Skocz do zawartości

Szum w grach, zanikający dźwięk


Recommended Posts

Witam,
   Problem dotyczy laptopa MSI GT60. Otóż chodzi o dźwięk. Grając w gry po pewnym czasie z głośników lub ze słuchawek słychać ciągły szum, który przybiera na sile by w końcu całkowicie 'wyłączyć' dźwięki z gry, przy czym szum pozostaje. Wyłączając grę szum nie zanika od razu, tylko dopiero po spadku 'obrotów' komputera, przy czym robi to stopniowo, trwa to około 15 sekund. Czasem szum ustaje by po chwili wystrzelić ze zdwojoną siłą.
Na przykładzie Metro Redux; szum pojawia się po kilku minutach rozgrywki, ale w przypadku Mount&blade nie ma go wcale bądź występuje po znacznie dłuższym czasie. 
Używam programów Sketchup, Autocad- szumy nie pojawiają się, dotyczy to tylko gier.
Do tej pory:
1. zainstalowałem najnowsze, rekomendowane przez MSI sterowniki audio,
2. wyłączyłem mikrofon, gdzieś wyczytałem, że może pomóc (niet).
Czy ktoś miał podobny problem? Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
 
Win 8.1 64bit / i7 4800mq / gtx880m/hd4600/ Realtek High Definition Audio ver. 6.00.0001.7324 /

Link to post
Share on other sites

Faktem jest, że laptop na pełnych obrotach jest cholernie głośny, ale ten szum jest według mnie pochodzenia elektrycznego i nie pokrywa się z dźwiękiem wentylatora. :)

Szukając po forach znalazłem taki problem jak "zakłócenia powodowane przez pętlę masy".

Może o to chodzi? Musiałbym zaopatrzyć się w transformator izolacyjny żeby to sprawdzić.

Dodatkowo zmieniłem słuchawki i jest tak samo.

Aktualizacja: Po odłączeniu kabla od zasilacza i grze na baterii szum ustaje.

Edytowane przez wojtek91
Link to post
Share on other sites

Zrób tak - podłącz słuchawki, komputer na kablu, włącz muzykę i równocześnie program do testowania komputerów, który obciąży procesor i grafikę w 100% - jeśli problem się pojawi to masz odpowiedź - i trzeba szukać transformatora izolacyjnego czy jakiś filtr sprzętowy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Hey Wojtek91 i witam wszystkich

 

Mam dokladnie ten sam problem laptop MSI GT70 2PC Dominator z GTX 870m. Mecze sie z tym od kilku miesiecy i nie moge znalesc rozwiazania. Gdy tylko zaczynam grac np w BF1,FIFA17,CSGO,LOL po kilku sekundach zaczynaja sie szumy i ciagle narastaja az przestaje dzialac np lewa sluchawka i mikrofon tez wtedy nie dziala. Znajomi z ts3 mowia ze slysza wtedy tylko szum. W google jest dosyc duzo tych tematow z tym problemem nawet szukalem w jezyku angielskim.

 

- Odlaczylem zasilacz od przedluzacza i podlaczylem bezposrednio do gniazdka w scianie nie pomoglo.

 

- Odinstalowalem wszystkie sterowniki od dzwieku min NVIDIA REALTEK nie pomoglo.

 

- Podmienilem sluchawki na douszne ten sam efekt nie pomoglo.

 

Dziwne jest to ze jak robie test mikrofonu na TS3 i przetrzymam guzik do aktywacji glosowej i sie nie odzywam po kilku sekundach szum ktory slysze w sluchawkach staje sie coraz wiekszy.

 

Prosze was o pomoc  :cry:  wysle nawet skrzyne browarow kurierem za pomoc bez kitu  :!:

 

Tez chce dodac ze jak odlacze kabel od zasilacza szum przestaje ...

Edytowane przez eleq92
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...