Skocz do zawartości

Jaką obudowę wybrać ?


Recommended Posts

Witam, 

 

Obecnie rozglądam się za obudową do mojego komputera zależy mi przede wszystkim na maksymalnej przewiewności co powinno przełożyć się na chłodzenie cpu, hałasem się raczej nie przejmuje - używam cały czas słuchawek. Budżet to max 500 zł ale nie chce bez powodu przepłacać.

Obecnie zastanawiałem się nad 3 propozycjami :

 

- SPC Gladius x60 lub x80 za bardzo nie widzę w obu przypadkach różnicy poza designem i z tego co wiem w x60 można zainstalować więcej wiatraków co było by dla mnie korzystniejsze (lepsze chłodzenie) 

- Fractal Design Define R5 zastanawiam się czy wygłuszenie nie wpłynie niekorzystnie na temperatury i czy jest mi potrzebne skoro i tak zainstaluje max wiatraków

- AeroCool Strike- X

 

 

Link to post
Share on other sites

a co myślicie o AeroCool Strike- X i x60 wydaje mi się że tam będą najmniejsze temperatury. Phanteks wydaje się spoko ale brak wiatraków bocznych i ogólnie wydaje  mi się że będą tam wyższe temperatury niż przy innych obudowach.

Link to post
Share on other sites

hmm nie chciałbym przekraczać 500zł  za obudowę a specyfikacja dotychczasowego kompa to :

Chłodzenie : SPC Fortis 

Procesor: FX 8350

Karta: Gigabyte gtx 970

Zasilacz: Zalman ZM500 GS

Płyta : Gigabyte 990XA-UD3

Dotychczasowa obudowa: SPC Brutus 410 


PS: Dziś pojawiła mi się opcja kupienia Thermaltake Kandalf za 400zł lub AeroCool Strike- X air za 200   mało używanych ale z wiarygodnego źródła, czy jest sens się nad nią zastanawiać ?

Link to post
Share on other sites

Nigdzie nie pisałem że chce kierować się wyglądem tylko największą wydajnością chłodzenia + funkcjonalnością, wygląd to ostatnie na co patrzę. 


Która obudowa by miała mniejsze temperatury Phanteks Enthoo Pro czy AEROCOOL XPREDATOR X3 czy x-air ?
Czy jest gdzieś w internecie porównanie obudów pod względem temperatury (szukam od paru dni i nie mogę znaleźć zestawienia jedynie pojedyncze dane) ? 

Link to post
Share on other sites

 

 

ziś pojawiła mi się opcja kupienia Thermaltake Kandalf za 400zł lub AeroCool Strike- X air za 200   mało używanych ale z wiarygodnego źródła, czy jest sens się nad nią zastanawiać ?

 

Oby dwie budy słabe z czego thermaltake lepszy  , Jeśli chcesz bardzo dobrze przewiewną dobrze ofiltrowaną budę to polecam 

fractal design arc midi r2

Link to post
Share on other sites

Fractal odpada bo niepotrzebne mi wyciszenie poza tym słaba wydajność względem pozostałych, osobiście uważam że każdy bench przebije obudowę pod względem przewiewności ale zastanowię nad PHANTEKSEM choć brak nawiewów bocznych może negatywnie wpłynąć  na przewiewność zastanowię się także nad jakimś innym areocoolem np predatorem x3 lub pgs

Link to post
Share on other sites

co do phanteksa dotarłem do informacji na innych forach serwisach zagranicznych testach że temperatury bywają spoko. Róznica miedzy http://www.morele.net/obudowa-thermaltake-urban-t81-usb3-0-z-oknem-czarny-ca-1b7-00f1wn-00-641105/dochodzi maxymalnie do 4 stopni. Za to narzekają na oryginalne chłodzenie które dobija do 50 decybeli 

Link to post
Share on other sites

Fractal odpada bo niepotrzebne mi wyciszenie poza tym słaba wydajność względem pozostałych,

bez przesady już nie wyolbrzymiajmy różnica jest bardzo mała

choć brak nawiewów bocznych może negatywnie wpłynąć  na przewiewność

bez przesady za dużo się naczytałeś.

areocoolem np predatorem x3 lub pgs

w tej cenie kupisz coś lepszego niż ten aerocol ( w zasadzie z góry się ostało że to nie są dobre obudowy ) Ale patrząc jakie budy wybierasz widzę lubisz takie agresywne może to nie to samo ale NZXT H440
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

hmm przemyślę to wszystko ale ja się w ogóle nie kieruje wyglądem tylko najniższymi temperaturami jak zacznę kręcić mojego fx-8350 aby wiedźmin chodził an fajnych detalach , szczerze najbardziej mi się Fractal podoba ale jak widziałem testy temperatur nie wypadał najlepiej.


W tej chwili wpierw na co się patrzę to ilość wiatraków i ich rozmiary :D

Link to post
Share on other sites

dzięki wielkie! czyli jednak ten Phantekst nie wypada tak różowo szkoda że tekst nie jest po angielsku :D


tylko mały problem jest z testami bo oni sprawdzają z tego co czytałem na wiatrakach dołączonych do zestawów a nie na wszystkich możliwych zamontowanych, moim zdaniem trochę to zmienia wyniki.

Link to post
Share on other sites

bardzo ciekawa ale czy 162mm to nie za mało na chłodzenie jeśli w przyszłości chciałbym kupić coś lepszego niż mój fortis no i mała liczba wiatraków nie wiem jak to się przełoży na obieg powietrza a wy jak myślicie ?


Choć z drugiej strony ciepłe powietrze z procka nie będzie lecieć na ścianę która jest 10cm za tylem obudowy tylko na sufit


PS: Może głupie pytanie ale czy ta obudowa ma miejsce na DVD-rom jeśli tak to gdzie ? potrzebuje niestety nagrywarki do pracy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...