Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Poszukuję słuchawek domowych

Głównie muzyka ale też gry i filmy.

Muzyka głównie klubowa, gry FPS

Dobrze by słuchawki grały przestrzennie oraz grały trochę basowo.

Dużo czytałem o

SoundMagic HP150

Bayerdynamic DT770 pro

ale czekam też na inne propozycje z Waszej strony :)

 

Słuchałem:

ATH M50x brzmienie mi odpowiadało tylko było mało takie przestrzenne

AKG 550 ogólnie rewelacja ale basu trochę mało (wokale piękne!)

Shure 840 za bardzo techniczne jak dla mnie

 

słuchawki będą podłączone pod  Fiio E10k

 

Link to post
Share on other sites

Nie bierzesz pod uwagę słuchawek półotwartych/otwartych?

 

Przy DT990Pro - powinieneś mieć bas, przestrzeń, fajną analityczność ze szczyptą muzykalności :) Są dość szczegółowe i do muzyki klubowej nadają się, jak żadne inne :)

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

polecam DT770 250 ohm albo Ultrasone 780HFi ale tu musisz nieco dołożyć (75zł) ale warto, bo te jedne z najlepszych słuchawek zamkniętych do 700zł, po podanych preferencji , jak dla mnie lepsze brzmieniowo od DT770.

 

jak chcesz szczegóły, to pisz, bo je porównywałem jakiś czas temu.

Link to post
Share on other sites
a jak te Ultrastone 780HI FI sprawdzaja się w grach w porównaniu z dt770 czy Hp 150

HP150 bezpośrednio nie porównywałem z HFI i DT770 ale Ultrasone oraz DT700 to są świetne słuchawki do grania.Ultrasone górują między innymi w scenie, basie ale DT są jednak wygodniejsze dla części osób. Jeśli chodzi o pozycjonowanie, tutaj musiałbym się już rozpisać, aczkolwiek co nie wybierzesz, nie będzie miało wpływu na wyniki w grach.

Link to post
Share on other sites

HP150 grają typową V-ką. Mają całkiem niezłą analityczność, przyjemny bas, którego jest raczej sporo, brakuje im tylko wypełnienia w średnicy, odbija się to na oschłym wybrzmiewaniu instrumentów. Niestety SoundMAGIC znane są z słabej jakości pałąka. Pękają widełki i to nie były odosobnione przypadki. Znajomy z mp3store miał to nieszczęście, że i jego się rozleciały. Bardzo długo trwała naprawa, chyba koło 3 miesięcy... sick!

 

Z tych dwóch wybrałbym DT770, pancerne słuchawki o bardzo fajnej charakterystyce brzmienia, lepiej wypełnione pasmo niż HP150, ale również ze sporą ilością detali i szczegółów przydających się w grach.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

nie uciągnie tobie w pełni, z resztą sam DAC, także trochę za słaby, no ale grać na pewno będzie. Dużo mniej wymagające, to są właśnie HFi780, je to można podłączyć pod kartofla i będą śmigać ;) Tylko jak to się tobie zgra z HFi tego nie jestem wstanie ocenić, neutralne źródła do Ultrasone lepiej pasują. 

Link to post
Share on other sites

80 omowej wersji nie miałem ale tu są bardzo sprzeczne opinie.Niektórzy twierdzą, że nadmiernie poluzowany bas szkodzi pozostałym aspektom, takim jak przestrzeń. Czy łatwo je napędzić ? teoretycznie tak , tym bardziej wersję 32 ,choć jej nie znam to się nie wypowiadam.

Link to post
Share on other sites
a może wziąć wersję omowo niższą?

80 osobiście nie polecam i nie będę polecał ale nie każdy się z tym zgodzi. Jak chcesz możesz poczytać o Yamaha HPH-MT220, przestrzenne brzmienie jak na zamknięte puszki. Jak się nie mylę w tym modelu zaimplementowali technologię Ultrasone, dość ciekawy efekt no ale nie każdy, to tez usłyszy.Sa tez mało co wymagające.

 

z miłą chęcią jeszcze poleciłbym Dt150 maja fenomenalną przestrzeń ,choć fiio to już zdecydowanie za mało.

Link to post
Share on other sites
250ohm brzmią lepiej i grają głośniej niż 80Ohm. Nie wiem, jak wgląda to przy 32Ohmach.

 

Przy tym fiio chyba będzie odwrotnie.

