Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

jak w temacie.

Chłodnica dla procesora, płyty głównej oraz karty graficznej. Wszystko w podpisie tylko możliwe, że karta się zmieni na lepszą tj. 780 lub 970 ale chcę zostać przy obecnej. Aha, procek będzie po OC, sporym.

Jest masa modeli chłodnic a puki co jestem w tym temacie zielony więc proszę o pomoc.

Zastanawiam się czy jest potrzebna chłodnica grubsza niż około 35mm - taka mieści mi się na topie. Jeżeli konieczna będzie grubsza to nic się nie dzieje, może być. No i puki co będzie to hulało na Tritonie.

Link to post
Share on other sites
Rozumiem że od Triton'a masz 2x120 tak?

Tak, 2x120. Dodatkowo mam na niej dwa wentylatory 140mm Phanteks PH-F140SP "wysysające" ;) zresztą w sygnie jest opisane.

 

Mam prośbę do moderatora, mogę prosić o przeniesienie do odpowiedniego działu?

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites

"Oblukałem"  obudowę którą masz w opisie i tylko profilaktyczne pytanie.. Gdzie chcesz upchnąć 2x120 kiedy na Top wejdzie 3x120?
Idąc dalej, pewnie Trition ma 32mm chlodnicę, więc 45mm 3x120 będzie dobrym wyborem aby nie przesadzić z ceną a żeby rozprowadzić gdzieś całe to ciepło. Planujesz kiedyś SLI? ;)

Co do samej chłodnicy to AlphaCool NexXxoS XT45. 300 zł, co bije EK (który wcale lepszy nie jest) który wychodzi ponad 370 zł za konstrukcje 45mm. Poza tym AC posiada więcej sposobów montażu, przez dodatkowe dwa wyjścia (poziomo, nie tylko horyzontalnie w dół). To moja propozycja.
Link do sklepu (http://www.e-vox.pl/AlphaCool-NexXxoS-XT45-Full-Copper-360mm,p,48713/?ref=nokaut.pl)

Chciałbym jeszcze zapytać, czy masz zamiar to wszystko ciągnąć na pompce od Triton'a?

Edytowane przez Me.Sasha
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gdzie chcesz upchnąć 2x120 kiedy na Top wejdzie 3x120?

2x120 wylatuje zupełnie. Chcę jedną chłodnicę.

 

 

 

Chciałbym jeszcze zapytać, czy masz zamiar to wszystko ciągnąć na pompce od Triton'a?

 

Tak, dokładnie. Jeżeli nie da rady (a dlaczego nie?) to będę się zastanawiał dalej.

 

 

 

Planujesz kiedyś SLI?

Nie.

 

AlphaCool NexXxoS XT45

Chyba nic innego nie zostaje. Również o niej myślałem tylko 300zł to sporo... :/

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites

Ale ta chłodnica jest naprawde warta tej ceny. Mam taką 240 która kosztowała 250 zł, ale jakość wykonania jest na najwyższym poziomie.

 

Pompka od Tritona spokojnie da rade to uciągnąć. U mnie jest Cpu i gpu zwodowane, a pompka Tritona jest jako osobny element i na 2.5k rpm daje rade.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam taką 240 która kosztowała 250 zł, ale jakość wykonania jest na najwyższym poziomie.

Skoro tak mówisz. Właśnie zobaczyłem w temacie z Tritonem, że taką nabyłeś i chyba nic lepszego w tej cenie nie znajdę. Nie znam tego sklepu ale różnica między nim a angelą jest spora bo ponad 40zł więc jest się nad czym zastanowić.

Link to post
Share on other sites

 

 

a pompka Tritona jest jako osobny element i na 2.5k rpm daje rade. 

I buczy niemiłosiernie? Nie wiem, nie używałem ale przy 2.5k rpm musi nieźle dawać po uszach.

3x120 - nie dostaniesz taniej - chyba że używkę na allegro gdzieś wyciągniesz / bądź tutaj na giełdzie : P

Link to post
Share on other sites

 

 

I buczy niemiłosiernie?

Co to, to nie! ;) U mnie pompka w Tritonie leci na PWM i zawsze ma około 3.2k rpm i jej nie słyszę. Najbardziej mi hałasują wentylatory fabryczne w LUXE.

 

 

 

Właśnie nie, pomka w Tritonie do ok 3k jest bezgłośna co jest dziwne, ale tak jest:-) potwierdzić to może wiele użytkowników.

Dokładnie tak!

