Skocz do zawartości

Mysz dla przeciętnego gracza [300 zł]


Recommended Posts

Witajcie,

jestem osobą, która nie gra w CSa, a lubi czasem (ale rzadko) zagrać na multi w BFa 3. Gry w jakie głównie gram to typowo nowsze produkcje typu Far Cry, Assassin's Creed i inne topowe gry. 

Potrzebuję myszki względnie do 300 zł, która miałaby te kilka dodatkowych przycisków, byłaby wytrzymała i miała przyzwoitą regulację DPI. 

Wolę myszki przewodowe - nie lubię mieć na głowie kwestii "kiedy ładowanie?".

 

Zastanawialem się nad:

 

Logitech G502 Proteus Core (najbardziej skłaniam się ku niej)

Asus ROG GX1000 (najmniej mi sie podoba)

SteelSeries Sensei

 

Na uwadze mam też Razera Ouroborosa. Jest bezprzewodowy, ale ma możliwość podłączenia kabelka. Jest to produkt całkiem droższy i byłbym w stanie tyle dać, ale zastanawiam się, czy taka mysz nie będzie przesadą dla gracza takiego jak ja? 

 

Będę wdzieczny za porady. Mile widziane inne propozycje.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Skoro nie przykładasz większej uwagi do gier multi, to w takim układzie podam Tobie jeszcze kilka modeli na które możesz zwrócić swoją uwagę przed zakupem.

Laserowe

Logitecg G500- starszy model lecz sprawdzony, Corsair M65, albo M95, bardzo dobre myszy, Func MS3 R2, jedna z najlepiej zaprojektowanej myszy pod względem ergonomii, Mionnix Avior 8200, bądź Naos 8200, również bardzo dobre myszy, coś od Roccat również jest dobrym wyborem.

Optyczne

Logitech G400s, QPAD OM 75, Zowie seria FK, Mionix Avior - Naos 7000, Roccat Kone Pure,

Są to myszy sprawdzone.

Link to post
Share on other sites

Corsair M65: 

Do czego służy ten przycisk po lewo? Jakiś celownik generowany? 

Opiszesz ją jakoś z grubsza? Nie widzę recenzji za bardzo.

 

Logitech G502: 

Jak z jej wagą? To prawda, że reaguje z opóźnieniem przez ciężar? 

Czy funkcja dostrajania daje rzeczywistą różnicę? 

Do czego służy przycisk Sniper? Podobne pytanie jak przy M65. 

Jak działa scroll? To odchylanie jest funkcjonalne? Nie przeszkadza przy zwykłym przewijaniu stron?

Jak ze zmianą DPI? Trudno/łatwo? 

 

Ogólne: 

Laser czy optyk? 

Czy podkładka Asus Strix Glide Speed nada się do obydwu?

 

Inne propozycje: 

Co sądzicie o Logitechu G700? Trochę starsza konstrukcja, jak ma się do M65 i G502?

Edytowane przez Endurion
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak z jej wagą?

Jest ok.

 

 

To prawda, że reaguje z opóźnieniem przez ciężar?

Nie zauważyłem.

 

 

Czy funkcja dostrajania daje rzeczywistą różnicę?

Wydaje mi się, że tak, ale może to placebo.

 

 

Jak działa scroll?

Twardo i stabilnie, znacznie bardziej niż w G500s którą posiadam. Jest też dość głośna. Twardość i stabilność na plus w czasie grania (przełączanie broni jest pewniejsze), na minus (dla mnie w sumie neutralnie) podczas przeglądania stron internetowych.

 

 

To odchylanie jest funkcjonalne?

Tak.

 

 

Nie przeszkadza przy zwykłym przewijaniu stron?

W niczym. W G500s było "za luźne" i wtedy czasem otwierając nową kartę wciśnięciem scrolla przypadkiem odchylałem scroll w lewo.

 

 

Jak ze zmianą DPI? Trudno/łatwo?

Bardzo przyjemna, prosta funkcja.

 

 

 

Laser czy optyk?

Przesiadłem się z lasera na optyk, pierwszy dzień ciężko, teraz nie czuję różnicy.

Link to post
Share on other sites

A więc przycisk sniper est po to aby za jego pomocą nastąpiło zmniejszenie DPI do stanu bazo niskiego w celu pozyskania precyzji w celowaniu. Przydatna rzecz ale nie musi być wymagana.

W sprawie samego G502 sugerował bym trochę poczytać na tym właśnie forum, ponieważ jest tutaj sporo informacji na temat tej właśnie myszy. Dodam jedynie że jest sporo kontrowersji przy wyborze tej myszy.

Następnie laser czy optyk powiem tak że, ja sam używam i jednego i drugiego z racji iż posiadam kilka myszy podłaczonych do kompa jednocześnie. I Fakt jest taki, jeżeli oczekujesz precyzji w grach głównie Online to zdecydowanie Optyk.

Jeżeli grasz we wszystko to będzie możliwe że nie odczujesz za bardzo różnicy, ale z tym bywa różnie.

M65 jest dobrą myszą posiada bardzo mało negatywnych opinii, jedynie to w kwestii estetyki. Jednym się podoba a drugim nie.

Zobacz propozycje od Mionix bardzo dobre myszy często pożądane, Func jest świetnie zaprojektowany i ci którzy go użytkują maja problem się z nią się rozstać.

Osobista rada im mniej przekombinowana jest mysz, tym lepiej przekazuje ona to co ma przekazać  na ekran komputera.

