Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mam taki dość nietypowy problem. Zakupiłem niedawno CPU I7-4790K z myślą o OC, ale teraz jednak nie chcę, by pracował na wyższych taktach bo nie mam jeszcze mocnego chłodzenia, tylko stare Arctic Freezer, które nie radzi sobie z temperaturami tego potworka. Niestety moja płyta, Gigabyte G1.Sniper Z87 nie ma opcji pracy procesora na domyślnych wartościach intelowskich. Napięcie automatycznie ustawia  na 1.23x V a takty na 4,4 GHz dla wszystkich rdzeni. Z tego co wiem, ten CPU powinien mieć domyślne napięcie 1.08x V i turbo 4,4 tylko dla jednego lub dwóch rdzeni. w BIOS znalazłem opcje auto upgrade i auto tune ale nie ma opcji żeby je wyłączyć! To samo tyczy się opcji zakresu turbo, nawet jak ustawiam na 44, 44, 43 ,42 (mnożnik) to i tak leci na wszystkich na 44. :/ Tylko wyłączenie turbo podaje napięcie domyślne na procesor, tj. 1.086 V (mogę niby "z łapy" ustawić takie w BIOS, ale nie wiem czy turbo nie zwiesi kompa wtedy).

 

PS. Mając kiedyś płytę Asusa na P67 i i7-2600K była opcja turbo "by all cores", "per core" "default" która po ustawieniu tej ostatniej wyłączała podbijanie zegarów powyżej specyfikacji Intela.

 

Jakie macie doświadczenia z tymi procesorami i ich OC/default settings?

 

EDIT!

 

Wygląda na to, że włączenie profilu XMP dla RAM, przełącza płyte na auto OC procka i również podbija to napięcie na CPU. :/

Edytowane przez Dideq
Link to post
Share on other sites

Powoli dochodzę do tego jak działa haswell i OC. Xmp można włączyć, ale turbo nie może być na auto. Przełączyłem na enabled i mnożnik na tyle ile podaje Intel. I już napięcie w normie,czyli 1,15 v.

 

A teraz inne pytanie. Jak wyłączyć te funkcje automatycznego upgrade CPU? Są tylko opcje auto, 20, 40, 60, 80 %. Ktoś wie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...