Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, czytam już od kilku godzin testy, porady i recenzje ale nonstop dostaję różne informacje.

Czytałem także listę polecanych na tym forum. Nadal jednak potrzebuję kogoś kto mnie upewni.

 

Potrzebuję wentylator 140mm do zasilacza Chieftec 650.

Sprzęt to

- i7 870 + SilentiumPC Fortis 2 XE1226

- GTX 670TI MSI

 

Wentylator musi być cichy, to jest podstawa. Cena to ~30zł.

Zastanawiałem się głównie nad Enermax T.B. Silence UCTB12 120mm.

Enermax T.B. Silence UCTB14B 140mm.

 

Uważany jest za cichy, ale czy będzie odpowiedni do pracy w poziomie oraz chłodzenia zasilacza?

Wystarczająca wydajność? Co innego jak nie ten?

Nie potrzebuję led, wodotrysków. Najważniejsza jest dla mnie cisza no i żeby nie grzał się przy nim zasilacz.

 

Dzięki i pozdrawiam

 

EDIT: Trochę wtopa, okazało się że wentylator to 14cm ;-)

Edytowane przez rogalowy
Link to post
Share on other sites

 

 

Enermax T.B. Silence UCTB14B 140mm.

 

Miałem go chwilę w półpasywnym Tacens ... z resztą zobacz na poniższy link:

http://forum.benchmark.pl/topic/158504-raijintek-triton-czy-warto/page-32?do=findComment&comment=1763317

Mały worklog ;)

 

Jednak zrobiłem identyczną operację z drugim moim zasilaczem z sygnatury i jest rewelacja.

 

W Tacens'ie jest napchane strasznie elektroniki i innych pierdół w środku co hamuje znacząco przepływ powietrza i Enermax 14cm nie dawał sobie rady z schłodzeniem tego zasilacza przy swoich obrotach - dość ciepłe powietrze z niego wylatywało. Możliwe że jak bym podłączył go na stałe pod 12v a nie sterowany przez zasilacz to by było lepiej ponieważ chłodził by zasilacz od startu a nie przy danej temperaturze. Nie sprawdzałem bo kilka innych czynników zadecydowało o zmianie na Tagana. Oryginalny wentylator w Tacens'ie ma 1200rpm i po uzyskaniu jakiejś tam temperatury włącza się na 2-3min i wyłącza się ale przy tym jest słyszalny.

 

Tagan za to ma chłodzenie nonstop więc jest bardzo dobrze. Nawet w po 2-3h gier z zasilacza wylatuje letnie powietrze.

 

Obecnie Enermax 14cm wisi na tyle obudowy i na 12v jest cicho-sza.

Link to post
Share on other sites
Co to za wentylator tagana? Jakiś model, bo słabo widać w google. Rozumiem że jest niesłyszalny?

Oryginalny wentylator słychać gdy pracuje. ;) Jest to jakiś kintakunte wentylator i nic poza tym 2pin. Musi mieć większe obroty żeby schłodzić zasilacz i "móc" się wyłączyć na jakiś czas - w innym wypadku zasilacz nie byłby półpasywny. Tu mam na myśli Tacens.

 

Tagan jest słyszalny ale to zależy jak kto postrzega ciszę. Dla mnie był za głośny więc zmieniłem go na Enermaxa i jest świetnie.

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...