 

Tak na marginesie - me oczy płaczą jak piszesz jednostki :[

wat [W] - piszemy "watów"

kilowat [kW] - piszemy "kilowatów"

amper [A] - piszemy "amperów"

wolt [V] - piszemy "woltów" (a nie "voltów")

kilowatogodzina [kWh]

om [Ω] - omów (nie "ohm", ani nie "ohmów", ani nie "Om")

Sorry ale musiałem - zboczenie zawodowe :x

Edytowane przez SKOME
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Samymi "omami" słuchawki nie żyją.

 

Straszne, że tak bardzo Ci pisownia jednostek przeszkadza, w końcu jesteś Polakiem i musisz mieć po polsku. Zauważ, że jeśli chodzi o impedancję to właściwie każdy używa wersji zagramanicznej "Ohm" czemu ich wszystkich nie poprawiasz? :) Dla mnie po prostu pisownia ta wygląda lepiej i tyle. Nie zmienię nawyków. Reszty jednostek jeszcze mi się użyć nie udało, niestety.


Chyba nie powiesz mi, że pisownia "Ohm" jest niepoprawna?

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Brudzio, dobrze by było jeśli odpowiedział byś na jedno zasadnicze pytanie. Czy chcesz się zacząć bawić w audio, czy chcesz kupić słuchawki raz i zapomnieć o temacie. FiiO który masz pupy nie urywa. Myśląc tylko i wyłącznie o nim w kontekście słuchawek trzeba wybrać takie które są mało wymagające. Jednak jeżeli jest opcja że wymienisz w przyszłości FiiO na coś lepszego, to można dzisiaj kupować słuchawki bardziej wymagające (nie bardzo bardzo), słuchać je z FiiO, a po wymianie na lepszy dac słuchawki te dostaną kopa i będą jak nowe lepsze. W pierwszym wariancie masz Ultrasone HFI, AKG K550, Audio Technica M-50, ATH-A700X/500X - tak przykładowo. A w drugim masz beyerdynamic i inne AKG. Od tego trzeba chyba zacząć.

Link to post
Share on other sites

Tylko pamiętaj, że taki "złoty strzał" zdarza się bardzo rzadko, dlatego, niektórzy zanim kupią słuchawki, które odpowiadają im dźwiękowo przebiją się przez sporą ilość sprzętu. Ważne jest źródło dźwięku i synergia ze słuchawkami, dobre słuchawki i dobre źródło dźwięku wcale nie muszą dobrze zagrać. Powiedzmy, że kupujesz jasne analityczne słuchawki z niedużą ilością basu, a do tego dokładasz źródło dźwięku o podobnej charakterystyce - otrzymasz żyletki na uszach, wysokie będą masakrycznie podbite. Te dwa elementy powinny się uzupełniać lub ewentualnie być dość transparentne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Chyba nie powiesz mi, że pisownia "Ohm" jest niepoprawna?

 

Ohm to nazwisko. Om to jednostka miary zgodna z jednostkami pochodnymi układu SI. Napisałem tylko do Ciebie bo jakoś mi się to mocno rzuciło w oczy(nagromadzenie). Nie zrozum mnie źle, ale skoro już piszemy coś, to piszmy to dobrze. Gdy miałem kiedyś elektrotechnikę na Polibudzie, to pewien profesor wywalał za drzwi za napisanie "ohmów".

Link to post
Share on other sites
Ultrasone HFI-780? Dawno, naprawdę dawno nie widziałem żeby ktoś te kaszanę polecał gdzieś po forach.

dlaczego kaszane ? toż to jedne z lepszych słuchawek zamkniętych do 700 do pewnych gatunków muzycznych , ludzi ceniących barwowy fun oraz efektowność dźwięku, nie są dla osób szukających neutralnosci.

 

ale mogę tez napisać, że psioczą na wszystkie słuchawki, bez wyjątku :)

Link to post
Share on other sites

Jaki tam jest fun?

 

Super sztywny przewód, który denerwuje niemiłosiernie, twarde pady, które niestety przyklejają się do głowy bo mają stosunkowo gładką fakturę, dodatkowo na gąbka na pałąku jest piekielnie twarda i czuć ją na głowie po kilku chwilach.

 

Nacisk pałąka z racji jego plastikowej budowy jest bardzo duży, nie da się w tych słuchawkach komfortowo siedzieć dłużej niż godzina.

A te całe bajery typu ULE czy S-Logic to marketing, na wykresach widać czym to wszystko jest okupione, a jest okupione ilością rezonansów, odbić i reszty nieporządanych rzeczy.

 

Absolutnie tych słuchawek nie polecam, miałem je 3 lata temu i sprzedałem po 2 tygodniach, lepiej imadło kupić na głowę, przynajmniej wiadomo czego się po nim spodziewać. Za 6-7 stów są zdecydowanie lepsze słuchawki pod wieloma względami.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...