Skocz do zawartości

[Problem]Zrywanie połączenia z internetem tylko na jednym komputerze


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Mam pewien problem z internetem od kilku dni. Zrywa mi połaczenie z internetem co kilka-kilkanaście minut na kilka sekund do max kilku minut. Jakakolwiek gra online czy streaming wideo kończy się zerwaniem transmisji po max. 20-30 minutach. Problem jest tylko na jednym komputerze (stacjonarny, lista sprzętu poniżej, połączenie przewodowe z routerem/modemem). Modem pochodzi od providera (Vectra) a jest nim Cisco EPC3925. Na laptopie i smartphonie wszystko jest ok, problem tylko jest na stacjonarnym. Czy szyfrowanie całego dysku TrueCryptem może powodować takie objawy? Szyfrowałem dysk kilka dni temu i praktycznie pokrywa się to z czasem od kiedy zauważyłem problem. Comodo nie wykrywa żadnych "nieproszonych gości" w systemie.

 

Sprzęcior:

  • Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache
  • HyperX 2x4GB 2400MHz DDR3 Non-ECC CL11 DIMM XMP Predator Series
  • Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA
  • Corsair CS Series 650W
  • Asus Radeon R9 290, 4GB
  • Crucial MX100 256GB <- Ten dysk jest szyfrowany
  • ASRock Z97 EXTREME3, Z97
  • Intel Core i5-4690K
Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Szyfrowanie dysku nie powinno mieć wpływu na działanie karty sieciowej.

 

Jeśli testowałeś to samo połączenie kablem sieciowym z laptopem i nie było zerwań połączenia to można wykluczyć winę routera/modemu a i samego kabla sieciowego.

 

Spróbuj usunąć i zainstalować od nowa sterownik do karty sieciowej na tym desktopie.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Szyfrowanie dysku nie powinno mieć wpływu na działanie karty sieciowej.

 

Jeśli testowałeś to samo połączenie kablem sieciowym z laptopem i nie było zerwań połączenia to można wykluczyć winę routera/modemu a i samego kabla sieciowego.

 

Spróbuj usunąć i zainstalować od nowa sterownik do karty sieciowej na tym desktopie.

Laptop działał przez WiFi, nie testowałem na kablu. Okazało się, że to jest banalny problem - uszkodzony kabel. Co prawda powinienem zacząć od sprawdzenia kabli, jednak nie były one ruszane, nigdzie się nie obcierają, ale jednak zdarzają się cuda Dzięki za chęci. Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...