Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja dodam coś o karcie graficznej. Ram na 970 jest 'podzielony'na dwie cześci. Normalnie karta wykorzystuje tylko 3.5gb vramu a jeżeli wartość ta zostanie przekroczona to odpala się 'zablokowane' 0.5. Sęk w tym, że coś jest nie tak z komunikacją miedzy tymi dwiema częściami i przy użyciu wiecej niż 3.5 gb vramu doświadcza się sporych spadków dps, ścinek, staggerow itp itd ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli tylko kasa mnie puści to raczej wsadzę i7 zamiast chwalonego tu i5 (co by było na zaś), Ram zamiast 2x4GB to tak jak kolega powyżej napisał 2x8GB i zostawię sobie jeszcze dwa sloty na kiedyś  :) Kartę i płytę już zakupiłem (z uwagi na kończącą się promocje CashBack). Tak się w/w zestaw prezentuje na chwilę obecną.

http://i.imgur.com/jbv5itZ.jpg

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli tylko kasa mnie puści to raczej wsadzę i7 zamiast chwalonego tu i5 (co by było na zaś), Ram zamiast 2x4GB to tak jak kolega powyżej napisał 2x8GB i zostawię sobie jeszcze dwa sloty na kiedyś   

 

A nie lepiej wsadzić teraz i5 4690K oraz 8 GB DDR3 zaoszczędzając przy tym 700 zł ? Pieniądze schować do skarpety i czekać co przyszłość nam pokaże ? Masz Z97, wymiana i5 4690K na  i7 nowej generacji też tutaj może być ciekawym rozwiązaniem.

 

Kupowanie na "zaś" nie jest dobrym rozwiązaniem.  

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej wsadzić teraz i5 4690K oraz 8 GB DDR3 zaoszczędzając przy tym 700 zł ? Pieniądze schować do skarpety i czekać co przyszłość nam pokaże ? Masz Z97, wymiana i5 4690K na  i7 nowej generacji też tutaj może być ciekawym rozwiązaniem.   Kupowanie na "zaś" nie jest dobrym rozwiązaniem.

 

Mówisz o procesorach i7 piątej generacji ? (kiedy można się spodziewać i7 nowej generacji?)  

 

Czytając posty w innych wątkach trafiłem na opinie @szymon331 dotyczącą SLI

 

"Czy gdybyś od dwóch lat miał GTX 670 to kopiłbyś teraz druga do kompletu czy sprzedał ja za tyle ile się da i dołożył do np GTX 970? GTX 670 to już starszawa karta która jest ze dwa razy mniej sprawna energetycznie, nie obsłuży DX12 i pewnie kilku nowych bajerów względem GTX 970. Tak to jest ze za niewiele więcej bardziej się opłaca kupić jedna kartę niż dokładać druga stara. Mikroprzyciecia, problematyczne wsparcie sterowników dla SLI (nie zawsze gotowe na czas) oraz ewentualna kwestia zasilenia drugiej karty. Zrobisz jak zechcesz ale myślę ze za 2 lata będziemy po premierze dwóch kolejnych serii GTXow i szkoda Ci możne być inwestowania w stare konstrukcje." 

 

 

Reasumując z jednej strony chciałby człowiek kupić coś mocniejszego żeby było już na lata. (tak zrobiłem kiedyś odżałowałem i kupiłem Pentium 4 3.2GHz + Nvidia Geforce GT 9800 ​co na tamte lata było mega sprzętem, który posłużył mi ok. 3 lata, po tym okresie nie opłacało się już nic wymieniać ponieważ był duży przeskok technologiczny i sprzedałem cały zestaw)

 

I może zamiast pchać się w SLI i procek i7 dający nadwyżkę mocy na zaś, kupić coś co teraz będzie wystarczająco śmigało, a za 2 lata wrzucić procek i7 nowej generacji i upgradować kartę graficzną. Przepraszam za takie filozofowanie ale być może będzie to jakiś drogowskaz dla innych mających takie wątpliwości i czytając ten wątek unikniemy zadawania podobnych pytań :)   

