Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry (do pracy wystarcza mi w zupełności 10-letni laptop), chciałbym zagrać w Dying Light na wysokich ustawieniach grafiki i w nadchodzące GTAV w tych 30 klatkach minimum, chciałbym żeby sprzęt pozwolił mi na zabawę przez przynajmniej 2 lata na wysokich ustawieniach (niekoniecznie ultra) i w miarę płynnej rozgrywce
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4000zł, maks. 4200
  • Których części potrzebujesz?: sama skrzynka, posiadam monitor i peryferia
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? chyba tak, jak będzie się kończyć jego przydatność
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: monitor Samsunga 24" full hd, nie mam jak sprawdzić modelu na razie
  • Specjalne wymagania: niezbyt głośny, może to być taki zestaw nie do rozbudowy, który posłuży ze 3 lata z w miarę przyzwoitą grafiką (budżetu już wyżej nie naciągnę) a później się kupi nową skrzynkę
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? wspomniany monitor i peryferia
  • Własna propozycja zestawu: poniżej moje typowanie, lubię firmę Asus - nigdy nie zawiodły mnie jej podzespoły, grafika to gtx970 i procesor rodziny i5, skrzynka Zalmana mi się podoba po prostu, dysk to SSD 120GB taki chce, nie potrzebuje wiekszego -mam zewnętrzny USB3.0, a kupuje 2-3 gry rocznie, w tym roku chciałem się delektować dying lightem i gta5, nie wiem jaka jest różnica między socketem 1150 a 1155 wybrałem i5 "na pałę"
  • Inne: Serdecznie dziękuję za okazaną życzliwość i pozdrawiam forumowiczów i cały skład benchmark.pl

 

Karta graficzna PCI-E ASUS

GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC Procesory Core i5 (1150) Intel

i5-4570 3.20GHz 6MB BOX Płyty główne Socket 1150 ASUS

Z97-PRO GAMER (Z97 3xPCI-E DDR3) Pamięć DDRAM3 Crucial

8192MB 1866MHz Ballistix Tactical CL9 (2x4096) Dysk SSD Sandisk

120GB 2,5'' SATA SSD Ultra II 7mm Zasilacz komputerowy Chieftec

600W GPS-600A8 BOX Nagrywarka wewnętrzna DVD LG

GH24NSC0 SATA czarny OEM Obudowa ATX/BTX Zalman

Z9 czarna

 

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Razem 4296zł  +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
Do tego zwrot 140zł z promocji cashback https://cashback.msi.com/pl/pl/pages/cashback/qualifying
Procesor z odblokowanym mnożnikiem i5 4690K, 8GB wysoko taktowanej pamięci, płyta główna z nieco lepszą zintegrowaną kartą dźwiękową i sieciową, GTX 970 z półpasywnym systemem chłodzenia, SSD 128GB od Plextora, dobrze wykonana obudowa Gelida z oknem, cichy i częściowo modularny zasilacz z zapasem mocy oparty o przetwornicę DC-DC oraz nagrywarka DVD.

Do pełni szczęścia brakuje wydajniejszego coolera w postaci np. SilentiumPC Grandis XE1236

lub nawet Thermalright HR-02 Macho Black-White

Link to post
Share on other sites

Miałem właśnie dziś pisać podobny temat z takim budżetem, jednak zestaw jaki podał Sadek, mnie w pełni wystarcza, dlatego też taki złożę.

 

Jednak potrzebuję porody w kwesti monitora.

 

Posiadam SONY SDM-E96D, który jest stosunkowo stary i słaby, dlatego też prosił bym o jakiś ciekawy monitor, mogący w pełni korzystać z możliwości tego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Razem 4296zł  +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
Do tego zwrot 140zł z promocji cashback https://cashback.msi.com/pl/pl/pages/cashback/qualifying
Procesor z odblokowanym mnożnikiem i5 4690K, 8GB wysoko taktowanej pamięci, płyta główna z nieco lepszą zintegrowaną kartą dźwiękową i sieciową, GTX 970 z półpasywnym systemem chłodzenia, SSD 128GB od Plextora, dobrze wykonana obudowa Gelida z oknem, cichy i częściowo modularny zasilacz z zapasem mocy oparty o przetwornicę DC-DC oraz nagrywarka DVD.

