Skocz do zawartości

Tematy ogólne - co dalej


Recommended Posts

Cześć.

 

Wspólnie z naszym ulubionym moderatorem - DANNY_79 - postanowiliśmy zrobić coś z tym działem forum. Chodzi mianowicie o tematy ogólne, sam przygotowałem wersję beta pierwszego posta do tematu o GTA - można zerknąć jak to wygląda. Sęk w tym, że takich tematów jest więcej, pierwsze były o MW2 i BC2, nie które zmarły, inne dalej dryfują, do rzeczy. Tematów przyklejonych na stałe może być tylko kilka, powiedzmy 10. Chciałem zapytać Was jakie serie gier Waszym zdaniem zasługują na takie tematy?

 

To bardzo ogólne pytanie, jeśli nie uzyskam jasnej odpowiedzi zrobię ankietę, w której umieszczę tytuły podsunięte przez Was.

 

Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam :wariat:

Link to post
Share on other sites

Mysle, ze nie ma co przyklejac tematow ogolnych. Trzebaby conajwyzej zrobic jeden przykeljony temat, w ktorym bylaby lista tematów ogolnych wraz z linkami. IMO to najlepsze rozwiązanie.

 

Post przyklejony o nazwie np. "Spis tematów ogólnych" i tam bylaby lista nazw tematów wraz z linkami do tematów. Do tego na początku byłby opis o co chodzi z tematami ogólnymi.

Link to post
Share on other sites

I to jest moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie. Każdy odnajdzie interesujący go temat, a te zaś nie będą wisiały i blokowały stale stronki.

 

Inna sprawa jak będzie z używaniem tego. Czy użytkownicy nie będą dalej zakładać miliona nowych tematów tylko trzymać się tych stworzonych.

Link to post
Share on other sites

A czemu nie zrobić dla 'tematów ogólnych osobnego pod-forum. Tym sposobem wszystkie mniej lub bardziej obszerne i poważne dyskusje na temat konkretnych tytułów były by w jednym miejscu a pytania w sprawie problemów, łatek, porad itp. zostały by w dziale gry.

 

Co do istniejących tematów, pomysł wstępów jest moim zdaniem dobry, zwłaszcza gdy taki temat jest dopiero zakładany. Pozostaje kwestia waszych chęci pisania takich wstępów. W tematach już istniejących też można by, ale wątpię żeby większość to i tak czytała...

 

Do tej pory istnieją tematy:

Battlefield

Call of Duty

GTA

MoH

F1 2010

Starcraft 2

Mafia 2

 

i te niech pozostaną. Odnośnie zakładania nowych nie wiem czy jest sens. Lepiej niech powstają w sposób naturalny.

 

PS. Odniosłem wrażenie, że był oficjalny, ogólny temat o nowej cywilizacji i któregoś dnia zniknął. Gra genialna, dobrze oceniana przez prasę i portale a nikt nie chce o niej pisać. Ale cóż...tury w czasach 'dla strategów z refleksem' :rudolph: (nie pamiętam kto to napisał o SC2)

Link to post
Share on other sites

Pewne sprawy zostały popchnięte - proszę zapoznajcie się i oczywiście skomentujcie.

 

PS. Odniosłem wrażenie, że był oficjalny, ogólny temat o nowej cywilizacji i któregoś dnia zniknął. Gra genialna, dobrze oceniana przez prasę i portale a nikt nie chce o niej pisać. Ale cóż...tury w czasach 'dla strategów z refleksem' :rudolph: (nie pamiętam kto to napisał o SC2)

Tak, nikt nie chciał nawet na niego spojrzeć. Ja osobiście jestem w szoku, bo ta gra towarzyszy mi od pierwszej części (grałem w nią jeszcze na komputerach atari).

OK, spróbujemy jeszcze raz, może się przekonacie i porozmawiacie o legendarnej serii.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Teraz jest fajnie :hahaha: Pozostaje pisać.

 

Imo - wykorzystałbym ten temat skoro juz istnieje do "obgadywania" z innymi naszych pomysłów. Jeśli ktoś chciałby założyć własny T.O. o swojej ulubionej serii, a miałby pytania, albo chciał się skonsultować niech zrobi to tu :P

 

Tylko nie zmieniajcie nazwy na

"Tematy ogólne - temat ogólny" :P

Link to post
Share on other sites

Dobra - tak jak napisałem tak zrobię... Ten temat to takie miejsce do zadawania pytań, więc...

