Skocz do zawartości

Który telefon będzie lepszym wyborem


Recommended Posts

Witam,

chcę zakupić swój pierwszy smartfon i nie wiem który będzie dla mnie lepszy, wybieram między lg g3s oraz nokią lumią 735. Telefonu będę używał głownie do smsowania i rozmów ale też potrzebuje dobrego aparatu oraz baterii, korzystam z internetu trochę rzadko za to gram. Który uważacie będzie lepszy? I jeszcze jedno mam pytanie przy okazji: czy jak kupię telefon od kogoś kto przedłużył umowę to czy kupując go mam normalną gwarancję i po prostu idę do salonu i problemów nie ma? Np kupuję telefon od kogoś z Warszawy a mieszkam w Krakowie i tam próbuje oddać tel? Wiem że głupie pytania zadaję ale wolę mieć pewność, dzięki za wszystkie odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

To już zależy czy wolisz Windowsa albo Androida

Tak, gwarancja jest normalna, ale zamiast iść do salonu najlepiej iść prosto do serwisu producenta albo wysłać bo przez salon to długo trwa

Ja np kupiłem od kogoś z Gdańska. Smartfon był wzięty w t-mobile. Pojawił się problem, poszedlem prosto z fakturą z t-mobile do samsunga i nie było żadnego problemu.

Link to post
Share on other sites

Nie no raczej nie powinien.

Nokia raczej na pewno nie będzie. Nie jestem ekspertem od wp ale większość osób co ma styczność z tym systemem pisze że nie będzie lagow po roku albo dwoch. No i wsparcie windows ma duzo dłuższe

Jesli G3s dostanie Lollipopa to juz będzie jego ostatnia aktualizacja, ktora i tak pewnie dużo nie wniesie

Link to post
Share on other sites

Aparat przedni jest zdecydowanie lepszy w Lumii. Co do tylnego, na razie się nie wypoweim, gdyż nie widziałem próbek możliwości G3s. Faktem jest jednak, że musi się nieźle postarać, by móc konkurować z 735 pod tym względem.

Wyświetlacz. Tutaj zwycięzca jest jeden: Lumia 735. AMOLED zdecydowanie góruje nad IPS.

Bateria, to grunt na którym LG czuje się świetnie. LG zaoferuje nam dłuższą prace na jednym ładowaniu.

Czysto technicznie, lepiej wypada Lumia 735. To naprawdę dobry telefon, za rozsądne pieniądze. Niestety, nie ma róży bez kolców. Lumia pracuje na Win Phone. Co to oznacza? Przede wszystkim, musisz sprawdzić, czy ten system Ci odpowiada. Jeżeli coś nie spodoba Ci się na Androidzie, to możesz to zmienić, w przypadku Win Phone, musisz się pogodzić. Ponadto, na chwilę obecną, temat gier dużo lepiej wypada na Androidzie.
Ponieważ jest to twój pierwszy telefon, ciężko jest jednoznacznie określić, który system jest dla Ciebie. Powinieneś przeczytać/obejrzeć kilka recenzji, oraz, ewentualnie, przejść się do sklepu. Jeżeli przekonasz się do Win Phone, to Lumia będzie lepszym wyborem. W innym wypadku, bierz G3 s.

Link to post
Share on other sites

Tomku, skoro to Twój pierwszy smartfon to radziłabym brać Lumie, czyli WP. Generalnie jest to prosty system, nie idzie się tam pogubić. Piszesz, że nie potrzebujesz dużej ilości aplikacji, a WP ma waśnie ich mniej niż Android. Chociaż ja uważam, że i tak ma ich dużo :D L735 jest bardzo chwalona z tego co czytam na tym forum ;) ale dla pewności jeszcze o niej poczytaj jakby co :)

