Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czekam na adapter z 40 pin na 44 pin.
Sprawdze na pewno. Instaluje teraz z Goteka system DOS. Jaka cisza, ani odglosow dysku, ani stacji dyskietek.

 

 

A wiec tak: Dyski 512MB bez problemu działają z Windows 98 i DOS, ale niestety dyski 32MB nie bootują. 

Można je sformatować, zainstalować DOS, ale system nie startuje. Próbowałem MS-DOS 6.22 i DR-DOS 7.02.

Sprawdziłem na dwóch kartach 32MB. Z tej samej instalki dos-a na kartach 512MB działa.

 

 

----EDIT: 28/02/2015

Moduł 512MB działa z Amigą 600. Od razu go wykrył 600-ka z Kickstartem 3.1 uruchomiła się bardzo szybko. Przy 3.1 jak komputer nie widzi dysku to uruchamia się ok 30 sekund zanim pojawi się plansza z dyskietką (tak miałem z chińska kartą CF 4GB).

 

Modułu 32MB jeszcze nie sprawdzałem - ma on 3 kabelki 5V, masa i 12V - ostatnie napięcie steruje chyba tym czy moduł ma pracować jako Mastrer czy Slave. 512MB ma tylko dwa kabelki zasiljące 5V i masa. Z 32MB ogólnie jest problem - był na niej jakiś Linuxowy system terminala. Po wgraniu DOS-a nie bootuje się, tak samo po zainstalowaniu OS/2. 

 

11024158_539916719444134_428604862_n.jpg

 

W Amidze tak to wygląda jak na fotce. Adapter mam 40pin męski na 44pin żeński, ale po podłączeniu za bardzo to wystaje do góry.

Musze kupić adapter 40pin męski na 44pin męski i dać tasiemkę aby położyć moduł poziomo (inaczej obudowa się nie zamknie). 

 

Taki (lepszy) adapter właśnie kupiłem + do tego taśma 44pin:

http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v1/325643871_1/44pin-to-40pin-3-5-to-2-5-laptop-ide-Male-ide-Converter-adapter-m-m.jpg

Edytowane przez roberto231
Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości, ile taki disk-on-module 512MB kosztuje?

 

Ogólnie jak patrzyłem na allegro to ceny są różne. Ja kupiłem za 12 zł przy okazji jak osobiście odpierałem zakupioną kartę graficzną na allegro.

Sprawdziłem teraz że moduł 32MB nie działa z Amigą -  ma on trzy kabelki od zasilania i dwie wtyczki pod które podłaczamy zasilanie na jednej jest Master na drugiej Slave. Moduł 512MB ma dwa kabelki zasilania i jedną wtyczkę, a od ustawienia Master - Slave jest przełącznik na module.. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...