Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, zarejestrowałam się specjalnie aby prosić Was o pomoc. 

 

Robię zdjęcia (głównie portrety, w tym czuję się najlepiej) od 3 lat. Nie kręcę filmów. 
Obecnie posiadam sony SLT a33 z obiektywem 50mm f/1,8 

Jako, że mam zastrzyk gotówki chciałabym zmienić moje cudeńko na coś lepszego, a a33 sprzedać. 
Zastanawiałam się nad sony a58 albo nikonem d3200. Jeżeli kupiłabym coś z sony alpha to nie musiałabym kupować obiektywu do portretów bo taki już posiadam, więc koszt byłby mniejszy. Jeżeli natomiast miałabym kupować aparat innej serii to chciałabym wydać nie więcej niż 2500-3000zł.(z obiektywem 50mm) 

 

Mam nadzieję, że opisałam wszystkie potrzebne informację,

z góry dziękuje za pomoc. 

 

Link to post
Share on other sites

Ale w czym lepszego? Co jest nie tak z aktualnym aparatem? Nie lepiej wydawać kasę na optykę? Choćby na 50/1.4 jeśli to ma być do portretów. A w Sony jak zmieniać to na A77. Używane z ok. roczną gwarancję chodzą <2k.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

jak @up i jeszcze jedno pytanie mam.Czy opanowałaś ten sprzęt,który posiadasz do perfekcji? Wyciągnęłaś z niego wszystko co możliwe? Radzę pomyśleć czy warto i czy fotografie robione innym sprzętem (w tych granicach cenowych to prawie wszystko jedno) będą naprzawdę lepsze?

Link to post
Share on other sites

Do autorki: Upewnij się, że chcesz wymienić aparat, może warto po prostu szkło? Wbrew pozorom to nie puszka nas najczęściej ogranicza (sam czasami jeszcze korzystam z 400D Canona który mi leży w szafie jako zapasowe body :P). Zorientuj się też jak wygląda w Sonym kwestia przejściówki z m42. Nikon np. ma problem z ostrzeniem na nieskończoność jeżeli przejściówka nie ma soczewki, a te z soczewką pogarszają jakość. Jeżeli w Sonym byłoby bezproblemowe m42, to z tego co widzę przejściówka Sony A - m42 z dandelionem kosztuje 75zł (pierwsza z brzegu, pewnie są taniej). Dandelion to układ który pozwala na potwierdzenie ostrości, jako, iż m42 to obiektywy manualne. Ułatwi Ci zatem znacznie fotografowanie jeżeli do tej pory jedynie autofocusa używałaś. W m42 masz na prawdę fajne obiektywy z zupełnie inną plastyką niż dzisiejsze za niską cenę: od 70zł za Heliosa 58mm f/2, przez Super-Takumary 50mm 1.4 za około 400zł do Carl Zeissów kosztujących już powyżej tysiaka ;)... przejrzyj sobie przykładowe zdjęcia paru obiektywów m42, tu masz stronkę ogólnie piszącą o starszych obiektywach: odnośnik już do działu z m42.

 

Podsumowując poczytaj trochę o tych starszych obiektywach, bo dają na prawdę ciekawe efekty i dużo frajdy. Do tego są w naprawdę dobrych cenach i przede wszystkim są uniwersalne - z przejściówkami które teraz są w fajnych cenach można je użyć praktycznie w każdym systemie także na pełnej klatce.

Link to post
Share on other sites

Przejściówka M42 na bagnet A jest bezproblemowa. Dodatkowo w SLT Sony ostrość możesz ustawiać przy pomocy peakingu.

 

Natomiast w tym budżecie nie widzę sensu zabawy w manuale - Sony 50/1.4 daje doskonałe rezultaty, zresztą Sigma też jest bardzo lubiana. 

 

Ja tu widzę generalnie chęć wymiany dla wymiany. Ewentualnie wiarę w to, że dzięki nowemu bodybędziemy nagle robić super zdjęcia. Jak to mówią: Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło.

Edytowane przez cooger
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Przejściówka M42 na bagnet A jest bezproblemowa. Dodatkowo w SLT Sony ostrość możesz ustawiać przy pomocy peakingu.

 

Świetnie, o peakingu w sumie nie pomyślałem, bardziej mi chodziło o problemy techniczne - nigdy nie używałem takiego połączenia stąd wolałem dopytać.

 

 

 

Natomiast w tym budżecie nie widzę sensu zabawy w manuale - Sony 50/1.4 daje doskonałe rezultaty, zresztą Sigma też jest bardzo lubiana.

 

Wiesz, moim zdaniem dla plastyki tych szkieł warto spróbować. Stracić nie stracimy bo te szkła już nie tanieją, a tak jak dałem linka - można zobaczyć specyfikę konkretnych obiektywów. Sony i Sigma to bardzo fajne szkła, przede wszystkim ostre. Daję więc alternatywę. Sam do teraz trzymam swojego Heliosa 44, ostry egzemplarz i z 400D bardzo fajnie działa, a nawet na 5D II można nim zrobić bardzo fajne fotki ;).

 

 

 

Ja tu widzę generalnie chęć wymiany dla wymiany. Ewentualnie wiarę w to, że dzięki nowemu bodybędziemy nagle robić super zdjęcia. Jak to mówią: Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło.

 

Mam dokładnie te same odczucia. Dlatego może warto przejrzeć parę fotek, znaleźć trochę inspiracji, zmienić ewentualnie obiektyw, pobawić się z światłem - moc, modyfikatory, mieszanie zastanego z błyskiem... A33 to w porządku sprzęt i tak jak tu wspominano określić czego nam brakuje w obecnym body.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...