Skocz do zawartości

Celeron 2,26 m478 & Ati HD 5870


Recommended Posts

Witam 

 

Jak to już u mnie bywa , wszystko co wpadnie mi w ręce musi przejść testy 

 

A dzisiaj moją uwagę przykula płyta ASRock P4VM890 na chipsetach VIA 

 

I nic nie było by w niej nadzwyczajnego gdyby nie fakt ze posiada złącze PCI-E a nie AGP 

 

Nie zastanawiając się wyjąłem z szuflady brakujące komponenty i wyszło coś takiego 

 

 

http://images67.fotosik.pl/701/361501acb8cc00b3med.jpg

http://images70.fotosik.pl/699/082c32366c674621med.jpg

Specyfikacja:

CPU : Intel Celeron 2,26 FSB 533 mPGA478

Motherboard : ASRock P4VM890 

Memory : 2x  Transced DDR400 CL3 1GB 

Video Card : Ati Radeon HD5870 dd5 1GB (czyli wersja referencyjna)

Sound Card : Sound Blaster Audigy 2 SE

Połączenie jest na tyle egzotyczne że musiałem je zaprezentować na Forum

Całość się uruchamia bez problemu i jak tylko wyczyszczę jakiegoś w miarę szybkiego dyskacza sata, to dokonam testów

Założenie

Próba instalacji Windowa 8.1 32bit bez obsługi funkcji NX bo procesor jej nie obsługuje

Przetestowanie całości pod 3DMARK

 

Co do Windowa wiem że da się to zrobić bo na Youtube jest nawet poradnik  

 

Wiadomo że wygląda to tak dziwnie że aż mi się podoba, teraz myślę do czego mogę wykorzystać tą konstrukcje by jej nie rozbierać J

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

haha ale maszyna :D  sam kiedyś podpiąłem HD7770 do P4 3,4Ghz 1GB DDR1 i karta straciła ok 50% osiągów a czasem nawet bardziej. 3dmark03 miał wtedy jak dobrze pamiętam coś koło 30 000pkt a Vantage chyba 5000pkt. Bardzo jestem ciekaw wyników testów. Wrzuć kilka testów różnych 3dmarków i gier (fajnie jak byś wrzucił 3dmarka03 tak dla kontrastu i coś z nowszych 3dmarków).

Link to post
Share on other sites

Lepsze jest to DDR 400 CL3(!) - skąd Ty go wytrzasnąłeś, jestem naprawdę ciekaw ponieważ ostatni raz, widziałem takie pamięci z 10 lat temu w pierwszych komputerach które ojciec z Niemiec zwoził. Swoją drogą ciekawie ten "zestaw" wygląda, spróbuj zapuścić coś nowszego na tym i pokaż Avg. FPS.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...