Do pełni szczęścia brakuje wydajniejszego coolera w postaci np. SilentiumPC Grandis XE1236

lub nawet Thermalright HR-02 Macho Black-White

1.Jak uzasadnisz przewagę MSI nad Asusem (naczytałem się wcześniej o piszczących cewkach czy coś takiego, że hałaśliwa i awaryjne sztuki) i ogólnie o GTX970 jest sporo zwrotów, jakieś problemy z pamięciami itp.

2. Dlaczego proponujesz SSD Plextora z zapisem na poziomie 300 jak podany przeze mnie Sandisk zapis podobno ok500

3. O co chodzi z tymi zasilaczami modularnymi to w ogóle nie rozumiem, jedno jest pewne - nie dam się namówić za jakiś zasilacz 600zł, 220 to absolutny maks.

4. Cooler z procesorowego pudełka.

5. Obudowa taka jak wymieniłem chyba że mi jakoś logicznie uzasadnisz że twoja jest lepsza.

6. O co chodzi z pamięciami DDR, im wyższe CL lepiej czy gorzej?

Dzięki za podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

 

 

1.Jak uzasadnisz przewagę MSI nad Asusem (naczytałem się wcześniej o piszczących cewkach czy coś takiego, że hałaśliwa i awaryjne sztuki) i ogólnie o GTX970 jest sporo zwrotów, jakieś problemy z pamięciami itp.
 

Obie są OK,bierz która bardziej CI sie podoba.

 

 

 

2. Dlaczego proponujesz SSD Plextora z zapisem na poziomie 300 jak podany przeze mnie Sandisk zapis podobno ok500

Podobno

 

 

 

O co chodzi z tymi zasilaczami modularnymi to w ogóle nie rozumiem, jedno jest pewne - nie dam się namówić za jakiś zasilacz 600zł, 220 to absolutny maks.

Modularne mają odpinane kable.

Takie oszczędzanie jest lekko mówiąc niezbyt mądre,tym bardziej jeśli mowa o PSU.

 

 

 

4. Cooler z procesorowego pudełka.

W przyszłości dokupisz coś lepszego,tutaj żeby wcisnąć chłodzenie musisz wywalić SSD/zejść z GPU.

 

 

 

 

Obudowa taka jak wymieniłem chyba że mi jakoś logicznie uzasadnisz że twoja jest lepsza.

Dużo lepsze wykonanie,znacznie więcej miejsca w środku i więcej przydatnych funkcji typu HOT SWAP.

 

 

 

O co chodzi z pamięciami DDR, im wyższe CL lepiej czy gorzej?

Gorzej,jednak tutaj taktowanie odgrywa ważniejszą rolę.


Jak koniecznie chcesz chłodzenie to:

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Razem około 4150zł
 
Kosztem mobasa,karty graficznej oraz nagrywarki dostajesz cooler procka,który umożliwi jego OC.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że procek podkręce dopiero jak się będzie kończył żywot całego zestawu.

 

SSD - ten Plextor oboje polecacie to taki dobry wybór jest w 120kach do 300zł, interesuje mnie oczywiście żywotność i dobry zapis bo co jeszcze?

 

Wydawało mi się że póki co to ta karta uciągnie wszystko na wysokich?

 

Możesz napisać coś więcej o tej obudowie, na co mi ten Hot swap?

 

Oboje polecacie płytę MSI, rozumiem że mniej więcej w tym przedziale cenowym to najlepszy wybór? Jak wspomniałem chyba nie będę go rozbudowywał tylko jak znacząco spadnie jego przydatność to kupię nowa skrzynkę.

 

Fajnie jakby ktoś jeszcze się rzeczowo wypowiedział.

Edytowane przez hickey
Link to post
Share on other sites

uzasadnisz dlaczego czy po prostu, bo tak mówi ekspert z czachą w awatarze, i nie zalegaja one akurat na magazynie w esc.pl

poszukałbym odpowiedzi w google oczywiście ale nie rozumiem wielu pojęć i zajęłoby mi to pewnie lata bo nie lubię nic robić po łebkach

Link to post
Share on other sites

 

 

SSD - ten Plextor oboje polecacie to taki dobry wybór jest w 120kach do 300zł, interesuje mnie oczywiście żywotność i dobry zapis bo co jeszcze?

 

Zapis ? A do czego Ci szybki zapis na dysku systemowym ? Co Ty tam będziesz zapisywać takiego, żeby zapis był dla Ciebie istotny ?  

Link to post
Share on other sites

kajtek. no zapis bo odczyt w dyskach SSD z reguły chyba jest bardzo dobry a zasadnicze różnice są w zapisie?

to wszystko tak piszę nagłówkami trochę bo nie mam zbyt rozległej wiedzy informatycznej stąd ten temat i zaproszenie Was do dyskusji.

 

Fajnie by było, jeśli ktoś podaje jakieś propozycje podzespołów, aby nie pisał ten czy ten model bo tak, tylko w 3 słowach uzasadnił dlaczego go podaje, ja rozumiem że ludzie tacy zarobieni i takie fachury że skrótami operują

ale przecież części do komputerów nonstop ewoluują i pojawiaja się nowe lepsze czy tańsze a o podobnych właściwościach modele

nie da się chyba raz "na ament" zrobić sobie rozpiski kopiuj-wklej i już, komp za 4000,- - PYK masz

 

Chciałbym jako osoba prosząca o pomoc tu na forum mieć jako takie przeświadczenie, że osoba która mi tu kopiuj wklej jak w innych tematch wrzuca taka specyfikację faktycznie potrafi uzasadnić dlaczego ta czy inna część,

choćby ten dysk - jest na kontrolerze Marvela- mi to guzik mówi, a nie mam wystarczającej wiedzy żeby czytać testy "ze zrozumieniem", ja potrzebuje kilku słów na zasadzie, "ten dysk jest lepszy bo sprawdza się u wielu użytkowników, deklarowane wartości zapis-odczyt utrzymuje, a te w podobnej cenie Corsair, Samsung czy Sandisk to parametrów nie trzymają czy się psują?

 

No come on...

Link to post
Share on other sites

1.Jak uzasadnisz przewagę MSI nad Asusem (naczytałem się wcześniej o piszczących cewkach czy coś takiego, że hałaśliwa i awaryjne sztuki) i ogólnie o GTX970 jest sporo zwrotów, jakieś problemy z pamięciami itp.

2. Dlaczego proponujesz SSD Plextora z zapisem na poziomie 300 jak podany przeze mnie Sandisk zapis podobno ok500

3. O co chodzi z tymi zasilaczami modularnymi to w ogóle nie rozumiem, jedno jest pewne - nie dam się namówić za jakiś zasilacz 600zł, 220 to absolutny maks.

4. Cooler z procesorowego pudełka.

5. Obudowa taka jak wymieniłem chyba że mi jakoś logicznie uzasadnisz że twoja jest lepsza.

6. O co chodzi z pamięciami DDR, im wyższe CL lepiej czy gorzej?

Dzięki za podpowiedzi.

1. Nie ma różnicy między MSI, a ASUS. GTX 970 to karta o pamięci 3.5 Gb i dodatkowym kontrolerem (wolniejszym) 0.5 Gb. Problem w tym, że Geforce poinformował o tym dopiero kiedy klienci to odkryli. Po przekroczeniu 3.5 Gb pamięci gry mogą nieco zwolnić tzw. przycięcia. W dalszym ciągu GTX 970 to karta bardzo wydajna i w gruncie rzeczy bezkonkurencyjna w swojej cenie. Piszczące cewki to zazwyczaj problem egzemplarza. Jedno MSI będzie piszczeć, a drugie nie. Tak samo z ASUS'em i Palitem etc. Nie masz gwarancji, że Twoja karta nie będzie miała takich cewek.

