Skocz do zawartości

Komputer + monitor + system dla studenta architektury do 3500zł


Recommended Posts

Witam,

                Zostałem poproszony o pomoc w złożeniu kompletnego zestawu dla studentki architektury. W kwestii używanych programów dostałem tylko spis tych, które mają być używane ale w jakiej ilości i natężeniem pozostaje dla mnie wielką zagadką.

                Po przejrzeniu forum jasnym okazało się dla mnie jasnym, że w wyznaczonej kwocie jest to bardzo mało realne. Wydaje mi się sensownym ze zrezygnowania z systemu w celu dołożenia do "bebechów". Niestety z komputerami niewiele mam wspólnego, więc po przestudiowaniu kilku propozycji i skompletowaniu moim zdaniem, dwóch sensownych kompletów zgłaszam się o fachową pomoc.

  • Zastosowanie komputera: autocad,  sketchup,  word,  3dsmax,  photoshop,  gimp,

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500zł

  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Tak

  • Specjalne wymagania: W wyznaczonej kwocie uwzględnić monitor, Dysk SDD

  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: brak

  • Których części potrzebujesz?: Buda, monitor, (mysz i klawiatura bardzo opcjonalnie wygrzebię z szafy swoje stare na tymczas)

  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Brak

  • Własna propozycja zestawu:

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

                Dysk SSD Kingston SSDNow V300 120 GB 7mm

                Zasilacz Corsair CX Series 500W ATX, Modular, 80 Plus Bronze

                Napęd Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA

                Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85

                Karta graficzna Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5

                Obudowa SilentiumPC Brutus M25 Pure Black BT-M25

                Procesor Intel Core i5-4690K

 

Lub wersja druga różniąca się:

                procesorem Intel Core i5-4590

                pamięcią Crucial Ballistix 16GB (2x8GB)

                płytą główną Gigabyte GA-H81M-HD3,

 

Bardzo chciałbym uniknąć przekraczania budżetu, delikatne odchylenia był bym wstanie, chyba, jakoś wymóc na składającej zamówienie lecz to będzie walka niczym Simby ze Skazą, z niekoniecznie pozytywnym zakończeniem.

 

Pozdrawiam Paweł.

Link to post
Share on other sites

Hmmm, zrobiłbym to całkiem inaczej. Póki co zestaw bez dedykowanej GPU, zestaw oparty o zintegrowany układ graficzny HD4600. Do tego 16 GB DDR3 na start. Ważne pytanie. Czy zestaw będzie w najbliższej przyszłości rozbudowywany o kolejne kości pamięci itp ? Będą na to dodatkowe środki finansowe ? 

Link to post
Share on other sites

Niestety ma być to zakup jednorazowy który ma wystarczyć do końca studiów, czyli na 3/4 lata. Dodatkowe środki nie wchodzą w grę, przynajmniej nie a najbliższym czasie, no chyba ze jest na forum negocjator policyjny z wieloletnim stażem i będzie to umiał zainteresowanej wytłumaczyć :).

Ewentualnie zamiast budowania komputera na nowych częściach, można by było lep zlożyć go z użuwanych szukajac na jakiś stronach aukcyjnych, lub całkowicie podejsc do tego z drugiej strony i kupic poleasingową stacje roboczą, bo na allegro ostatnio pojawiły się takie do 2000zł a dziewczyna to ostatnie rozwiażanie raczej by zaakceptowała.

http://kompik24.pl/pl/p/DELL-T3500-QUAD-W3530-GTX-750-12-GB-DLA-GRACZY/825może coś takiego tylko dołożyć dysk większy i jakiegoś SDD ?

Edti.
Po rozmowie z dziewczyną wyszło na to, że ewentualna rozbudowa w przyszłosci bliższej lub dalszej, będzie możliwa. Rozumiem że w takim przypadku zaproponowany komplet kompletnie traci rację bytu?

Edytowane przez kalaf126
Link to post
Share on other sites

Nie jest to głupie rozwiązanie. Koleżanka siedzi już w tym sofcie czy dopiero będą to jej pierwsze kroki ? 

 

Taki zestaw za 2000 zł + lepsze szkiełko w proporcjach 16:10 to dość mocny start. Warto dokupić SSD w przyszłości oraz zainteresować się zasilaczem w tej jednostce. 

 

Za kwotę 3000 zł macie http://allegro.pl/dell-t5500-2x-x5675-12x3060-24gb-80-fx3800-rw-7pro-i5132232856.html

Link to post
Share on other sites

W przyszłym roku inżyniera robi więc można powiedzieć, że to już połowa studiowania. Szkoda, że ten za 3k już wyprzedany został, ale trudno się dziwić mocna maszyna. W przypadku monitora, czy znaczenie ma opóźnienie i parametry typowo „growe” czy raczej kierować się czymś innym? 

Link to post
Share on other sites

Z tego co rozumiem z rozmów z dziewczyna to wizki robi w PS i czasami jakieś minimalistyczne ulotko-plakaty :) nic wielce skomplikowanego, no przynajmniej mnie się tak wydaje, że to nie skomplikowane bo nie specjalnie się na tym znam. W tym momencie pracuje na lapku więc przesiadka na wszytko większe niż 17 cali będzie już skokiem, niestety jak na złość nie mogę w tym momencie ustalić jaki ona ma model.

Ten monitor jest super, tylko cena wątpię żeby na tak drogi się zgodziła, zwłaszcza, że z naszych początkowych planów nie chciała przeznaczyć więcej niż 500 zł na niego. Bo uważa ze można kupić dobry monitor w takiej cenie.

Link to post
Share on other sites

No to za 500zł nie znajdziesz monitora godnego uwagi, jeśli dużo pracujesz w 3dsmax czy AutoCAD to szkoda wzroku na patrzenie w badziewie imitujące monitor, zobacz jeszcze tego Della: U2414H

Do takiej roboty w Photoshopie wystarczy 8-16GB RAM

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...