Link to post
Share on other sites

Prostota w przypadku Win Phone, oznacza tylko tyle, że interfejs składa się z niezłożonych kształtów i nie natrafimy na żadne "fajerwerki". Nie oznacza ona jednak, że urządzenie jest intuicyjne. Po przesiadce z Androida, na Lumie, wiele czynności wydało mi się absurdalnie skomplikowanych, lub zwyczajnie wybrakowanych (cały czas nie mogę zapomnieć, o braku możliwości wybierania dowolnego momentu w utworze). Co chwila musiałem wchodzić w ustawienia, następnie w odpowiednią zakładkę i dopiero wtedy, mogłem coś ustawić. Później pojawiły się skróty w pasku powiadomień (niestety, tylko 4). Przeglądarka internetowa, była o tyle uciążliwa, że, aby zmienić kartę, trzeba było wysunąć pasek, który sam się chował. Nie dało się tego zablokować. Nie o taką prostotę chodzi.

Oczywiście, to, że mi ten system nie przypadł do gustu, nie oznacza, że nie znajdą się osoby, które będą z niego zadowolone (zwłaszcza, jeżeli lubią fotografować). Jako, że jesteś świeżym użytkownikiem i nie masz jeszcze wyrobionych preferencji, ciężko powiedzieć, co będzie dla Ciebie lepsze.


LG jest zdecydowanie mniejsze od HTC, posiada większą baterie i jedynie w kwestii aparatu przedniego, ustępuje Tajwańskiemu konkurentowi.

Link to post
Share on other sites

Asus Zenfone 5, jednak w stosunku do LG, tracisz Lte. Posiada również mniejszą baterie. W zamian oferuje wyższą wydajność, zwłaszcza GPU (karty graficznej, a więc ważnego czynnika w grach). Warto jednak zauważyć, że LG powinno być dłużej wspierane.

Link to post
Share on other sites

Sony, ma, chyba, lżejszą nakładkę od LG i HTC. Wiele elementów wygląda jak czysty Android z zmienionymi kolorami/teksturami. Jednak, jest to, również, subiektywna ocena. Między HTC, Sony i LG różnice, w szybkości działania, są małe.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno :

 

W tym roku / początkiem przyszłego Lumia dostanie Windows 10 - w którym będzie można znacznie więcej zdziałać w kwestii wyglądu :)

 

Do tego połączone zostaną Windows'y z PC z Windows Phone :) - jeden sklep i uniwersalne aplikacje.

Link to post
Share on other sites

Lepszy pod jaki względem? Możliwości kombinowanie na pewno tak :)

 

Szybkości i płynności, wsparcia na pewno nie. Sprzętowo są podobne, Lumia ma lepszy ekran, lepszy przedni aparat i to znacznie, tylni jest podobny, ale Lumia ma lepszą jasność i optykę, ma Ładowanie Bezprzewodowe, obsługuje znacznie większe karty pamięci.

 

Tak więc z tą "lepszocią" to nie do końca tak :) - LG na pewno na androidzie jest jednym z lepszych.

Link to post
Share on other sites

czyli ten lg jest dobrym telefonem? jednak bateria do pisania wielu smsów dobra by mi się przydała, nie chce jednak wydawać kupy kasy na telefon bo to jednak tylko urządzenie, gdyby nie to że moja nokia e52 już trochę nie domaga i jednak trzeba pójść z duchem czasu to bym jej nie zmienił, ale prawie 4 lata to już zbyt wiele dla niego

Link to post
Share on other sites

Obydwa są dobre, a zwłaszcza, że będzie to twój pierwszy smartfon. Wybierz ten, który Ci bardziej odpowiada. Nie patrz na różnice w sprzęcie, a jedynie, na subiektywne odczucia. Przy następnej wymianie będziesz martwił się detalami :D

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim to są dwa rożne systemy Windows vs Android...  Żeby określić który jest lepszy to już musisz sam stwierdzić!

Polecam iść do salonu Plus i na spokojnie sobie sprawdzisz telefon ewentualnie jakiś market Saturn, Media itp

Jeśli chodzi o moją opinie to zdecydowanie Android, ponieważ jest to system bardziej przestrzenny - otwarty niż zamknięty jak Windows.

Lecz jak wszystko ma to swoje plusy i minusy :) Polecam pooglądać filmiki na YouTube.

 

Mimo wszystko na sam początek polecam LG z androidem :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...