Skocz do zawartości

Problem z wentylatorami Enermax UCTB12P PILNE


Recommended Posts

Witam.
Mój problem polega na tym że kupiłem ostatnio wentylator Enermax UCTB12P z nadzieją, że będzie taki jak producent zapewnia czyli prawie niesłyszalny. Niestety trochę się zawiodłem, ale nie jestem pewien czy wszystkie takie są, czy tylko mi się trafiła taka felerna sztuka. Otóż gdy uruchomiłem, bo poza obudową (Zalman Z3 Plus), wentylator był prawie nie słyszalny nawet na dość wysokich obrotach, lecz gdy włożyłem go do obudowy na tył, zaczął hałasować na obrotach 600RPM. Jeśli w biosie zmienię obroty na 500RPM to jest cichy, a niestety po zmianie wyżej zaczyna hałasować tak jakby łożysko w nim trzeszczało,a na prędkościach ponad 900RPM ,nie słychać trzeszczenia tylko normalny przelot powietrza. Czym to może być spowodowane? Czy jeśli wyjmę łopatki i nasmaruje łożysko to nie będzie tak hałasować? Jeśli tak to jakim smarem najlepiej? 
Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam to mój jeden z pierwszych postów.
Jeśli potrzeba, więcej informacji proszę pisać.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziwne... używam 4 takich i nic nie terkocze i to na 900rpm. Możliwe, że Twoja sztuka wydaje taki odgłos.Nasmarować możesz delikatnie jakimś smarem samochodowym. Ja używam smaru do łożysk. Na tyle obudowy może bardziej hałasować powietrze, ponieważ masz go bardzo blisko tylnej ścianki obudowy i to właśnie blacha wywołuje większy szum.

Dodatkowo jednego takiego enermaxa mam w zasilacz jak widzisz i nie słyszę teraz zasilacza.

Mam również UCTB14 i jest tak samo bezgłośny jak 120mm.

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites

Witam,

Masz ten wentylator podpięty pod jakiś kontroler obrotów? Mi zaczeły wariować wentylatory pod kontrolerem Akasy z potencjometrami.

Z elektronicznym kotrolerem nie miałem tych problemów. Chyba, że walnięta sztuka.

Wentylator mam z PWM i jest podpięty bezpośrednio do płyty głównej MSI G45-Z87, ale to raczej nie przez to ponieważ gdy w biosie zmienię obroty na niskie to nic nie słychać, a dopiero na wyższych zaczyna hałasować.

 

Zamontuj podkładki silikonowe między obudową a wentylatorem.A swoją drogą te wentyle to stelaż mają wątłej jakości.

Spróbuje, ale nie wiem czy to pomoże, ponieważ jak słucham z bliska to słyszę jakby łożysko hałasowało, a sam wentylator nie przenosił na obudowę żadnych drgań.

Link to post
Share on other sites

A tak mi się jeszcze przypomniało co do Enermaxa, z tym że u mnie było to związane z Clusterem też z PWM i podpiętym pod płytę. Faktycznie było słychać ciche trzaski, głośny szelest na niskich obrotach i chyba niestety taki Enermaxa z PWM urok. Everest nie ma tych problemów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...