 

 

 

Bierz 560 od Eldera, ma za 150 zł pomalowaną na biało :D

Widziałem widziałe. Później pomalujesz mi budę na biało, co ? Czarna by siadła ale zamontuję ją chyba na czole. :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Bierz 560 od Eldera, ma za 150 zł pomalowaną na biało :D

Podaj jakiś link do specyfikacji, bo za 150 zł to musi być niezły szajs  (PS. oceniam po cenie, nie produkt!)  ;) 

 

 

 

Co to, to nie! ;) U mnie pompka w Tritonie leci na PWM i zawsze ma około 3.2k rpm i jej nie słyszę. Najbardziej mi hałasują wentylatory fabryczne w LUXE.

 

Ciekawie, nigdy nie sądziłem że pompka Tritiona może być cicha :D

Link to post
Share on other sites

Powodzenia z montowaniem 560 na Phanteksi'e :D Ale jak dorwie w cenie mniejszej niż 300 bez wyłamanych finów to bierz i na topa, co tam że będzie 1,5 razy dłuższa od obudowy :D
Jak patrze po cenach tych 360 od Hardware Labs, to są niższe - ale do czasu kiedy chłodnica jest w wersji slim. 
Np. tutaj http://allegro.pl/chlodnica-hardware-labs-black-ice-gt-stealth-360-i5177067025.html150 zł, wersja 30mm. Do tego bardzo gęsto rozmieszczone finy co daje dwa rozwiązania. 1. High pressure / high speed wentylatory które będą głośne - plus dodatkowe db. z chłodnicy by utrzymać temperatury. 2. Low noise / rpm. ale temperatury pójdą w górę :) - wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli źle mówię.

A tak swoją drogą uświadomił mi @up kolega jedno. Silence, chcesz tylko tą 3x120 na te bloki? Obawiam się że to będzie za mało i lepszym wyjściem byłoby zostawić na przednim panelu, albo na dole obudowy - gdziekolwiek - tą chłodnicę 2x120 i dołożyć tego 3x120 ;) Niby 1x120 potrafi schłodzić GTX'a 980, ale to tylko w konstukcji Gigabyte widziałem takie dziwy (za ponad 3000$) i nie polecam takiego rozwiązania osobiście.


@
:cry: 
To ja poświęciłem godzinę żeby obadać te Hardware labs'y  :wariat: 
 

Edytowane przez Me.Sasha
Link to post
Share on other sites
Z tym że ta chłodnica 2x120 w Tritonie nie jest miedziana, a łączenie miedzianej z alu podobno nie jest najlepszym rozwiązaniem..

Nie wiem właśnie jak to rozumieć. Jaki ma wpływ zastosowanie dwóch chłodnic wyprodukowanych z dwóch różnych surowców??

 

 

Z tą 560 to był taki żart ;)

To koledze godzinę zorganizowałeś. :D Szkoda, że nie wejdzie bo już bym ją kupił.

To co? Zostaje AlphaCool NexXxoS XT45 czy czekać na jakąś używkę?

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites

W takim razie, pozostaje zainwestować w jeszcze jedną 2x120  :wariat: 
Ale tutaj racja, nie zwróciłem uwagi na to że Trition woli tańsze rozwiązania...

Możesz zwodować cpu i gpu, do czasu kiedy nie wrzucisz jeszcze czegoś i też będzie ok.
Chłodnice powyżej 3x120/3x140 to już moim zdaniem czysto hobbistyczne podejście do tematu LC.

Osobiście wolałbym nową, ze względu na to że w używanych bardzo często złamane są finy (bądź uszkodzone)

Edytowane przez Me.Sasha
Link to post
Share on other sites

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Alu jakiś z płynem reaguje z miedzią??!! :->

Miedź z aluminium tworzą ogniwo galwaniczne i mówiąc krótko, "zżerają" się nawzajem.

Nie wiem czy jakiś płyn byłby w stanie temu zaradzić - chociaż nie siedzę w tym temacie długo.

ps. sorki że się wtryniam : P

Edytowane przez Me.Sasha
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli chcesz go dać na topa (tylko tam się zmieści), to wentylatory będziesz musiał dać w konfiguracji pull, bo w push będą nachodzić na płytę główną.

Tak, na top chcę ją dać.

Nic nie będzie nachodzić a wentylatory będą dmuchać przez nią. Chłodnica będzie wystawała ponad obudowę ale na to też mam pomysł. :menda: Zobaczymy jak to będzie w praniu a jeżeli nic z tego nie wyjdzie to wejdzie w życie Twoja konfiguracja.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz go dać na topa (tylko tam się zmieści), to wentylatory będziesz musiał dać w konfiguracji pull, bo w push będą nachodzić na płytę główną.

 

A to wtedy chłodnica nie będzie nachodzić na płytę ?  :roll:  :roll:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...