Link to post
Share on other sites

Przyznam, że waham się między:

G502

M65

FUNC MS-3 R2

 

Szczerze mówiąc sam nie wiem co wybrać. G502 chwalą za wręcz idealny sensor, M65 super wygląda ale niewiele na jej temat jest w internecie, a Func ma bardzo fajne ułożenie przycisków. W tej ostatniej obawiam się tylko faktu umiejscowienia palców w tych dwóch "zatoczkach" po prawej stronie. Nie lubię takiego skrępowania. 

 

PS. Jak to jest z tym logiem M65? Corsair niby ma wprowadzic na niej z powrotem stary logotyp, a na morele widzę obydwie wersje. Tyle że tam prócz logo jest tez ciut inny design przycisków za rolką. Ktoś się w tym orientuje? Tak, czepiam się szczegółów, ale taki już jestem. 

Edytowane przez Endurion
Link to post
Share on other sites

Co do Corsair M65 to sprawa ma się tak że wyszła linia modeli tej marki oznaczona symbolem RGB stąd to logo. Co do tego Logitecha to jak spojrzeć na recenzje renomowanych zagranicznych portali gamingowych to niemal jednogłośnie uważa się ten model za niewypał Logitecha. To samo jest w przypadku G402. Modele jak G500S czy G400S na stałe wpisały się w historię dobrych myszy gamingowych. Lecz nie w tym wypadku o jakim mowa.

Co do Funca pracowałem na nim trochę i jej kształt idealnie wpasowuje się do dłoni. Fakt mam dość sporą dłoń. Natomiast osoby które się z nią zetknęły maja same pozytywy na jej temat i w sumie ja również ją opisuję pozytywnie. Jest wyposażona w przycisk Sniper. W strzelanki w jakie grasz zda egzamin. No i Corsair jest godny polecenia jak najbardziej. Sporo o nim recenzji video na youtube. W zasadzie więc można prześledzić każdą z myszy jak się prezentują w rzeczywistości.

Link to post
Share on other sites

Sam zastanawiam się nad Logitech G502 którą miałem u siebie 4 dni i jak dla mnie rewelacja :) Ale w tej samej cenie jest Corsair M65 , podobno też jest super ale nie miałem z nią do czynienia i sam nie wiem ...

Link to post
Share on other sites

 

 

G500S

A ja właśnie słyszałem, że G500s bez szału..

Mam i G502, i G500s i jakiejś ogromnej różnicy nie widzę. Muszę za jakiś czas przysiąść do CS:GO żeby potwierdzić czy G502 jest równie fajna/lepsza niż G500s.

Link to post
Share on other sites

Postanowiłem wziąć Corsaira. Dzięki panowie za liczny udział w temacie. Jeśli nie zapomnę, to napiszę jakieś pierwsze wrażenia po zakupie.

 

Pozdrawiam! 

 

PS. Jeszcze będę wdzięczny za odpowiedź czy ta pozycja: http://www.morele.net/mysz-corsair-gaming-m65-czarna-ch-9000070-eu-690747/to jest ta wersja z nowym logo i ogólnie po lekkim faceliftingu, czy ta pierwotna. Mają zdjęcia tej i tej i ciężko to pojąć. 

Edytowane przez Endurion
Link to post
Share on other sites

Zdaj tylko relacje jak się ma w  boju :)


Ja używam Corsaira M95 jest ona skierowana do gier MMO, i przyznam szczerze że jest świetna. Bardzo dobrze wyważona, dodatkowo bawiłem się nią w COD i na moje zaskoczenie nawet i tam dawała radę, więc M65 gdzie bardziej kierowana jest do FPS zakładam że kolega będzie zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się jak leeży ta M65 w dłoni , bo obecnie mam Logitech MX518 v2 i chciał bym myszke która będzie podobnie leżała w dłoni jak 518tka czyli napewno musi być lewy przycisk wyżej niż prawy ( pochylona w prawy ) ...

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawiam się jak leeży ta M65 w dłoni , bo obecnie mam Logitech MX518 v2 i chciał bym myszke która będzie podobnie leżała w dłoni jak 518tka czyli napewno musi być lewy przycisk wyżej niż prawy ( pochylona w prawy ) ...
 

 

A w co grywasz??

Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc to M95 jest dość wyraźnie pochylona na prawo od palca wskazującego lecz typowy FPS to to nie jest. Tutaj lepiej wypadnie M65 ale może się przyjrzyj obu w takim razie. 


Corsair Gaming Sabre RGB Optical Gaming Mouse takie coś może jeszcze Ciebie zainteresować. albo 

Corsair Gaming Sabre RGB Laserowa - 8200 DPI

Link to post
Share on other sites

Tak patrze na tą M65 i jest pochylona , może nie tak bardzo jak MX518 ale takich myszek jak 518 to już jest mało bo nawet Logitech G502 nie jest aż tak pochylona ... Wiadomo pochylenie nie musi być identyczne jak w 518 , ale jakieś musi być żeby nie była idealnie równa z obu stron :)

Link to post
Share on other sites

To fakt. XTD to największy reprezentant serii Kone. Mnie akurat pasuje bo cała moja dłoń oparta jest na myszy, lecz jednak grając w CSa to tutaj wybieram Aviora z racji mniejszych gabarytów a co za tym idzie zyskuję zwrotność, która w tej akurat grze jest dość istotna. 

Link to post
Share on other sites

Ja zastanawiam sie pomiedzy G402 a Sensei RAW rubberized

 

Obie można kupić za 200zl.

Co polecacie?

 

g402 nowy design i nie wiadomo czy wygodny i trwały z kolei Sensei raw rubber gumowe wykonczenie i klasyczna obudowa..

 

Macie jakies doswiadczenia?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...