Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

coby nie rozpisywać się, mój obecny zestaw to:
http://www.morele.net/inventory/info/OoKI84/
+ MSI Z77A-GD55.

 

Planuje zakup nowej grafiki, cena to tak do 2500 max myślę.

Sam zastanawiam się nad Palit gtx 980 super jetstream, co wy na to? (dodatkowo jest jakieś info kiedy dodadzą wieśka do kart?).

 

Będzie ok z obecnymi podzespołami?

Link to post
Share on other sites

Chłopie weź skończ z tym ze 980 jest nieopłacalna!Aż już się przykro czyta, wszędzie bredzisz to samo... Słowo nieopłacalna jest pojęciem wzglednym, to ze Tobie szkoda dać 1000 zł więcej i mieć kartę najwydajniejsza na rynku to nie znaczy żebyś za każdym razem innym odradzal!

 

A na radeony po co ma czekać? Skąd wiesz co to będzie? Wierzysz w to że nowa technologia od razu będzie działać jak powinna? Ze sterowniki będą odpowiednie? Bo ja w to wątpię, a po drugie gdybyśmy zawsze mieli czekać to niczego byśmy nigdy nie mieli...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ze sterowniki będą odpowiednie?
Raczej będą, karty są PODOBNO już gotowe i PODOBNO pracują ciągle nad sterownikami.

 

Mnie nie stać na przepłacanie za 980, ale jeśli nie masz co zrobić z pieniędzmi, to jak na razie lepszego wyboru nie widzę

Link to post
Share on other sites

 

 

Raczej będą, karty są PODOBNO już gotowe i PODOBNO pracują ciągle nad sterownikami.
No właśnie wszystko PODOBNO ;)

 

 

 

Mnie nie stać na przepłacanie za 980

Czyli nigdy nie będziesz miał Topowej karty , bo nigdy nie ma bóg wie jakiej różnicy między kartą najlepszą , a tą za nią ;) Jeśli ktoś oczekuje różnicy po między kartami na poziomie 40/50% to proponował bym przestać marzyć :D

Link to post
Share on other sites

 

 

powinna być taka różnica w cenie jak w wydajności - ot co ja bym chciał :)

A kto by nie chciał hehe ;) Gdyby było te 500 zł różnicy to było by naprawde super , niestety jest 1000 - Co zrobić :)


Jestem bardzo ciekawy jakie będą te nowe Radki , od zawsze miałem radeony , nigdy nie miałem GeForce :) 980 to mój pierwszy GF :roll: Bardzo jestem ciekawy wydajności a przede wszystkim ceny :menda:

Link to post
Share on other sites

 

 

powinna być taka różnica w cenie jak w wydajności - ot co ja bym chciał

 

Dla przykladu GTX 970 vs 980. Doplacamy za wydajnosc, ale rowniez to ze GPU w GTX 970 jest odpadem produkcyjnym ma znaczenie. 980 to idealne GPU ,ktore w procesie produkcyjnym udalo sie w 100%, 970 to te ktore sie wpelni nie udalo i nie nadaje sie do 980 tki , ale w 970 nie bedzie mialo znaczenia bo i tak w specyfikacji czegos ma mniej ,dlatego cena jest nizsza. Tak zawsze bylo robione , AMD tez tak robi.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czekać, czekać... teraz czekać na AMD, które będzie dostępne prawdopodobnie najszybciej w lipcu na rynku i to w wyższej cenie bo będą to nowe karty. A później co? Czekać na Nvidie, bo też wyjdą kolejne pół roku po AMD?

Co do ceny to 970-980 to jakieś 700-800zł różnicy za 20% większą wydajność w obecnych grach. Ciekawe co będzie w wiedźminie 3 czy GTA V.

Monitor teraz to 24cale fullhd (w planach za jakiś czas, myślę około pół roku kupno 27cali 4k).

 

 

No chyba, że macie info o szybszej premierze AMD?

Edytowane przez robdidit
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Prawdą jest, że zakup gtx980 jest nieopłacalny.

