Skocz do zawartości

i5 750 vs i5 760 vs g3258


Recommended Posts

Jaki masz budżet, czy przewidujesz dalszą modernizację i jaki masz zasilacz? I5 750 po OC na 4GHz ma wydajność I5 2400 ale jest to starszy procesor który potrzebuje więcej watów. G3258 ma sens tylko gdy możliwa będzie przesiadka na I3/I5 bo twórcy albo blokują gry na 2 rdzeniach albo słabo optymalizują. I5 760 to I5 750 z wyższym zegarem.

Edytowane przez Blackdark
Link to post
Share on other sites

Modularny 530w od thermaltake, na i5 dobrą przesiądę się pewnie w wakacje, zamierzam na pewno się przenosić.

Jeżeli chodzi o i5 760 czy 750 nie musiałbym zmieniać podstawki. Chyba najlepsza opcja?

Procka najpewniej kupię używanego wraz z jakimś spartankiem czy coś :P

Chodzi o to żeby nowa karta nie dostała zadyszki, do wakacji będzie musiała się przemęczyć.

 

Edit; Kręcąc 760 na dobrym chłodzeniu,  w granicach 3.8 nie ma szansy na spalenie?

http://olx.pl/oferta/chlodzenie-radiator-cpu-silentium-spartan-he924-CID99-ID8P9L1.html#fdbe75e50a

Może być chłodzenie?

Edytowane przez Nuisekowaty
Link to post
Share on other sites

Faktycznie, kolega wyżej wprowadził mnie w błąd, a nie pomyślałem że można źle do 5 policzyć :PP  Tak na serio, do 18 marca powinienem mieć sprzęt już z kartą,  jutro tylko procek+ram+chłodzenie zamówię,a w marcu kartę. Dam znać jak będzie chodzić :)

Edit; R9 290+ i5 750 + 8gb ramu ddr3 poleci na 530 modularu od thermaltake?

Buda zalman z3+ chłodzenie spartan na procka

Edytowane przez Nuisekowaty
Link to post
Share on other sites

Ups liczyłem do pierwszego lipca 

Tak zasilacz da radę 


g3258 nie jest aż tak słabym procesorem żeby nie umożliwiła ci pogranie przez te 4 miesiące w szczególności po oc.Lepiej kup porządną płytkę do oc i tego pentiumka.Bo po co inwestować w 1156 jak i tak za 4 miechy zmieniasz podstawkę a tak będziesz musiał dokupić tylko i5  :)

Edytowane przez wujekspajder
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak już pisałem teraz mam ograniczony budżet a i5 kupię za 200zł, a w czerwcu będę mógł na spokojnie sobie kupić tego lepszego procka :)

Edit: Nie chcę oszczędzać na karcie.

Kupię i5 750, bo tak czy siak będę kręcił do 3,6-3,8 więc na to samo wyjdzie.

Edytowane przez Nuisekowaty
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...