Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Planuję złożyć komputer. Zastosowanie i mój budżet poniżej:

  • Zastosowanie komputera : grafika 3D (obsługa programów typu Zbrush/Maya) + okazjonalnie gry komputerowe (w proporcji odpowiednio: 80% do grafiki i 20 % do gier)
  • Maksymalna kwota : do 6000 PLN
  • Których części potrzebuję : zestaw obejmuje sam system, bez monitora etc. "czysta buda" :)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: brak
  • Specjalne wymagania : względnie cicha praca, dobre chłodzenie. Zależy mi na silnym procku, ale nie Xenonowym
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : brak

To będzie mój pierwszy "komp" składany wedle własnej konfiguracji (poprzednik był średnio opłacalną i równie średnio wydajną "sieciówką").

 

Szczerze napisawszy, słabo się orientuję w temacie, a po prześledzeniu paru wątków na tym forum ciągle mam w głowie niezły mętlik :). Liczę na Waszą pomoc!

Link to post
Share on other sites

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

hermalright HR-02 Macho Black-White

Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl

Liteon iHAS124 SATA (black)

Antec True Power Classic GOLD 550W

Intel i7-5820K /3.3 GHz, BOX, LGA2011-3/

MSI X99S SLI Plus /intel X99, LGA2011-3, DDR4/

Crucial 8GB 2133MHz CL15

Asus GeForce GTX 760 DCII 2GB DDR5 256bit (1033/6008)

 

6056 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Najważniejsze, procesor 6 rdzeni / 12 wątków gotowy pod OC. Dysk SSD na system oraz soft. Fabrycznie wyciszona i bardzo solidnie wykonana obudowa. 16 GB DDR4 na start oraz GTX 760. Tutaj jak dasz radę to dorzuć 600 zł do Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1253/7010)

 

Przy modelowaniu nie potrzebujesz wydajnej GPU. Spokojnie wystarczy GTX 750 / 750 Ti. Jeżeli chcesz od czasu do czasu zagrać w coś nowego na porządnych ustawieniach oraz jeżeli będziesz jechał w 3D po GPU to dopłata do GTX 970 będzie tutaj wskazana. 

 

Powiedz jeszcze jaki masz monitor, 8 / 10 bit ? 

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za szybką i profesjonalną odpowiedź!

 

Co do monitora, ciągle zastanawiam się nad doborem. Polecasz jakiś konkretny model 24" lub 27"? Na oku mam Monitor Samsung 27" LED S27D590CS Curved. Nie planuję wychodzić poza 1600 zł w tym przypadku. Jeżeli znasz coś wartego uwagi w tym pułapie cenowym, to śmiało proponuj.

Link to post
Share on other sites

Jak masz renderować również po GPU to lepiej się szarpnąć na coś z 4GB VRAMu.

 

UP@

Po co tu Xeon? W tej kwocie będzie miał mniej pary niż podkręcony i7 a Zetka na wysokim subdivie potrafi zrobić pożytek z dobrego procka.

Link to post
Share on other sites

Zobacz jak budowane są profesjonalne stacje robocze, testowane są po kilka tys godzin właśnie na xeonach, które są dostosowane do ciągłej pracy. 


 

 

Jak masz renderować również po GPU to lepiej się szarpnąć na coś z 4GB VRAMu.


W Maya ważniejsza jest przepustowość pamięci.  
Link to post
Share on other sites

Profesjonalne stacje robocze to często wieloprocesorowe i wielordzeniowe kombajny. Jak renderuje również po CPU i dłubie w Zetce to więcej pożytku powinien zrobić z większej mocy CPU niż pamiątek z korekcją i Xeona. 
 

 

Jak masz renderować również po GPU to lepiej się szarpnąć na coś z 4GB VRAMu.

W Maya ważniejsza jest przepustowość pamięci.

 

Hę? Maya nie renderuje. Tylko wbudowany/wexportowany w nią renderer jeśli już i on potrzebuje VRAMu by pomieścić scenę przy renderingu za pomocą GPU.

Link to post
Share on other sites

Panowie, uznałem po prostu, że "dobra stacja robocza" oparta na Xenonach jest poza moim budżetem. Nie neguję ich efektywności w procesie renderingu, ale zwyczajnie mnie nie stać na złożenie takiego "potwora". Póki co chciałbym złożyć zestaw, który byłby w miarę "optymalny" do moich potrzeb, tj. umożliwi mi pracę na Zbrush, którym jestem zafascynowany.

 

PS. Co do monitora jestem już pewien wyboru - dokładam do Eizo EV2455. Jeszcze raz dzięki za porady!

Link to post
Share on other sites
Kolega potrzebuje złożyć komputer pod Photoshopa

 

 

On się uparł na składaka więc ma ;)

 

 

 

Panowie, uznałem po prostu, że "dobra stacja robocza" oparta na Xenonach jest poza moim budżetem.

 Wiadomo, że w podobnej cenie złożysz mocnego składaka, ale stacje robocze są testowane przez kilka tysięcy godzin żeby spełniać najbardziej rygorystyczne normy. To raczej propozycja dla osób, które potrzebują woła do roboty. Swoje zdanie powiedziałem, ze swojego punktu widzenia i doświadczenia ;) 

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

są testowane przez kilka tysięcy godzin żeby spełniać najbardziej rygorystyczne normy

A i tak potrafią się wykrzanić, jak to elektronika. Serwis czy specjalne warunki gwarancji to coś za co tutaj się głównie płaci.

 

W tym wypadku stabilność to nie argument by kupować x razy wolniejszy konfig.

Link to post
Share on other sites

Nie będzie aż tyle wolniejszy - bez przesady. Ja piszę tylko i wyłącznie ze swojego doświadczenia a składaków przerobiłem sporo. 
Mam drugą stację roboczą i od nowości nawet obudowy od niej nie otwierałem a pracuje po 15 godzin na dobę. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...