 

1. Widzę na pierwszej stronie aż 4 tematy odnośnie Fify 11, i tak co roku - może by ją również tutaj umieścić?

 

2. Co mam pisać o GTA? :P Jakieś pomysły jak wynieść ten temat na wyżyny forum? :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Trochę odświeżę. :wariat:

 

Zauważyłem, że co wychodzi jakaś większa produkcja, to powstaje dla niej temat ogólny, w którym toczą się dyskusje o przeróżnych rzeczach związanych z daną grą. Niby wszystko jest ekstra, ale na kilku pierwszych stronach działu "Gry na PC" można znaleźć masę drobnych tematów dotyczących gier, które mają swoje tematy ogólne. Najczęściej występuje Bulletstorm i Crysis 2, ale można zobaczyć też GTA4, NFS:HP, Bad Company 2 i wiele innych. Moim zdaniem ludzie po prostu nie zauważają działu "Tematy ogólne" i zakładają kolejne wątki, robiąc bałagan. Może wynika to z graficznego podziału pomiędzy główną częścią "Gry na PC" a "Tematami ogólnymi". Może lepiej byłoby przykleić poddział w sposób klasyczny, o ile oczywiście jest to możliwe z technicznego punktu widzenia.

 

Druga sprawa to dużo tematów związanych ze Steamem. Może podklejony temat do ogólnej dyskusji połączony z "Promocjami"? Albo przekształcić "Promocje na Steamie" w ogólne okazje dotyczące tylko gier, w dystrybucji cyfrowej i w normalnych sklepach?

 

Mam nadzieję, że zawiąże się jakaś dyskusja i jakieś poprawki uda się wprowadzić. Pozdrawiam. :menda:

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Już jakiś czas temu myślałem aby uczynić kogoś z zapalonych graczy moderatorem działu GRY (może tylko gry na pc i konsole - jeszcze pomyślę). Kogoś, kto doskonale zna temat gier, wie co jest aktualnie grane, rozumie slang itd. Jak wiadomo, ja już jestem za wiekowy i gry są mi zupełnie obce (poza retro, bo na grach z lat osiemdziesiątych się wychowałem i to było moje dzieciństwo. Zająłem się jednak oprócz gier poważniejszymi (nie ujmując graczom) sprawami na ówczesne komputery osobiste).

 

Może inaczej, kto z Was miałby czas, ochotę, (doświadczenie - to niekoniecznie, ale atut) i był przede wszystkim odpowiedzialny w tej "robocie"? Wytypujcie, zróbcie sondę - załatwcie to między sobą i dajcie mi znać (najlepiej PW, lub mail jeśli ktoś ma), a najlepiej przedyskutujcie tę kwestię na forum w jakimś (np. w tym) temacie ... i zobaczymy.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeden gracz raczej temu nie podoła - gry na konsole też są bardzo ciekawe, a mało kto ją posiada (nie trzeba przedstawiać panów którzy mogliby się tym zająć, ale czy oni by się do tego nadawali?).

 

Ogólnie gry ciężko oceniać - niektórzy uważają np. serię CoD za kiepską, a inni za wspaniałą. Nie da się dogodzić wszystkim.

Link to post
Share on other sites

mysle, ze przydalyby sie 2-3 osoby, po 1 do kazdego dzialu - PC i konsole xbox/ps3 bo jak wiadomo tych jest najwiecej. trzymanie porzadku i niedoprowadzanie do wojen pc vs konsole lub ps3 vs xbox360 bo to jest naprawde bez sensu. no i rzecz najwazniejsza - obiektywizm.

odnosnie samego dzialu GRY to jest w nim straszny balagan. powinno sie go podzielic na:

-FPS

-RPG

-Wyscigi

etc.

na koncu zrobic dzial POMOC gdzie uzytkownicy mogliby szukac odpowiedzi na swoje pytania, problemy. teraz wszystko jest razem i czasem ciezko sie "przekopac" przez te wszystkie tematy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...