Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, proszę o potraktowanie poważnie tematu, ponieważ nie jest to troll czy fake jakich na tym forum nie mało.

 

Więc tak: zaraz po weekendzie mam zamiar zamówić wyżej wymieniony zestaw. Budżet jaki mogę na niego przeznaczyć to 300zł, dokładając te 10-20zł jeśli będzie warto. W cenę NIE wliczam wysyłki.

 

Posłużę się tu wzorem:

§  Budżet: 300 +/- 20zł

§  Jakiej myszki obecnie używasz:

A4Tech Op-3D

Myszka jest dla mnie strasznie niewygodna. Jest krótka i płaska. Wymusza claw grip, gdzie po kilku godzinnych sesjach bardzo bolą mnie palce. O stabilnym chwycie nie ma mowy, a przy szybkich ruchach kursor idzie pionowo w dół.

 

§  Jaką masz obecnie podkładkę: 

Large mousepad

Chciałbym się wypowiedzieć na jej temat, abyście dobrali coś pode mnie, ale nie mogę. :P Jest to moja pierwsza podkładka, więc nie mam z czym porównać. Wcześniej miałem jakieś plastikowe reklamowe podkładki, ale zdecydowanie wolę tę. Na pewno chcę obszytą podkładkę, ponieważ w tej mocno strzępią się boki. Na pewno jest dla mnie za mała.

 

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 800, lecz nie mam możliwości jej zmiany, ponieważ myszka nie ma oprogramowania. Zdecydowanie chcę zejść do 400 DPI. W CS mam ustawiony sens na 3.5 lecz chciałbym zejść do może 2, dla zyskania precyzji. Aktualna myszka mi nie pozwala, bo musiał bym wykonywać dłuższe i szybsze ruchy, a ta się przy takich gubi.

 

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: ok. 22-23 cm

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły):

Tylko CS:GO, czasami BF lub FC, ale tym się nie sugerujcie :). W resztę gier gram na padzie

 

§  Ile przycisków używasz w myszce:

3-LPM, PPM i kółko. Lecz muszę mieć jeszcze 2 dodatkowe po prawej stronie. Więcej nie chce.

 

§  Chwyt:

Jak pisałem myszka wymusza na mnie używanie claw gripa. Jest to dla mnie nie wygodne. Chcę przejść na palm gripa. Wcześniej miałem myszkę(kulkową) typowo pod ten chwyt i trzymało mi się ją mega wygodnie.

 

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 15.5 cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Nie wygodna, problemy z sensorem.

 

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy):

W jednolitym kolorze, ew. podświetlane logo i/lub rolka. Nie muszę mieć zmienianego koloru. Najlepiej czarna. Musi mieć pewny chwyt, więc szorstki plastik lub gumowana. Co do wagi to nie znam się, ale wszyscy pro gracze cs korzystają z myszek ok. 100g. 

Jak wspominałem musi posiadać 2 przyciski dodatkowe z prawej strony. MUSI być profilowana na prawą rękę. Nie chce myszki symetrycznej.

 

Z tego co poszukałem mam 2 kandydatów(może 3):

Razer Deathadder 2013+Zowie Camade - promocja wydaje sie bardzo fajna. Za 30 zł dostaję mouse bungee od zowie, które kosztuje 80 zł. W mojej sytuacji mouse bungee jest raczej niezbędne, ponieważ kabel musi iść za biórkiem między blatem, a płytą która jest od nadbudówki biórka. Dlatego kabel bardzo łatwo spada za biurko i ruszając myszką trze o blat. Natomiast jest już za krótki by ułożyć w literę S.

 

Razer Deathadder Chroma - w zestawie jest jakaś lipna, duża i nic nie warta podkładka, lecz nadal jest to najniższa cena w sieci. Nie wiem czy warto dokładać. Z tego co czytałem to dodano tylko zmianę koloró myszki(nie potrzebne mi). Czytałem również, że poprawili chyba sensor i wyeliminowano dwu klik, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Kupując tą myszkę musiałbym zrezygnować z mouse bungee i podpierać się jakimiś samoróbkami.

To jest ten sam sensor co w 2013? 

 

Zowie ec1-a - nowość, nigdzie nie przetestowana i nie wiadomo jak z jej jakością. Bardzo dobry sensor. Lecz wydaje się, że profilowana bardziej pod finger gripa, ew. clawa. Do tej myszki wynegocjowałem Zowie Camade za 40 zł.

 

Jeszcze jest SS Rival, lecz nie przypadł mi do gustu swoim dziwnym kształtem oraz tandetną jakością.

 

PODKŁADKA:

 

Chcę podkładkę o średniej prędkości z bardzo dobrą precyzją. Zdecydowanie materiałową, ew. hybrydową. Rozmiar jaki mnie interesuje to ok. 35 x 30 cm. Wygląd nie jest dla mnie ważny. Moja propozycja to: Tesoro Aegis x3 - cena dość niska w tym sklepie, a czytałem o nim i ma dobre opinie. Sama podkładka, wg. mnie idealna pod moje preferencje.

 

WSZYSTKIE PRODUKTY MUSZĄ BYĆ ZAKUPIONE W POLSCE I Z GWARANCJĄ.

 

PS. Odnosząc się jeszcze do Deathaddera: czytałem 2 różne opinie co do sterowników:

1-skalibrować mysz i usunąć sterowniki bo tylko powodują lag sensora;

2-mysz nie ma pamięci zewnętrznej, dlatego wymagane są sterowniki, a ustawienia zapisywane sa w chmurze.

 

Usunięcie sterowników to nie problem, ponieważ nie mam zamiaru zmieniać często dpi oraz częstotliwości. Jak raz ustawię to będę się tego trzymał.

 

PS2. Lepiej ustawić 500 czy 1000 Hz? Powiem, że mam dobry komputer więc o jakimś zamulaniu systemu nie ma mowy.

 

Z góry dzięki za przeczytanie mojego referatu, a jak już tak się poświęciłeś to pomóż mi i napisz odpowiedź. Przepraszam również za błędy i dziwne zwroty myślowe, ale przy tak długim tekscie nie byłem w stanie ich wyeliminować.

@refresh

Potrzebuje odpowiedzi głównie na te pytania:

-czy warto dokładać do chromy?

-jakie zmiany między 2013 a chroma?

-pod jaki chwyt jest ta zowie?

-jak wyglada sprawa ze sterownikami w deathadderze?

@ref

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...