Stosunek wydajności do ceny jest niższy jak tańszych modeli.

Jeżeli jakaś gra będzie niegrywalna na kartach: gtx970, r9 290/290x to będzie niegrywalna również w gtx980.

Jeżeli ktoś ma pieniądze i maksymalna wydajność jest dla niego najważniejsza to jak najbardziej może zdecydować się na gtx980.

Jak ktoś ma pieniądze i fantazję, to może w tej cenie zrobić SLI/CF z tańszych kart i uzyskać wyższą wydajność, ale to wymaga wiedzy i odrobiny cierpliwości :)

Dziękuję 8-)

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

 

 

Czekać, czekać... teraz czekać na AMD, które będzie dostępne prawdopodobnie najszybciej w lipcu na rynku i to w wyższej cenie bo będą to nowe karty. A później co? Czekać na Nvidie, bo też wyjdą kolejne pół roku po AMD?

No właśnie , dlatego głupotą jest czekanie i nie rozumiem ludzi którzy proponują czekanie tak naprawde nie wiadomo na co , bo nawet nie wiedomo kiedy dokładnie ma być premiera ani jaka będziw wydajność tych kart ;) A no i jak już wyjdą te radki to Ci sami co w tym momencie wielce nakłaniają do czekania , pozniej powiedzą żeby czekać na GTX 980 Ti który zapewne będzie odpowiedzią na nowe radeony ;) I w taki sposób będziemy czekali 10 lat i nic nie kupimy ...


 

 

Co do ceny to 970-980 to jakieś 700-800zł różnicy za 20% większą wydajność w obecnych grach

Bierz 980 , będziesz zadowolony - Wiem co mówie ;)


 

 

Ciekawe co będzie w wiedźminie 3 czy GTA V.

O GTA V bym się nie martwił , można być spokojnym natomiast Wiesiek 3 wymagania ponoć ma kozackie :D No i najważniejsza sprawa to optymalizacja bo jak gra sama w sobie jest wymagająca a do tego ma skopsaną optymalizacje no to tragedia murowana :/ Przy 1920x1080p powinno być dobrze , nie powinno być problemu przy max detalach itp. Natomiast 4K , czuje że tutaj kokosów nie będzie ;)


 

 

No chyba, że macie info o szybszej premierze AMD?

Szybszej ? Dobrze będzie jak nie będzie opoznienia ...

Link to post
Share on other sites

Nie ma co się denerwować i kłócić bo naprawdę nie warto!

Cała seria GTX900, dla mnie jest niewypałem! Taka jest prawda, a czemu bo jest gorsza serią niż GTX 770/780

Skroili i dali większe zegary, a żeby ludzie chwalili się, że można zrobić na niej super OC dali szynę 256bit i zastosowali jakieś kompresje... 

Do FHD wystarczy GTX970 tylko trzeba pamiętać o 3,5GB Vram, będzie za mało to później sobie zmienisz grafikę.

GTX980 jest ogólnie lepsza grafiką i trzeba tu patrzeć na jej ogół, a nie tylko na FPS! Niestety 1 tyś. piechotą nie chodzi.

 

Co do RADEONA, PODOBNO  Kopernik chodzi po Toruniu! Nie ma co gdybać i oczerniać czegoś, czego tak naprawdę nie ma!

Możesz poczekać to czekaj, zapowiedziana premiera serii R9 300 jest na kwiecień - czerwiec!

AMD prawdopodobnie już mogłaby wydać grafikę (kumpel na Islandii już powiedział, że w sklepach można rezerwować Radeony) , ale oni nie mogą sobie pozwolić na niedoróbkę jak Nvidia! Wszyscy starają się zrobić nieskazitelnie dobry produkt który będzie chciał powalić NVidia - prawo rynku. 

 

Skutkiem tego będą niższe ceny, a czy Ty kupisz teraz czy później to już Twoja decyzja.

Na teraz masz do wyboru R290/x   GTX970/80

Edytowane przez Naksos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...