Skocz do zawartości

Brak obrazu z karty PowerColor HD 7870 PCS


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kazik00118,

Recommended Posts

Witam otóż zakupiłem karte  PowerColor HD 7870 PCS :)  i nie mam obrazu :(  .Glośniczek pipka 1x tak że niby wszystko w porządku i nic :roll: .Po wyjęciu baterii zaczyna się problem z Ram 2x pipknie głosnik,kiedy wsadze stara kartę(550 GTX Ti-MSI oc)jest też 2x pik po wyłączeniu kompa wraca do normy,ale tylko na GTX.Zmieniałem Ramy miejscami nic.Zmienie z GF na ATI i niby pika ze jest ok ale obrazu zero.Kazde wyjecie baterii,reset przez zworke konczy sie 2 pipknieciami.Zmieniałem 3 rodzaje przejsciowek na kazdej jest obraz  z GTX z RADKA echo.Podejrzewam że cos z płyta nie tak miałem kupic nowa niedługo do nowej karty i procesor ale teraz to nie wiem juz czy jest sens.Nie moge sprawdzic na razie w serwisie karty bo wykosztowalem sie na ww dopiero na przyszły tydzien ale boje sie ze powiedza ze dziabnieta a nawet nie sprawdza.Prosze o pomoc moze ktos cos podpowie . :cry:                                                                  Specyfikacja ;    

WINDOWS 8 64                                                                                                                                           Płyta-NVIDIA  M4N68T-M-LE-V2,                                                                                                                BIOS AMI 0902 

Procesor-AMD ATHLON 2 640 X4

Zasilacz BeQuiet 550 watt

RAM KINGSTON DDR 3 1333 MHZ CL9

Dodam ze przez hdmi tez lipa :!:

Link to post
Share on other sites

Zasilanie do karty podlaczone prawidlowo? Bios w plycie najnowszy? Karta nowa? Uzywana? Masz inna na podmianke lub integre?

2x6 pin karta uzywana z allegro .Zawsze patrze na komenty i nic nie trafilem dziabnietego az do chyba teraz  :[ z tym biosem to za bardzo nie wiem BIOS AMI  wersja 0902 ale czy najnowszy?Innej karty nie ma sensu juz sprawdzac mam ta 550Ti teraz z tego kompa pisze i wszystko chula jak zawsze mialem wczesniej tu wsadzona 430 GT i tez bylo dobrze .Moze płyta Radka nie chce obsłuzyc .Ciezko bedzie z Allegro udowodnic ze karte lipna sprzedali.Moje słowo przeciw czyjemus. :cry: 

Link to post
Share on other sites

Włóz tego radeona i daj kabel na integre .Jak działa to musisz w biosie przełaczyc na peg lub pic-e .Brak 1 długi i 2 krótkie lub 5 któtkich  zazwyczaj oznacza ze z grafa jest ok

Zrobiłem tak bez odinstalowania sterow nvidia bo juz mi rece opadaja odpiąłem wszystko wyjąłem baterie wsadziłem radka i odpalam przez integre wchodze w bios nedzne tu opcje ale na chipset znalazlem  ustawienie PCIE-PCI-VGA czy PGA jakos tak ustawiam tak albo odwrotnie obraz jest tylko z integry .Aha 1 dłuzsze pipkniecie i 2 krotkie bład karty .Menadzer urzadzen tylko widzi integre wylacze ja i tak odpala tylko z integry.Mialem teorie ze to wina przejsciowki z kabla d-sub z tv na dvi uzylem 3 jakie znalazlem w domu moze jakas inna potrzeba ale jak nawet jej nie widzi i pipka blad to chyba jest uwalona albo moja plyta jej nie obsluguje :roll:   

Włóz tego radeona i daj kabel na integre .Jak działa to musisz w biosie przełaczyc na peg lub pic-e .Brak 1 długi i 2 krótkie lub 5 któtkich  zazwyczaj oznacza ze z grafa jest ok

Myslałem tez ze to wina PCIE 7870 obsługuje PCIE 3 ja mam PCIEX16 ale 550tI ma PCIE 2 i dziala jeden nr chyba az takiej roznicy nie robi

nawet nie mam gdzie jej przetestowac bo wszyscy jakies badziewne zasilacze maja na 1x6 pin na przyszly tydzien oddam do serwisu zobaczymy co powiedza znow kasa wydana na darmo bedzie :( chyba ze ktos wie jaka przejsciowka moze byc do tego kabla moze tu tkwi problem.ale blad karty to chyba juz wiadomo co jest :cry:

Link to post
Share on other sites

Na razie wszystko wskazuje na kartę... gdyby to był problem przejściówki to speaker nie zgłaszałby problemów. Jeszcze co możesz zrobić to włożyć grafikę od kolegi, aby mieć 100% pewność.

Edytowane przez bożo_wporzo
Link to post
Share on other sites

Na razie wszystko wskazuje na kartę... gdyby to był problem przejściówki to speaker nie zgłaszałby problemów. Jeszcze co możesz zrobić to włożyć grafikę od kolegi, aby mieć 100% pewność.

Napisałem do sprzedawcy zobaczymy co zaproponuje w zwiazku z prawdopodobna usterka udzielał gwaranci 14 dni zobaczymy :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Ok, powodzenia! :-)

Sprzedawca sprawdził karte przesłał film z montażu i jest sprawna wymienił na 580 gtx bo taką wybrałem miałem do wyboru zrezygnowałem z Radka bo to chyba tu tkwi problem.Temat do zamkniecia dziekuje wszystkim za  porady. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...