Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Planuje powiekszyc moja rodzinke wiatrakow w obudowie, a złącz zaczyna mi brakować dlatego postanowilem zainwestowac w bajer jakim jest kontroler obrotów. Jako ze juz troche przeszukalem sklepow znalazlem kilka typów, ale opini mało :/

 

Najwazniejszy - NZXT Sentry LXE

 

Baaaardzo mi sie podoba motyw wyswietlacza "osobno" zwlaszcza ze nie mam zamiaru sie co chwile schylac - a calego pudła nie bede stawiac na biurku. Ale niestety prawie zadnych opini na temat tego produktu nie moge znalezc, o ile do wersji wew. dokowych jest ich sporo i czesto bardzo mieszane.

 

Z drugiej strony znalazlem wiele pozytwnych opini na temat

 

Lamptron FC Touch Fan Controller (LAMP-FC0092H)

 

I chcialbym wiedziec co w nim jest takiego wow czego nie maja inne :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Widziałem na YT filmik z recenzją tego Lamptrona i nie pokazywał on prawidłowych wartości RPM wentylatorów. Ten model od NZXT bardzo fajnie się przedstawia, ale na myśl o minimum 6 kablach wystających z kolejnej "karty rozszerzeń"...

Link to post
Share on other sites

Marka NZXT mówi sama za siebie :)

 

No wlasnie nie do konca, chyba ze tu mamy ironie :) Na modele sentry w wersji 5,25 do obudowy jest wiele narzekan, zwlaszcza na wyswietlacze na ktore trzeba patrzec doslownie na wprost czyli sprawdzalnosc przy komputerze ktory stoi gdzies pod biurkiem jest dosc slaba, tak samo jesli chodzi o wytrzymalosc lini itp

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o kontrolery obrotów, to osobiście poszedłbym w jakiegoś lampotrona.

Moim zdaniem i tak będzie lepiej, jeżeli zadasz pytanie chłopakom w dziale chłodzenie, ewentualnie popatrzysz worklogi, tam wiele osób używa kontrolerów :)

Link to post
Share on other sites

Ty ile masz sianka na ten kontroler obrotów ? Jakie masz wentyle w budzie ?

 

Siano to jest rzecz wzgledna, jako ze jestem zainteresowany tym Sentry LXE to powiedzmy ze do 300zł.

 

Co do wentyli poki co jest 6. Ale mam zamiar dorzucic.

Aktualnie:

140 exhaust tył

2x 120 exhaust top

2x 120 intake front

1x 140 intake bottom

 

w planach mam jeszcze jeden na gorze, jeden na dole i prawdopdoobnie jeden na boku

Link to post
Share on other sites

Lamptron Fan Controller Touch black w takie coś bym walił. Panel dotykowy.

 

duża moc na kanał, płynna regulacja napięć sterowanych wentylatorów (0-12V z możliwością całkowitego wyłączenia wentylatora) oraz możliwość pracy w trybie manualnym i automatycznym. Na wyświetlaczu wyświetlana jest prędkość obrotowa wentylatora lub napięcie na niego podawane.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Duuuużo więcej niż dwa - takie standardowe (nie Delty :wariat: ), bez LEDów biorą ~2/3W. :)

Dokładnie to proste wystarczy pomnożyć pobór prądu przez napięcie. Na wentylatorach zwykle są zapisane wartości od 0.13A do 0.38A. 0.38x12 daje mniej więcej 4,5W. Nawet pompka EK 2.2 ma jakąś śmieszną moc <6W.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...