Skocz do zawartości

Mysz dla przeciętnego gracza [300 zł]


Recommended Posts

Steelseries no jak chcesz to bierz :)  nie wiem dlaczego to piszę :)  co do Logitech tutaj jest tak sobie, nawet bardzo. Jeżeli ja bym szukał myszy w świecie Logitecha to z miejsca celowałbym w G400s (optyk) albo G500S(laser) przy odpowiednich podkładkach myszy te są niemal wieczne. 

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj byłem w sklepie i pobawiłem się troche tą M65

 

http://www.corsair.com/pt-pt/vengeance-m65-fps-laser-gaming-mouse-white-artic-white

 

I powiem tak że lezy w dłoni bardzo dobrze , wiadomo trzeba troche czasu żeby się przyzwyczaić bo jak by nie było na MX518 siedze już 6 rok , ale pierwsze wrażenie mega pozytywne + SOLIDNE wykonanie :) Myśle że jest lepiej wykonana niż Logitech 502


Z tym że jest jedno ale o którym zapomniałem wspomnieć Corsair M65 to mysz LASEROWA , Logitech G502 to mysz OPTYCZNA :) Ponoć dla graczy sporo lepszym rozwiązaniem jest mysz OPTYCZNA i chyba coś w tym jest bo zanim kupiłem Logitecha MX518 która jest OPTYCZNA miałem jakąś myszke LASEROWĄ i jak zrobiłeś szybki ruch w lewo i od razu w prawo to kursor na ekranie jak by zostawał z tyłu ( nie nadążał za ruchem myszki ) a w MX518 taka sytuacja nigdy nie miała miejsca ...

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj byłem w sklepie i pobawiłem się troche tą M65

 

http://www.corsair.com/pt-pt/vengeance-m65-fps-laser-gaming-mouse-white-artic-white

 

I powiem tak że lezy w dłoni bardzo dobrze , wiadomo trzeba troche czasu żeby się przyzwyczaić bo jak by nie było na MX518 siedze już 6 rok , ale pierwsze wrażenie mega pozytywne + SOLIDNE wykonanie :) Myśle że jest lepiej wykonana niż Logitech 502

Z tym że jest jedno ale o którym zapomniałem wspomnieć Corsair M65 to mysz LASEROWA , Logitech G502 to mysz OPTYCZNA :) Ponoć dla graczy sporo lepszym rozwiązaniem jest mysz OPTYCZNA i chyba coś w tym jest bo zanim kupiłem Logitecha MX518 która jest OPTYCZNA miałem jakąś myszke LASEROWĄ i jak zrobiłeś szybki ruch w lewo i od razu w prawo to kursor na ekranie jak by zostawał z tyłu ( nie nadążał za ruchem myszki ) a w MX518 taka sytuacja nigdy nie miała miejsca ...ą,

Te wszystkie Senseie które wcześniej wspomniałeś odradzam... kształt jest świetny, ale czujnik A9500 w tych myszach chodzi tragicznie...

 

To prawda, bo optyki są bardziej polecane ze względu na brak akceleracji, przez co łatwiej jest się do myszki przyzwyczaić i do jej precyzji. G502 nie jest polecana przy żadnych grach FPS - chyba że jesteś niedzielnym graczem i przetrawisz 121g by latać tym szybko w lewo i prawo.

 

Co do Corsair M65, to nie jest to typowo konstrucja która każdemu będzie pasować, aczkolwiek mysz udana. Nie interesowałem się więcej tą myszą, ale podobno jest mocno awaryjna - a głównie scroll. - Chociaż wiadomo, ile użytkowników - tyle problemów.

 

Kone XTD - hmm, była by dobrą opcją (jak na moją opinię) gdyby w polsce dało się w dobrej cenie kupić ją w wersji XTD Optical. Jedynie co teraz jest ciekawego to Kone Pure Military - ale mysz jest naprawdę mała, i wgłębienia po lewej stronie myszy na kciuk mogą nie każdemu pasować.

