Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

I7-4970K + Z87

Intel Z87 I7 4790K

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dideq

Dideq
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 26 luty 2015 - 18:19

Witam,

Mam taki dość nietypowy problem. Zakupiłem niedawno CPU I7-4790K z myślą o OC, ale teraz jednak nie chcę, by pracował na wyższych taktach bo nie mam jeszcze mocnego chłodzenia, tylko stare Arctic Freezer, które nie radzi sobie z temperaturami tego potworka. Niestety moja płyta, Gigabyte G1.Sniper Z87 nie ma opcji pracy procesora na domyślnych wartościach intelowskich. Napięcie automatycznie ustawia  na 1.23x V a takty na 4,4 GHz dla wszystkich rdzeni. Z tego co wiem, ten CPU powinien mieć domyślne napięcie 1.08x V i turbo 4,4 tylko dla jednego lub dwóch rdzeni. w BIOS znalazłem opcje auto upgrade i auto tune ale nie ma opcji żeby je wyłączyć! To samo tyczy się opcji zakresu turbo, nawet jak ustawiam na 44, 44, 43 ,42 (mnożnik) to i tak leci na wszystkich na 44. :/ Tylko wyłączenie turbo podaje napięcie domyślne na procesor, tj. 1.086 V (mogę niby "z łapy" ustawić takie w BIOS, ale nie wiem czy turbo nie zwiesi kompa wtedy).

PS. Mając kiedyś płytę Asusa na P67 i i7-2600K była opcja turbo "by all cores", "per core" "default" która po ustawieniu tej ostatniej wyłączała podbijanie zegarów powyżej specyfikacji Intela.

Jakie macie doświadczenia z tymi procesorami i ich OC/default settings?

EDIT!

Wygląda na to, że włączenie profilu XMP dla RAM, przełącza płyte na auto OC procka i również podbija to napięcie na CPU. :/

Użytkownik Dideq edytował ten post 26 luty 2015 - 18:38

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10447 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 26 luty 2015 - 18:54

Ja korzystam z programu APP Center i tam w easy tune jest możliwość ustawienia max. taktowania np. 3,8GHz...U mnie ten cały program od Gigabyte działa świetnie...

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#3 Dideq

Dideq
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 27 luty 2015 - 11:28

Powoli dochodzę do tego jak działa haswell i OC. Xmp można włączyć, ale turbo nie może być na auto. Przełączyłem na enabled i mnożnik na tyle ile podaje Intel. I już napięcie w normie,czyli 1,15 v. A teraz inne pytanie. Jak wyłączyć te funkcje automatycznego upgrade CPU? Są tylko opcje auto, 20, 40, 60, 80 %. Ktoś wie?
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Intel, Z87, I7, 4790K

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych