Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, otóż zamierzam za nie długo wymienić parę podzespołów gdyż chcę pograć w GTA V :)
Mam więc parę pytań, odnośnie mojego zasilacza i procesora który zamierzam kupić.

Otóż planuję kupno procesora Intel Quad Q6700, używanego gdyż dysponuję kwotą 300 zł na procesor. Do tego lepszą używaną kartę graficzną na którą również przeznaczam 300 zł. Myślę nad GTX 465 lub 470, lecz nie wiem czy mój zasilacz udźwignie taki zestawik. A więc oto moje pytania.
1.Czy to dobry procesor ? Jakie nowsze gry wyciśnie ?
2.Czy podane karty graficzne udźwigną GTA V minimum na średnich ? 

3.Czy zasilacz nie padnie po wymianie procesora i karty ?

Jeżeli polecacie coś lepszego za te pieniądze piszcie ;) Poniżej mój obecny sprzęt:
Intel Core 2 Duo 3.16 ghz E8500
Radeon HD 4870
4x 1GB Kingston 800 mhz

ASUS P5QL PRO
Chieftec 550W GPS-550AB-A

Link to post
Share on other sites

Obie karty są stare, biorą dużo prądu i są po gwarancji. Jeżeli chcesz geforce to 650Ti jest dużo lepszym rozwiązaniem i poza oczywistymi zaletami nowszej karty praktycznie każda jest jeszcze na gwarancji. Albo odpowiednik amd tylko patrz na nowsze karty typu r7 260 czy z serii 7XX.

Edytowane przez sixtyone
Link to post
Share on other sites

@sixtyone

 

Do tego lepszą używaną kartę graficzną na którą również przeznaczam 300 zł.

 

 

650ti dużo droższa jest  ;) Jak mam ją brać pod uwagę to trochę więcej zbierania choć będę miał nówkę. Jest kompatybilna z moją płytą główną ?

 


Jest również model GTX 560 ti, je trochę więcej prądu niż 560, co polecacie bardziej ?

Edytowane przez Bartek91296
Link to post
Share on other sites
650ti dużo droższa jest  ;) Jak mam ją brać pod uwagę to trochę więcej zbierania choć będę miał nówkę. Jest kompatybilna z moją płytą główną ?

Używana karta nie jest dużo droższa, za to każda ma jeszcze bardzo długą gwarancję. Nie musi być nówka bo te zaproponowane ze starszych serii są tylko dostępne używane i dawno po gwarancji.

Wszystkie karty na pci-e (a taka jest większość nowych kart) są kompatybilne z płytą główną więc tu nawet nie masz nad czym się zastanawiać.

Edytowane przez sixtyone
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...