 

Do 300zł jeśli celowałbyś w coś, a już wymieniałeś Sensei'a to szczerze mogę Ci polecić Mionix Avior 7000. - Symetryczny kształt, możesz wygodnie mysz trzymać palmem bądź clawem, a nawet fingertipem. W środku masz Avago/PixArt 3310 który nie będzie Cię w żaden sposób ograniczał.

Link to post
Share on other sites

Na 90% wezme tego logitecha G502 :)Bardziej wole cięższe myszki od lekkich , ciężką czuje a lekka to jak by trzymać puste opakowanie ... Podstawa to mieć dobrą podkładke i slizgi wtedy myszka chodzi jak lodzie :) MX518 też nie jest lekka 107g a G502 126g więc różnica znikoma :) Jeszcze pochodze popatrze , bo mi się nie pali mam cały czas 518 która działa jak nowa a patrzeć już na nią nie moge %-) %-) %-)

Link to post
Share on other sites

Na 90% wezme tego logitecha G502 :)Bardziej wole cięższe myszki od lekkich , ciężką czuje a lekka to jak by trzymać puste opakowanie ... Podstawa to mieć dobrą podkładke i slizgi wtedy myszka chodzi jak lodzie :) MX518 też nie jest lekka 107g a G502 126g więc różnica znikoma :) Jeszcze pochodze popatrze , bo mi się nie pali mam cały czas 518 która działa jak nowa a patrzeć już na nią nie moge %-) %-) %-)

Ja bym brał g400s w takim wypadku.

Byłbyś przyzwyczajony do kształtu i grało by Ci się lepiej.

 

Kształt>sensor

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja bym brał g400s w takim wypadku. Byłbyś przyzwyczajony do kształtu i grało by Ci się lepiej.

 

Jeżeli mowa tutaj o Logitech to zdecydowanie G400S. Argumenty wyżej wymienione są bardzo odpowiednie. Nie twierdzę jednak, że wygląd myszy jakkolwiek powala, i większość ludzi odrzuca G400S za Design tym bardziej dziś, ale mysz to tylko narzędzie a nie temat wystawowy. 

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej już G 500s niż 400s ?

 

I nie jestem do końca przekonany do 400s jak by nie było to identyczna myszka co moja MX518 tylko inny kolor :) A po 7 latach uzytkowania mojej 518nastki chyba czas na coś innego :menda:

Link to post
Share on other sites

 

 

To tylko taka konkluzja w stosunku do dobrego sprzetu.

Zobacze jeszcze co i jak ale raczej 400s odpada , bo tak jak mówie to to samo co MX518 myszka świetna ale chyba 7 lat na jednej myszce wystarczy i teraz kupić taką samą ? Odpada , jak bym miał kupić taką samą czyli 400s to wole zostać przy 518 która po 7 latach nadal śmiga jak nowa tylko już po prostu patrzeć na nią nie moge :P

Link to post
Share on other sites

W takim ukladzie nie zrozum mnie zle ale to strata kasy. Jezeli mysz jest ok a tylko wariant wizualny ma jakies ale to dosc maly argument do zmiany myszy. Ja nawet na swoje nie patrze grunt jak sie zachowuja na ekranie. A co do kasy to moze lepiej warto by bylo pojsc w kierunku sluchawek, klawiatury,czy moze karty dzwiekowej:)

Link to post
Share on other sites

Czytasz w moich myślach :) Słuchawki mam dobre , powiedział bym że bardzo dobre patrząc na stosunek jakości do ceny a do piątku powinna mi przyjść karta dzwiękowa właśnie Asus Xonar ST , wyrwałem uzywke na gwarancji w "idealnym stanie" za super pieniądze :D:)

 

Co do myszki , może okleje folią :menda::wariat:

Link to post
Share on other sites

No jakąś kolorową najlepiej i będzie git:) Szkoda zmieniać coś co się sprawdza, i w dodatku działa bez problemowo.Jak już zmieniać to na lepsze, a nie na gorsze, bądź porównywalne. Co do dźwiękówki to dobry krok:)

Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem sie pomiedzy Sensei RAW, G402, G502, Tt Volos, roccat Kone PURE, DeathAdder.

 

Ostatecznie wybrałem g502 i od kilku dnia chciałem się podzielić pierwszymi wrażeniami. 

Na początku miałem obawy po spędzeniu 3 dni na szperaniu po forach i im dlużej to trwalo tym coraz trudniej było z decyzja.

Przy zakupie pomogło namacalne poznanie gryzonia w sklepie i porównanie go z Kone pure, sensei i g402(ktora b.dobrze leżała w dłoni)

Oraz cena za jaka udało mi sie nabyć - 255zl.

 

Finalnie jestem zadowolony z wyboru tej świeżej jakże kosmicznej konstrukcji która może sprawiać wrażenie nie wygodnej a tak nie jest.

Dobrej jakości materiały oraz co mocno sobie chwale to możliwość konfiguracji tych 11 przyciskow ktore mi w BF4 sie bardzo przydały.

Wcześniej korzystałem z SideWindera X8 ale niestety po radiu wiec czasami łapałem zakłócenia na bezprzewodówce na szczęście nie w grach ale nadszedł czas na zmiany.

 

G502 mogę z czystym sumieniem polecić każdemu z Was, piszę to po kilku dniach użytkowania.

Link to post
Share on other sites

Logitech zawsze słynął z zastosowania bardzo dobrych materiałów. Tutaj nic takiego się nie kwestionuje. Bardziej chodzi tutaj o kwestie techniczne w stosunku do zastosowania. Ja porównuje tą mysz w stosunku do poprzednich konstrukcji Logitech.

Problem polega na tym że wiele osób dobierając mysz dla siebie, kieruje się na starcie wyglądem samego produktu, a po pewnym czasie, nie kiedy jak kolega kupi coś innego okazuje się że jego produkt w zastosowaniu jednak nie jest aż taki dobry jak sądził.

Link to post
Share on other sites

Oto powracam po sporym czasie. Podzielę się z Wami wrażeniami z użytkowania Corsair M65. Na takie rzeczy jak ślizg wpływ mogą mieć też inne czynniki, dlatego od razu mówię, że korzystam z podkładki ASUS Strix Glide Speed. Mysz posiadam od czwartku, 5 marca.

 

1. Pro graczem nie jestem więc do końca moja opinia może nie być wiarygodna, aczkolwiek wydaje mi się że osoba, która szuka dobrej myszki do FPSów a nie stać jej na szaleństwa może spokojnie brać M65. 

Do czego w tym punkcie zmierzam? Jak dla mnie mysz jest... za lekka. Nie usuwałem ciężarków. Lubię czuć, że mam coś pod sobą. Na szczęście jej waga nie sprawia, że bez problemu biorę ją w powietrze (mam do tego skłonności), ale mogłaby być cięższa. Jako że lubię grać i w symulatory, i czasem jakiś BF czy Far Cry lepiej byłoby, jeśli z ciężarkami byłaby dużo cięższa, a bez nich - lekka jak piórko. 

2. Jest świetnie wyprofilowana. Jestem osobą, która korzystała z fingertip gripa i ciężko mi było sie przerzucić na palm gripa, ale koniec końców udało mi się i jestem zadowolony. Mysz świetnie leży w dłoni, ma bardzo miłe w dotyku materiały. 

3. Przycisk Sniper to zbawienie w Far Cry. Korzystam tam z całkiem wyższego DPI i dzięki temu przyciskowi mogę wyjąć snajperkę i natychmiast przejść do celowania. 

