Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mimo że mam dopiero 16 lat, postanowiłem dzielić się dotychczas zdobytą wiedzą na temat programów graficznych, jak photoshop, after effects, gimp, blender. Od paru dni regularnie udostępniam poradniki do Adobe After Effects, jednak zainteresowanie jest małe. Myślicie, że trzeba poczekać, aż ludzie zainteresują się moją twórczością? A może moje poradniki są do bani? Mogę prosić o rady?

To jest mój kanał: https://www.youtube.com/channel/UCQcJOvxarh86t6aHPEEyEfw

Link to post
Share on other sites

Ludzie po prostu szukają poradników doświadczonych ekspertów. Lepiej poszukać sobie jakiejś niszy lub dostosować do konkretnej grupy docelowej, np. dla początkujących w języku polskim. Może nawet na tym forum znajdziesz zainteresowanych.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Facebook. <<<<<

 

I druga opcja to darmowa reklama w różnych projektach typu polakpotrafi, a nawet zakupy grupowe. Wystaw np kurs obsługi photoshopa , którego i tak nikt nie kupi ( np. dajesz zaporową cenę), ale reklama trafi do tysięcy. Chociaż jak masz 16 lat to nie wiem czy możesz z tego skorzystać :?. dawno nie miałem 16 lat:P

 

Jak nie masz milionów znajomych na FB, nie jesteś uczestnikiem setek grup to już przegrałeś. Ja zatrudniam od tego masochistów znajomych, którzy siedzą na FB 24h na dobę.

 

Hobbystycznie robię imprezy młodzieżowe i tak to dzisiaj wygląda, niestety. Poza FB masz jeszcze kilka portali społecznościowych, możesz wrzucić też linki do tych twoich kursów wszędzie tam gdzie interesują się zdjęciami.

 

Edit:

i żeby było zabawniej, popularność nie zależy od jakości twoich poradników. Spójrz na jakość materiałów np. pingwina. dzisiejsze gwiazdy youtubowej popkultury przypominają (censored),

Edytowane przez nevercalled
Link to post
Share on other sites

Niektorzy wrzucaja po 2 filmy na dzien i przez rok maja 500subow i nie placza. Poradnikow jest milion a jak chcesz sie wybic to musisz znalesc cos czego jeszcze nikt nie robil.

A po 2 gdzie masz te poradniki bo jak widze to tylko zrobione intra. Raczej nieprzydatne nikomu. Zrob pare dokladnych poradnikow step by step i dokladnie wytlumacz to i znajdziesz folowerows.

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę, to jeszcze długa droga przed Toba. Jeżeli chcesz mieć stałych odbiorców to zdecydowanie musisz postawić na jakość oraz ciekawe tematy.

Zacznij się też promować na portalach społecznościwoych i forach branżowych. W sieci masz dużo info na ten temat. Poza tym warto skonsultować to z Lexy http://www.lexy.com.pl/czy Panet-em http://panet.pl/kontakt

Oboje działają w tej branży od lat i znają się na rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Nie promować.Jeśli zrobisz coś ciekawego,wciągającego i formą i tematem to zainteresowani przyjdą sami i powiedzą innym. Jeśli zaczniesz promować coś mało ciekawego lub w kiepskiej formie to efekt będzie odwrotny....

Link to post
Share on other sites

Nie promować.Jeśli zrobisz coś ciekawego,wciągającego i formą i tematem to zainteresowani przyjdą sami i powiedzą innym. Jeśli zaczniesz promować coś mało ciekawego lub w kiepskiej formie to efekt będzie odwrotny....

 

Nie mogę się zgodzić z takim podejściem. Jeżeli chcesz osiągnąć sukces - to oprócz ciekawych treści, musisz jeszcze o tym powiadamiać inne osoby. Promują się najwięksi: Polimaty, Abstrahuje, goście z 5 Sposobów na (widziałem ostatnio nawet na Adwordsach się promowali).

Warto stosować różne subtelne drogi komunikacji.

Link to post
Share on other sites

alain - no masz trochę racji.Ja tak napisałem bo tak myślę,że dobre samo się "obroni".Chodziło mi o to,że jak ktoś dopiero zaczyna i robi to jeszcze słabo to reklamowanie tego staje się antyreklamą.Autorze - to nie ocena Twoich poradników bo się na tym nie znam.Napisałem bardzo ogólnie...:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...