Skocz do zawartości

[MULTI] Ori and the Blind Forest - seria


Recommended Posts

Ori and the Blind Forest to opracowana przez niezależny zespół Moon Game Studios dwuwymiarowa platformówka z elementami RPG, należąca do podgatunku określanego mianem metroidvania. W grze wcielamy się w postać młodego i niedoświadczonego ducha lasu, który podczas swej wędrówki próbuje dowiedzieć się czegoś o sobie oraz otaczającym go świecie. W trakcie zabawy eksplorujemy kolejne obszary pełne ukrytych przejść i skrótów, rozwiązując łamigłówki i stawiając czoła rozmaitym wyzwaniom zręcznościowym. Dostęp do niektórych fragmentów mapy wymaga nabycia unikalnych umiejętności, które odblokowujemy na specjalnym drzewku rozwoju w miarę postępów rozgrywki. Twórcy gry całkowicie zrezygnowali z dialogów, zaś kolejne elementy fabuły poznajemy dzięki niemym cut-scenkom przerywnikowym. Wyjątkowy klimat rozgrywki budują klimatyczne, ręcznie rysowane tła oraz nastrojowa ścieżka dźwiękowa.



Gamespot - 9/10
GameInformer - 9.5/10
Polygon - 9/10
Kotaku - YES
Destructoid - 9.5/10
GamesRadar - 4/5
GameSided - 9/10
US Gamer - 4/5
VentureBeat - 9.5/10
DigitalChumps - 7/10

Chyba warto zagrać :) Premiera już jutro! Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Aż dziw że tylko jeden wpis na temat tej cudownej gry! Miałem zarzucić granie, ale trafiła się pożyczona konsola na kilka dni i udało się ograć w ramach weekendu majowego.

Ok. 12 godzin w grze, ponad 700 śmierci. 98% gry ukończone - po zakończeniu nie można zamknąć licznika.

 

Dość trudna, ale jak taki casual jak ja skończył, to nie jest tak najgorzej :)

Świetna grywalność. Bardzo dopracowane poziomy i zróżnicowane umiejętności. Mimo wspomnianego poziomu trudności, gra się bardzo przyjemnie i nie ma się ochoty wyrzucić pada przez okno - jak to miało miejsce w moim przypadku podczas rozgrywki z Super Meat Boy. Tak się zaangażowałem że w dwóch palcach straciłem częściowo czucie na kilka godzin, a pod koniec sesji sztywniały nadgarstki :)

 

To co najlepsze:

Po pierwsze fabuła. Mimo iż dość prosta, jest niezwykle angażująca. Wczułem się w głównego bohatera. Robi się smutno podczas gorszych chwil, ale i uśmiech pojawia się na twarzy w weselszych momentach. Niby norma w grach, ale niekoniecznie w zręcznościówkach czy platformówkach.

Po drugie - bajkowa, bardzo przyjemna oprawa wizualna. Grę można momentami zapauzować i robić screenty na tapety z bardzo wielu miejsc w grze. Poszczególne poziomy bazowane są na żywiołach, a grafika i animacje doskonale je oddają.

Po trzecie - wisienka na torcie - soundtrack. Klimatyczny, tam gdzie trzeba dynamiczny, gdzie mamy chwilę spokoju przyjemnie relaksujący. Przesłuchałem ścieżkę dźwiękową już kilka razu na Tidalu i na pewno będę do niej częściej wracać.

 

Wiedźmin to może nie jest, ale w kategorii platformówek 10/10 :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Cieszę się, że podobnie jak i mnie, Tobie również gra przypadła do gustu :)

 

Edytka: A kto z Was nie ograł jeszcze tej zacnej gry, polecam wersję definitive, do której na dniach, podobnie jak do edycji premierowej, wyjdzie spolszczenie:

 

https://www.youtube.com/watch?v=jnmg05RROt0

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Ori and the Will of the Wisps

 

 

3 część dobrze znanej serii

Krótki opis:

 

Ori and the Will of the Wisps na platformę PC Windows to kontynuacja wydanej w 2015 roku gry metroidvania Ori and the Blind Forest. W produkcji bierzemy udział w nowej przygodzie, w której wybieramy się poza teren lasu Nibel, by odkryć prawdziwe przeznaczenie Oriego.

 

 

Premiera: 2019

Platformy: XO, PC

 

 

 

Wszelkie newsy:
https://www.gry-online.pl/gra.asp?ID=19776

https://www.eurogamer.pl/games/ori-will-wisps/

http://www.gram.pl/tag/ori-and-the-will-of-the-wisps.shtml

Edytowane przez dzejC
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...