Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od ostatnich kilku miesięcy gram na moim laptopie w Cs:go. Przez cały czas mam spadki FPS ze 120fps do 40-50. Kilka osób coś tam mi tłumaczyło, próbowali pomóc - jakieś programy, testy, konfiguracje itp, ale nic z tego. Z tego co wiem - nazywa się to Throttling (chyba że się mylę). Spadki te występują również, gdy stoję i nic nie robię. Występuje to we większości gier. Jest na to jakiś sposób? (Mój laptop to Lenovo G580)

Link to post
Share on other sites

zmiana pasty i kupno podkładki spowoduje spadek temperatur ale czy o taką wartość by uniknąć Throttling raczej nie a jeżeli laptop jest na gwarancji odpada również zmiana pasty

po 1 - pastę może zmienić w serwisie 

po 2 spróbować chyba nie zaszkodzi (bo jeśli nie to po co ten cały temat ? )

Link to post
Share on other sites

spróbowac nie zaszkodzi ale pasta kosztuje  podkładka też wysyłka do serwisu plus robocizna i robi się z tego poważny koszt a zysk może być żaden lub znikomy

 

I pytanie do autora pokaż kotku co masz w środku...... jakie parametry dokładnie ma ten laptop procesor ram karta graficzna 

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam podkładke chlodzaca jakos najzwyklejszą za 30zl

 

też taką miałem... po minucie "użytkowania" została zwrócona do sklepu... A jeśli jakimś cudem Twoja coś wieje, to zdejmij dolną osłonę lapka - niech wieje bezpośrednio na podzespoły. Możesz też mrożony kompres żelowy położyć na lapku (jeśli któraś część obudowy, gdzie jest klawiatura się grzeje). Kompres owijasz w ręcznik papierowy, jedna warstwa wystarczy, i układasz na grzejące się miejsce (u mnie tylko ten zabieg pozwalał grać przez jakiś czas bez przegrzewania), ale to wszystko są tylko doraźne zabiegi. Ja jak męczyłem swojego grami i się przegrzewał, to zajechałem układ graficzny w 2 lata.

Link to post
Share on other sites

 

 

jakimś cudem Twoja coś wieje
 

 

No wieje i to w miare dobrze. Nie mogę jeszcze nic kombinować z otwieraniem laptopa,bo stracę gwarancje, a kilka miesięcy jeszcze zostało. A z tą pastą, co ktoś wspomniał wyżej, można oddać go z tym na gwarancji (+ew. jakie koszty)?


http://allegro.pl/podstawka-podkladka-pod-laptop-intex-model-it-cp11-i5144336010.html

Link to post
Share on other sites

Znając życie powiedzą ci byś sam kontaktował się z serwisem gdyż laptop jest dobry a throting nie podlega naprawie gwarancyjnej podaj dokładnie jakie podzespoły masz w środku gdyż być może wina leży po stronie podzespołów i nic nie da się z tym zrobić Jest kilka wersji tego laptopa ma na pokładzie i3 i5 i różne grafiki może już tego nie przeskoczysz

Link to post
Share on other sites

Kolejny temat z problemami w grach na laptopie - tym razem typu throttling. Pierwsza sprawa, laptop G580 z GF710 to nie jest żaden laptop gamingowy. Co za tym idzie - trzeba zrozumieć że ciągle granie na takim sprzęcie będzie prowadzić do szybkiego przegrzewania sprzętu - CPU ale także GPU - a od takiego regularnego przegrzewania sprzętu bardzo łatwo o throttling. Wymiana pasty może stanowić rozwiązanie ale nie daje to takich efektów jak w normalnych PC i przy regularnym obciążeniu sprzętu nie będzie to działać na dłuższą metę. Laptopy za 2000 zł to nigdy nie będzie dobry sprzęt do grania, nawet w te wydawało by się mniej wymagające gry. A u Ciebie jeszcze CS leci na 120 FPSach to karta pewnie zapierdziela na 100% cały czas. Czego tu więcej nie rozumieć? 

 

EDIT. Serwis nic Ci na to nie poradzi, generalnie możesz poprosić o wymianę pasty i przeczyszczenie laptopa tylko jak zobaczą temperatury w idle i będą OK - to mogą odmówić i obciążyć Cię kosztami wysyłki i diagnostyki. Znajomy pracuje w prywatnym serwisie laptopów - mówił że jak przychodzą ludzie z laptopami za 1500 zł i mówią że im gry słabo chodzą to jest śmiech na sali...  

Edytowane przez Warren1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skoro rodzaje tego modelu sa rozne to moj jest z Intel pentium, 4gb ram, 1T dysk, NV Geforce 710M + intel hd graphics win 8. Co do dysku to nigdy nie było na nim wiecej plikow niz 200gb, czyli 800gb ponad zawsze bylo wolne

 

Wcale nie gralem w takie wymagajace gry. Przez pierwsze miesiace od kiedy go mialem gralem w league of legends, nie jest to zbyt wymagajaca gra, zwłaszcza na minimalnych ustawieniach. Ta gra tez od czasu do czasu miala spadki fps. Od nie dawna zaczapem grac w cs go, rowniez na minimalnych, a rozdzielczosc nie najwieksza.

 

Jesli ma to znaczenie, dodam jeszcze że przez cały czas podłączony mam monitor przez HDMI 22' . Odłączam tylko, gdy gdzieś wyjezdzam np do babci.

Ale w kazdym przypadku (po podlaczeniu lub nie) wystepuje throttling.

Link to post
Share on other sites

Żeby określić co tak na prawdę się dzieje musiałbyś stale monitorować temperaturę podzespołów oraz ich zużycie zwłaszcza podczas gier czy benchmarków. Powodów spadków klatek w grach może być wiele, od nieaktualnych sterowników po throttling o którym wspominasz, ale żeby jednoznacznie to stwierdzić trzeba więcej informacji. 

Link to post
Share on other sites

Mierzyłem raz temperature podczas gry programem HMonitor i podczas 15min. grania max było chyba 80 stopni z tego co pamietam. Nie jestem pewny teraz bo pisze z tel. Jutro wejde sprawdze mam chyba jeszcze SS z tego programu, jak nie to sprobuje jeszcze raz.

 

Sterowniki są aktualne, sprawdzałem około tydzień temu.

Link to post
Share on other sites

Podaj dokładną specyfikację tego procesora wydaje mi się że jest on wąskim gardłem Co do serwisu jak znajdziesz taki co otworzy laptopa za 50 zł i przesmaruje ci wszystko pastą to daj znać

Edytowane przez Jerry220476
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...