2. Plextor to najlepszy wybór ze względu na to, że jest to dysk sprawdzony. Kontroler Marvela oznacza mniej więcej tyle, że masz renomowany sprzęt, a nie taniego chińczyka o którym nikt nie mówi bo wstyd. Jeżeli chcesz zaoszczędzić to weź crucial'a MX100 (ale to dysk sporo wolniejszy w zapisie i nieco mniej trwały). Tak jak wspomniał Kajtek sam zapis z Twojej perspektywy nie ma wiele znaczenia. SSD znacznie przyspiesza działanie komputera, a zapis (czyli to co się zmienia) jedynie nieco przyspiesza instalację.

3. Oszczędzanie na zasilaczu kończy się tak, że możesz spalić wszystkie podzespoły. G550M to tak jak koledzy pisali zasilacz o dobrej mocy i wystarczy, żeby podzespoły nie uległy zniszczeniu. Modularny oznacza, że pozwoli na wyciągnięcie niepotrzebnych kabli i nie będziesz miał takiego chaosu w budzie. (G550M jest o ile się nie mylę częściowo modularny) Poza tym G550m to kwestia 260-270 pln więc nie jest to próba naciąganie. Jest to wręcz zasilacz budżetowy, ale sprawdzony i wart uwagi.

4. Cooler dobrze jest wymienić na lepszy i kręcić procesor, ale możesz odłożyć to w czasie. Na tą chwilę procesor powinien wystarczyć i bez kręcenia.

5. O obudowie się nie wypowiem bo to nie jest działka która mnie interesuje i mógłbym tylko zaszkodzić.

6. Im niższe CL tym lepiej. Im wyższe Hz tym lepiej. Im wyższe Hz tym wyższe CL. Co do ramu też nie pomogę bo to kwestia zależności co się bardziej opłaca, a też nie do końca się na tym znam.

Edytowane przez mirage
Link to post
Share on other sites

Mnie więcej na takiej wypowiedzi jak twoja mi zależy, dziękuję

1. Jeśli nie ma wiekszego znaczenia przy tym GTX970 to skłaniałbym się ku Asusowi lub Gigabyteowi. Przyjrze się ewentualnie warunkom gwarancji i wyposażeniu dodatkowemu.

2. SSD, zapamiętam tego Plextora a co myślicie o firmie Corsair, np. http://images.morele.net/i80/603926_0_i80.jpg Dysk SSD Corsair Force LS 120 GB CSSD-F120GBLS takim, znajomi byli zadowoleni z tych dysków, w internecie też w miarę pochleben opinie.

 

3. Zasilacz, tu nie będę dyskutował, jeśli to dobry zasilacz sprawdzony z zapasem mocy i do ok. 250zł to zaufam.

4. Kręcenie procka to raczej pod koniec żywotności zestawu, komputer też nie będzie chodził 24h na dobę, myślę że rekreacyjnie do 3-4h jednorazowo na dobę, czyli pozostanę przy pudelkowym wiatraku póki co.

5. Obudowa Zalmana mi się podoba, modernizacji nie zakładam, więc chyba tu argumentów przeciwnych nie ma.

6. Temat pamięci, też jestem ciekaw czy są duże jakieś różnice w tych grach, czy np. 8GB a 16 to zrobi te parę klatek więcej czy to ie ma znaczenia, itd itp., nigdy w poprzednich zestawach nie mialem problemów z DDR a były to jakieś podstawowe goodramy więc chciałbym wiedzieć jak te z tym futurystycznymi grzebieniami się przekładają na klatki i grafikę (czy w ogóle?)