4. Pochlebiam scroll. Bardzo dokładny, sztywny. Ma tryb "przeskoku" co bardzo lubię. 

5. Sygnalizacja DPI jest bardzo pomysłowa i dosadna. Producent nie poszedł śladem innych i zamiast kreskowych wskaźników, wykorzystał kolory, które świetnie się spisują. Jestem typowym wzrokowcem i kolory na kółku między przyciskami zmiany DPI bardzo ułatwiają mi rozpoznanie w jakiej częstotliwości obecnie jestem (prócz tego, że jestem wzrokowcem, jestem też bardzo zapominalski).

6. Jak na razie zastosowanie dla dwóch dodatkowych przycisków znalazłem tylko w Dying Light. Nie wykorzystuję zbytnio takich dodatkowych "pierdół" (zdaję sobie sprawę, że dla niektórych takie przyciski to zbawienie). Samo ich działanie określam na +, aczkolwiek mogłyby trochę ciężej reagować, a ich położenie sprawia, że niekiedy zdarza mi się je przypadkowo wcisnąć. 

7. Nie mogę też pominąć sporych możliwości konfiguracyjnych myszki. Głęboko nie grzebałem, wystarcza mi łatwa możliwość podmiany funkcji przycisków i ustawienie kolorów podświetlenia, a zwłaszcza logo. Możemy tworzyć nieograniczoną (poprawcie mnie, jeśli jednak jest jakieś ograniczenie) ilość profili. Każdy profil zawiera osobne konfiguracje przycisków, częstotliwości, kolorów. Tutaj bardzo sie przydaje podświetlane w różnych kolorach logo - dla każdego profilu ustawiam inny kolor, co pozwala mi rozpoznać czy wszystko dobrze się ustawiło. 

Profile mogą się wczytywać automatycznie - wystarczy przy konfigurowaniu podać lokalizację pliku .exe po którego wykryciu ma się ustawić dany profil. Przydatne, jeśli w różnych grach mamy inne konfiguracje.

Prócz tego wiem, że myszka pozwala ustawiać różne rodzaje makr, ale z tego nie korzystałem. 

8. Myszka ślizga się znakomicie. Ruchy są bardzo szybkie i płynne. Jest zwinna. 

9. Laser... jak laser. Nie znam się na tym za bardzo i wiem tyle, że jest bardzo dokładny i nie ma z nim żadnych problemów. 

 

Podsumowanie: 

Myszka dla gracza takiego jak ja, który nie specjalizuje się w konkretnych gatunkach jest wyśmienita. Duże możliwości konfiguracyjne, zwinność, szybkość reakcji i przyzwoita waga (dla wielu zapewne za ciężka, natomiast dla mnie zbyt lekka) umożliwiają dopasowanie do praktycznie każdej gry. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A ja się cały czas zastanawiam czy nadal jest duża różnica między myszka Laserową a optyczną ;) Bo jak nie to brał bym Laserowego gryzonia od Corsair model M65 właśnie a jak lepsza optyczna to logitech 502 :)

 

P.S

 

osoba, która szuka dobrej myszki do FPSów a nie stać jej na szaleństwa może spokojnie brać M65.

300 zł za myszke to nie szaleństwo %-):menda: Są myszki po 500 / 600 zł ?

Link to post
Share on other sites

 

 

A ja się cały czas zastanawiam czy nadal jest duża różnica między myszka Laserową a optyczną Bo jak nie to brał bym Laserowego gryzonia od Corsair model M65 właśnie a jak lepsza optyczna to logitech 502

 

Słuchaj to zależy w co grasz. Jeżeli łupiesz w Multi takie jak CS gdzie wymagana jest precyzja ruchu to faktycznie Optyk . Natomiast jak grasz we wszystko po trochu to tutaj no możesz pójść w kierunku lasera jeżeli się on Tobie podoba i ergonomia jest ok, poparta dobrym sensorem laserowym. 

Natomiast jak byś chciał brać Optyka to tutaj ( z mojej perspektywy) odradzałbym Tobie G502 a zahaczył o Zowie FK, bądź Zowie EC1-a, albo Mionix Avior 7000, bądź Roccat Kone Optical, Roccat Kone Pure Optical. te ostatnie są to duże myszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...