Link to post
Share on other sites

@luzikseba ja wybrałem właśnie tę opcję. Wypiąłem się na SLI po sugestiach użytkowników i postawiłem na 4690k. 4790k jest 110 euro droższe. Wychodzę z założenia, że 4690k na chwilę obecną wystarczy, gdy zacznie niedomagać, to go podkręcę, a za jakiś czas wystawię go na sprzedaż, dołożę te 110 euro i za te same pieniądze uzyskam sprzęt służący dłużej, niż kupiony teraz 4790k.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witajcie, na wstępie chciałem podziękować wszystkim tym, którzy pomogli mi w złożeniu PC. Moim zdaniem ten dział ma najlepszych specjalistów pod względem wiedzy jak i chęci do pomagania oraz kultury osobistej :) 

Do rzeczy, oto zestaw, który już stoi na moim biurku:

http://i.imgur.com/J4ICa8o.jpg

Z czasem dołożę do niego w SLI drugiego GTX 970 - póki co to melodia przyszłości. 

Po tygodniu użytkowania (katowanie Wiedźmina 2 na ultra) mogę powiedzieć, że:
- grafa naprawdę robi świetną robotę - przy tym bardzo cicha 
- obudowa jest genialna w swojej prostocie i solidności wykonania, a wraz z zasilaczem wszystko pracuje mega cicho (jestem naprawdę pod mega wrażeniem).
- przy montażu RAM pojawił się problem ponieważ dark rock 3 zasłonił prawie 2 sloty

http://i.imgur.com/xJfI7Oe.jpg

http://i.imgur.com/W4uB9YI.jpg

http://i.imgur.com/bROJRTh.jpg

Zgodnie z instrukcją kostki ram włożyłem w DIMM2 i DIMM4 z czego ta pierwsza opiera się o obudowę chłodzenia, jednakże póki co w niczym to nie przeszkadza - ale dobrze o takim niuansie wiedzieć przed zakupem.

- ostatnia rzecz to pięta achillesowa całego zestawu - piszczące cewki nie wiem czy to grafa czy płyta, gdy w grze dużo się dzieje to piszczenie jest jakby większe, w głównym menu czy nawet teraz pisząc tego posta jest cisza.
Gdzieś czytałem już wypowiedzi posiadaczy MSI z podobnymi problemami, ale jest też grono ludzi, którzy nie mają takiego problemu. Wymienić np grafe na inny egzemplarz czy nie ma sensu bo to przypadłość wszystkich ?      
 

 

Edytowane przez luzikseba
Link to post
Share on other sites

Ja mam Trident X i dark pro 2. Ten sam problem co kolega ale bez problemu mozna sobie poradzic z tym (tak jak kajtek w poscie wyzej wspomnial) sciagajac te czerwone grzebienie.  Taka rada przy sciaganiu, srubki sa z bardzo miekkiego metalu i mozna "wyzlobic" ten "krzyzyk". Wystarczy odkrecic z jednej strony, by sciagnac caly grzebien bez wysilku. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
Panowie po 4 miesiącach użytkowania i przejściu takich pozycji jak Wiedźmin 3/GTA V/Project CARS mogę spokojnie zaopiniować w/w zakupiony przeze mnie sprzęt jako wzorowy. Gry przechodziłem w rozdzielczości 1680x1050 - bez ani jednego laga z ustawieniami jakości na uber/ultra. Teraz zamierzam zmienić monitor na NEC MULTISYNC EA274WMI i pograć w rozdzielczości 2560 x 1440. Zobaczę jak wtedy będzie zachowywał się zestaw. Przypuszczam, że będzie potrzebna druga grafa GTX970. 

 

PS nic nie podkręcałem, ponieważ nie było takiej potrzeby.

PS 2 - pomimo iż w/w gry chodzą na ultra to GTA 4 i tak muli :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...