Skocz do zawartości

Recommended Posts

abstra****ąc od niektórych postów niezwiązanych z tematem odnoszę wrażenie, że nie ma takich słuchawek które spełniły by moje kryteria :( pomimo iż podaliście tutaj sporą ilośc modeli to na każdy znalazł się haczyk :/

nie ma słuchawek idealnych, wymienione tutaj mają swoje wady jak i zalety.Chodzi o to byś jak bardziej przypasował je do własnych preferencji, a kierując się tylko polskimi informacjami czasami dlatego się nie zajdzie.

Link to post
Share on other sites

No jest jeszcze filozoficzne podejście do sprawy.  Słuchawki to nie żona, którą winno wybierać raz na całe życie,  zawsze je można zmienić po jakimś czasie na inne. Wybór musi być sztuką kompromisu.  Piszesz że m 50 smigaly nieźle.  A jakbyś je podłączył do konkretniejszego źródła to super dużej różnicy byś nie uswiadczyl.  A na beyerach owszem. A ze sceną w nich lichawo..  A jeszcze tak na dobrą sprawę to nie będziesz wiedział sam jaki dźwięk lubisz do póki nie posłuchasz różnych sprzętów. 

Link to post
Share on other sites

Technicznie rzecz ujmując, w słuchawkach nie ma prądu stałego :)

ok to impedancja. Dostaje pałe :facepalm:

Jak wyżej , dlatego ludzie się jarają że słuchawek idealnych nie ma, jak się ogarniesz w temacie to zaczniesz szukać  po wykresach i po recenzjach i będziesz wiedział że tego właśnie chcesz. A jak ktoś skacze po gatunkach muzycznych to już w ogole mnóstwo pochodnych mu się tworzy w stosunku do jego pierwotnego wyobrażenia "idealnych" słuchawek.

Edytowane przez ladygaga
Link to post
Share on other sites

jednak jeszcze o coś zapytam  :)

który z tych dwóch modeli Soundmagic HP 150  Bayerdynamic dt770 ma mocniejszy bas i jest bardziej muzykalny?

 

ps. Czy można jeszcze kupić te "legendarne" CAL'e? czy te które dziś są oferowane brzmią gorzej?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zależy Ci na basie to wybierz wersję 32ohm. Łatwiej to nakręcić i bardziej eksponują niskie tony, a przy okazji są bardziej mobilne np dla przenośnych odtwarzaczy. A CAL są to cały czas te same przetworniki, a rzekome różnice mogą wynikać z oszczędności na materiale czy samej produkcji. Teraz robi się produkty bardziej na styk niż z zapasem jakości. Jeżeli Cię to interesuje to beyery rozkładają się na części pierwsze i wszystko jest do nich dostępne i wymienialne.

 

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

32 są troszkę inne. Bas nie jest taki głośny jak w 80 ale za to ma slyszalne szersze pasmo. 80 same w sobie są ciekawe ale mnie odrzucił potencjometr na kablu. Z, wygodą masz rację, ale ja bym im dał takie 7/10, bo są jeszcze wygodniejsze słuchawki :)

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Nie posiadam niestety mocniejszego sprzętu by je sprawdzić :/

Wróciłem do punktu wyjścia i oddałem dt770 80ohm - choc gdyby nie to charczenie to w 100% byłbym z nich zadowolony.

Super scena(jak ktoś szuka słuchawek do gier to jest to strzał w 10-tkę!- w CODa grało sie rewelacyjnie),świetny bas(muzyka filmy - obłęd)no i wygoda związana z welurowymi padami, wgl nie czułem, że miałem je na głowie.

 

Teraz zastanawam sie nad dt 770 32Ohm albo Soundmagic hp 150 choć może jest coś jeszcze zbliżonego do dźwięku dt 770 80Ohm- może coś z nowości?

Link to post
Share on other sites

Jak harczy to raczej wina przetwornika.  Jeśli źródło, czy wzmocnienie nie domaga to będzie grało cicho albo poprostu jakoś słabo, ale nie harczało.  Jak pasowało brzmienie o ogólnie słuchawki to ja wybrałbym te 32 Ohm i po sprawie. 

Link to post
Share on other sites

Kosq na firmowym kompie stacjonarnym DT990Pro pierdziały niezależnie od głośności... nigdy z czymś takim się nie spotkałem wcześniej :)

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites
Nie posiadam niestety mocniejszego sprzętu by je sprawdzić :/

Wróciłem do punktu wyjścia i oddałem dt770 80ohm - choc gdyby nie to charczenie to w 100% byłbym z nich zadowolony.

Super scena(jak ktoś szuka słuchawek do gier to jest to strzał w 10-tkę!- w CODa grało sie rewelacyjnie),świetny bas(muzyka filmy - obłęd)no i wygoda związana z welurowymi padami, wgl nie czułem, że miałem je na głowie.

 

Teraz zastanawam sie nad dt 770 32Ohm albo Soundmagic hp 150 choć może jest coś jeszcze zbliżonego do dźwięku dt 770 80Ohm- może coś z nowości?

Ja też miałem problem z przetwornikiem w beyerach. Wymieniaj od razu i nie baw się w naprawę. 32 zdecydowanie lepsze do gier niż 80.

Link to post
Share on other sites
Integra wyjaśnia wszystko :)

Właśnie nie wiem, co tam było ale musiało być fatalne. Taki ALC1150-1200 brzmi już na tyle dobrze że można od biedy posłuchać, prosto z dziurki na laptopie :-)

Link to post
Share on other sites

A to nie jest tak,że jakby przetwornik był uszkodzony to one cały czas powinny grać źle?

U mnie tylko przy głośnych odsłuchach charczał bas i dźwięk był taki trochę poszarpany.

Jeżeli byłbym pewien, że to wina słuchawek to zamówił bym inny egzemplarz.

Jeśli nie chyba faktycznie zamówię wersję 32Ohm (jakby w 32Ohm był welur to nawet bym się nie zastanawiał)

Jakie są różnice między 80 a 32Ohm mam na myśli dźwięk?

Link to post
Share on other sites

Uszkodzony przetwornik da o sobie znać na każdym źródle. Jeśli jest słabe źródło, to słuchawki przy wyższej głośności nie będą wyrabiać i zaczną pokazywać się zniekształcenia.

Link to post
Share on other sites

 

A to nie jest tak,że jakby przetwornik był uszkodzony to one cały czas powinny grać źle?U mnie tylko przy głośnych odsłuchach charczał bas i dźwięk był taki trochę poszarpany.Jeżeli byłbym pewien, że to wina słuchawek to zamówił bym inny egzemplarz.Jeśli nie chyba faktycznie zamówię wersję 32Ohm (jakby w 32Ohm był welur to nawet bym się nie zastanawiał)Jakie są różnice między 80 a 32Ohm mam na myśli dźwięk?
Na 80 masz wrażenie takiej czystości dźwięku, a 32 są takie jak by bardziej spójne w dźwięku. 80 troszkę mniej basu, 32 wiecej basu, który tylko minimalnie wchodzi na średnie pasmo. 32 zagrają z każdego źródła małe mp3 czy telefon. Charakterystyka brzmienia jest inna w obu modelach, ale różnice są naprawdę minimalne i musiałbyś dobrze odsłuchać obu żeby samemu wszystko wychwycić.A co do padów to te "skórzane" są też bardzo wygodne i 32 dobrze izolują od otoczenia.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...