 

Fajnie, jakby więcej osób się wypowiedziało, temat hardware przecież non stop się zmienia. Chyba widoczność tego działu jest słaba a jak ludzie już pokupują sprzęty to przestaja się interesować podzespolami?

Link to post
Share on other sites

Co do ramu:

Przekładać się przekładają. Futurystyczne radiatory dbają bardziej o kulturę pracy (ew. wygląd chociaż jedyne które do mnie przemawiają to Kingstony hyperx savage etc.)

http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,9

Ale nie chcę brać odpowiedzialności, bo się na tym nie znam.

 

SSD - Ja mimo wszystko zdecydowałbym się na Plextora.

 

GTX 970 z długą gwarancją (po rejestracji u producenta - 5 lat).

http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-970-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-zt-90101-10p-665620/

 

Zalman Z3 plus ma podobno też swoje minusy. Nieprzemyślane chłodzenie (ponoć slot na przodzie do opcjonalnego 120mm jest dość mocno przykryty i blokuje cyrkulację) i mocowania (również ponoć ciężko jest zamontować wentylatory na kołkach wygłuszających, trzeba modować). Co do obudowy ja kupuję Zalmana, ale to kwestia budżetu który i tak już przekroczyłem (bardziej nie mogę).

 

Kręcenie procka potrafi mocno podnieść wydajność zestawu więc warto je rozważyć, ale do niczego Cię nie będę namawiał.

 

Poczekaj też na opinie innych (chociaż już się wypowiadali). Ja nie jestem autorytetem (bo sam czasem potrzebuję pomocy), ale staram się doradzić ile mogę.


Zarówno Sadek jak Graabi podali (wg. mnie) fajną specyfikację. Zwróć na nie uwagę. Koledzy chyba nie dodali Ci HDD - podobno WD blue są wartę uwagi bo sprawdzone i bezawaryjne. I uwzględnij tego Zotaca GTX 970.

Link to post
Share on other sites

 

 

1. Jeśli nie ma wiekszego znaczenia przy tym GTX970 to skłaniałbym się ku Asusowi lub Gigabyteowi. Przyjrze się ewentualnie warunkom gwarancji i wyposażeniu dodatkowemu.

Zdecydowanie Asus lub MSI obie dysponują półpasywnym systemem chłodzenia, Asus i Gigabyte zaś mają Backplate, a Zotac oferuje 5 lat gwarancji po rejestracji produktu i jest 100zł tańszy.

 

 

5. Obudowa Zalmana mi się podoba, modernizacji nie zakładam, więc chyba tu argumentów przeciwnych nie ma.

To stosunkowo stara konstrukcja na gorszych kościach NAND, darowałbym sobie jego zakup. Plextor M6S obecnie najlepszy SSD w granicach 300zł.

 

 

co myślicie o firmie Corsair, np.
 

260zł za zwykłego Z9 to już jest przesada, brak usb 3.0, tylko dwa wentylatory i brak wyświetlacza temperatury względem Z9 U3. 

Bez dwóch zdań Geldid Darkforce czy Fractal Core 300/300 będzie lepszym wyborem jakość wykonania, solidność, do tego bardziej pojemne obudowy.

 

 

6. Temat pamięci, też jestem ciekaw czy są duże jakieś różnice w tych grach, czy np. 8GB a 16 to zrobi te parę klatek więcej czy to ie ma znaczenia, itd itp., nigdy w poprzednich zestawach nie mialem problemów z DDR a były to jakieś podstawowe goodramy więc chciałbym wiedzieć jak te z tym futurystycznymi grzebieniami się przekładają na klatki i grafikę (czy w ogóle?)

W/w Team group nie dość, że szybsze co przekłada się na wydajność w grach  http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ddr3_do_core_i5_haswell_test_ddr3_13332400_mhz?page=0,8

to i tańsze.

X-kom ma znaczne ceny i do tego dość ograniczony wybór, jeśli chodzi o podzespoły.


@@mirage,

 

 

-mam zewnętrzny USB3.0,
 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...