Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oprogramowanie zawsze jest daleko w tyle za sprzętem. Z nowych instrukcji najważniejsze są rozszerzenia AVX, ale nawet pomimo obecności na rynku od wielu lat, oprogramowanie korzystające z AVX można policzyć na palcach jednej ręki(głównie rendery).

Moduły przekształceń geometrycznych doskonale pamiętają lata 90 i są całkowicie jednowątkowe. Nie ma znaczenia czy jest to darmowy CAD sprzed kilku lat, czy najnowszy pakiet CAM za kilkadziesiąt tyś. €. Geometria i tak leci jednowątkowo.
Dlatego też typowo do projektowania 2 rdzenie wystarczą. Jak mam duże projekty lub większe modele z długim drzewkiem modyfikatorów, to zawsze ustawiam sobie jedną sesję projektową na rdzeń i ewentualnie zwiększam priorytet procesu. Do Twoich zastosowań Penium dobrze się spisze. "Pozostałymi ficzerami" nie ma co sobie głowy zawracać.

Słowa krytyki i5 bardziej dotyczą postawy jaką niektórzy prezentują na tym forum i do wszystkiego hurtem polecają i5k. Zarówno do rzeczy, do których taki procesor jest zbędny lub najzwyczajniej zbyt słaby.
W swoim przypadku przedstawiłeś bardzo sensowną propozycję i warto się jej trzymać. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W zaproponowanym przeze mnie zestawie (może przypomnę)

http://www.morele.net/inventory/info/EBDSpt

nie uwzględniłem karty graficznej, bo chcę wykorzystać tą z obecnego zestawu, czyli Quadro Fx1800.

Czy karta ta nie będzie ograniczała możliwości procesora? Może lepiej zainwestować w nową, tylko jaką? Oczekuję propozycji z Twojej strony, bo czytając Twoje wypowiedzi doszedłem do wniosku, że "wiesz co w trawie piszczy" jeśli chodzi o zestawy pod CAD/CAM.

W tym momencie w CAD'ie w/w quadro podczas pracy obciążany jest w max. 20-30 procentach współpracując z C2D E8400, który to pracuje na 100% (jeden jego rdzeń). Gdybym miałbym kupować nową kartę, to z moich obserwacji nie ma sensu pchać się w drogie karty profesjonalne, bo swego czasu robiąc porównanie Fx1800 z Radeonem 7770 program zachowywał się podobnie, tzn. podczas obracania modeli przycinał się w tych samych momentach szczególnie gdy był to model cieniowany z włączoną transparentnością (był pół przezroczysty).

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie, nie ma w ogóle takiego czegoś jak karta ograniczająca procesor. Stare Quadro całkiem nieźle współpracują z pakietami CAD.

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o najważniejszym. Do tej pracy znacznie bardziej nadaje się windows 7. W8 i W8.1 mają już UI, który zapycha API graficzne wiec powoduje przycięcia i taki efekt długiej gumy. Niby wszystko działa płynnie, ale jest spore opóźnienie pomiędzy myszką, a monitorem.

Przydatny jest też AeroSwitcher do wyłączania Aero w W7. Bardzo pozywytnie wpływa na komfort pracy.
http://www.door2windows.com/windows-aero-switcher-turn-aero-onoff-with-one-click/

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...