Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

A to wtedy chłodnica nie będzie nachodzić na płytę ? :roll: :roll:

Nie będzie. Dokładnie mam miejsca 64-65nn do płyty. Dokładnie jak kolega wyżej pisze ale wolałem sam zmierzyć.

 

 

trochę nietrafione rozwiązanie z tą wnęką

Od razu nietrafione. ;) Wystarczy pomyśleć i pokombinować.

U mnie jak plan wypali od strony płyty będą tylko wentylatory.

Tak przy okazji. Mogę również tą chłodnice dać na front. :]

 

I jeszcze pytanie.

Mogę wyczyścić tą chłodnicę roztworem octu z wodą? Nic się z nią nie stanie?

Link to post
Share on other sites
A to wtedy chłodnica nie będzie nachodzić na płytę ?

 

W Luxe jest miejsce na wentylatory pod mesh'em, we wnęce.

 

Dokładnie. Najlepsze rozwiązanie to wentyle do wnęki, radiator normalnie + jakiś cover żeby ładnie wyglądał ;)

 

 

Tak przy okazji. Mogę również tą chłodnice dać na front.

 

Na front? To chyba demontując kieszenie 5.25"

Edytowane przez xLokos
Link to post
Share on other sites

Najlepsze rozwiązanie to wentyle do wnęki, radiator normalnie + jakiś cover żeby ładnie wyglądał ;)

 

Nie mówię nie, ale chciałbym sprawdzić mój pomysł. Normalnie rozwiązanie jest prostsze. Zastanawia mnie tylko wydajność wentylatorów w opcji pull.

 

Na front? To chyba demontując kieszenie 5.25"

 

Damontuję koszyki (których już nie mam w obudowie) i jedynie dolną tackę zatok 5.25 i po krzyku. Montuję jak 240 a wisi 360.

Ta opcja nie wejdzie raczej w życie bo na froncie będę miał 240 z Tritona dla GPU.

 

Możesz też samą wodą.

 

Woda raczej nie wiele da. Bardziej chodzi mi o usunięcie osadu (o ile taki jest) z jej wnętrza.

 

Woda z octem (10:1) .Porządnie przepłukać -kilkakrotnie,a na koniec samą wodą zdemineralizowaną.

 

Tak chciałem zrobić lecz w innej proporcji octu. :) Czyli do ostatniego przepłukania wystarczy woda destylowana ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawia mnie tylko wydajność wentylatorów w opcji pull.

 

 

 

Woda z octem (10:1)
 

A ocet nie zmieni pH (w negatywnym znaczeniu)?

 

 

 

będę miał 240 z Tritona dla GPU.
 

Rozumiem że na GPU będzie całkowicie osobny loop?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
xLokos

Zmieniłeś mój światopogląd na temat ustawienia wentylatorów na chłodnicy. ^^ I bardzo dobrze. No to teraz mam dwie możliwości ustawienia chłodnicy lecz już wiem, że to co zaprezentował koleś na video jest chyba lepszym rozwiązaniem. W takim razie będę potrzebował covera na chłodnicę od spodu.

 

 

 

Rozumiem że na GPU będzie całkowicie osobny loop?

Tak, dokładnie.

 

 

A ocet nie zmieni pH (w negatywnym znaczeniu)?

Po-googlowałem trochę i znalazłem wiele wpisów ludzie którzy, właśnie octem z wodą czyszczą chłodnice. Robią np 5l roztworu i zanurzają całą chłodnicę w nim.

Link to post
Share on other sites

Woda raczej nie wiele da. Bardziej chodzi mi o usunięcie osadu (o ile taki jest) z jej wnętrza.

Jak niewiele da? Zalewasz wodą, robisz "shake shake shake" i wylewasz. Kilka razy powtarzasz czynność i jest git. Kilka razy zmieniałem płyn, zaglądałem do bloków i żadnych śmieci nie było. A jedna z moich chłodnic była nowa. ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak chcesz wypłukać chłodnice to w jej środku musisz mieć zachowany przepływ. Najlepiej jak byś zmontował jakąś małą pętle i zalał tym roztworem

Mogę ta zrobić. Mam drugi blok Tritona, podłączyć, zalać tylko czy nie załatwi to pompki w razie jak by sporo syfu z niej wyleciało?

Oczywiście na zewnętrznym zasilaczu 12v.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...