Skocz do zawartości

Pomóż mi skompletować zestaw dla grafika.


Recommended Posts

Witam

Proszę o zlożenie zestawu komputera do grafiki. Pc będzie wykorzystywany do całego pakietu Adobe czyli tworzenia również filmów, operacje na full hd itd.

Na początek będzie to Photoshop, w niedalekiej przyszłości tworzenia filmów w programach mocno zaawansowanych. 

 

To co wymagam:

Płyta główna z możliwością rozbudowy ramu do 32 albo 64 gb.

Procesor - nie będę raczej bawił się w podkręcanie, ale jeśli już będzie "k" to niech będzie.

Pamięć ram nie mniej niż 8 gb.

Karta graficzna żeby poradziła sobie w przyszłości z monitorem/monitorami 4k.

Karta dźwiękowa żeby była przyzwoita.

Dysk twardy najmniejsza pojemność 1 Tb, ale zależy mi na możliwie największym.

Nagrywarka nie potrzebna.

Obudowa żeby trochę tłumiła hałas i zatrzymywała dobrze pyłki itd. była szczelna.

 

Link to post
Share on other sites

Wiec Tak, 

CPU i7 4790K

4x8gb Crucial 1600 DDR3 (32GB)

Plyta Gigabyte http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4593#ov

Przyda sie polaczenie Thunderbolt. Lecz co do plyty mozna troche przyoszczedzic, MSI ma tez fajne modele. 

1.Dysk SSD minimum 256na system i programy, najlepiej cos w OK 500gb. Musi byc SSD

2. Sysk SSD mimimum 128 a lepiej 256 jako scratch disc

3. dysk WD Blue 3-4 TB na wyniki pracy. przydalo by sie drugi taki sam co by Raid 1 zrobic

 

Grafika GTX 750 wystarczy, 

 

Zasilacz 600-700 w Seasonic Gold 

Obudowa Fractal Design XL 

 

Ale jestem przekonanay ze to wyjdzie poza twoj budzet. Ale to jest takie rozsadne minimum zeby to co chec fajnie hulalo. Lecz jezeli zamierzesz sie jeszcze bardziej skupic na obrobce video to 5820K, DDR4 32Gb i plyta X99

Link to post
Share on other sites

 

 

CPU i7 4790K 4x8gb Crucial 1600 DDR3 (32GB) Plyta Gigabyte http://www.gigabyte....spx?pid=4593#ov

To już jest ~3600zł.

Możesz mi wytłumaczyć jedną rzecz na co płyta główna na LGA 1150 za 1000zł ? komu chcesz zaimponować konfigiem przekraczającym ponad 2 krotnie zakładany budżet ?

 

 

dysk WD Blue 3-4 TB na wyniki pracy. przydalo by sie drugi taki sam co by Raid 1 zrobic

Nie ma takiego czegoś jak WD BLUE o takiej pojemności, maksymalnie 1TB.

 

Autorze ustosunkuj się ile masz maksymalnie do wydania bo zestaw za 3000zł to takie minimum pod samego PS, znając życie braknie na dedykowane GPU i SSD.

Zamierzasz z czasem inwestować i rozbudowywać jednostkę ? masz możliwości by tego sukcesywnie dokonać ? Na czym obecnie pracujesz ?

Pod PS wystarczy i7 4790K, ale pod większy montaż i rendering w Adobe szedłbym w LGA 2011-3.

Można też pomyśleć o używanym i7 3930K ~1400zł i to będzie chyba najlepsze wyście w tej sytuacji.

Link to post
Share on other sites


@Sadek.0 
To już lepiej zrezygnować z mocniejszego procka na rzecz ssd, bo praca podczas wymiany większych plików to katorga. Jeżeli facet faktycznie dopiero raczkuje i nie ma pojęcia o PSie, to raczej nie polecałbym mu nic większego niż i5 w tym budżecie bo i tak tego nie wykorzysta. Podzielam zdanie że droga płyta podczas takiego skromnego budżetu nie jest jakimś łoł.

Edytowane przez Jozio
Link to post
Share on other sites

 

 

Na początek będzie to Photoshop

 

 

w niedalekiej przyszłości tworzenia filmów w programach mocno zaawansowanych.

 

Pc będzie wykorzystywany do całego pakietu Adobe czyli tworzenia również filmów, operacje na full hd itd.

Pod AAE to nawet i7 4790K i 32GB RAM może być za mało, więc zakup i5 przy takim budżecie byłby nie na miejscu.

W myślach mam i7 4790K, Z97 G43, 16GB RAM na początek, GTX 750ti, HDD 1TB, SSD 128GB + dodatki lub używany i7 3930K + Asus P9 X79 PRO, reszta ta sama.

 

 

 

Mam możliwości i mam zamiary rozbudowy,

Ok, pytanie zasadnicze w jakiej rozdzielczości to będą filmy ?

Napisałeś wprawdzie

 

 

operacje na full hd itd.
 

Czy 4K też wchodzi w grę ?

Link to post
Share on other sites

Za duże wymagania jak na 3K. Przynajmniej 4000 zł potrzeba i to na zestaw bez karty graficznej... Proponuję zrobić  solidną podstawę pod przyszłą rozbudowę.

 

 

 

Pod PS wystarczy

Do Photoshopa wystarczy nawet i5. Podkręcony dogania natywnego i7 przy grafice na dzień dzisiejszy. Natomiast jeśli mówimy o obróbce video to zaleca się raczej i7

 

Asus Z97-PRO (wi-fi AC) lub tańszy ASRock Z97 Extreme4
CORE I7-4790K
Plextor M6S 128GB lub Crucial MX100 256GB
WD Red 1TB WD10EFRX (lepiej wersja 2TB) i ewentualnie w przyszłości raid
Antec True Power Classic Gold 650W ewentualnie droższy, ale modularny od Be quiet z serii Dark Power
obudowa Gelid Darkforce
Crucial Ballistix DDR3 2x8GB 1600MHz (a w przyszłości dokupić więcej)

kartę graficzną dokupić jak znajdą się fundusze

Link to post
Share on other sites

@Up: Czytaj cały temat, a nie wyrywkami.

 

 

 

Ponad 3000 gdzieś tak myślę. 

 

 

 

Może ułóż swój zestaw do 4000.

 

 

Za duże wymagania jak na 3K. Przynajmniej 4000 zł potrzeba i to na zestaw bez karty graficznej...

Przesadzasz, za 4150 ma taki zestaw, który podałem wyżej.

 

 

Asus Z97-PRO (wi-fi AC) lub tańszy ASRock Z97 Extreme4

Do czego takie drogie płyty ? 

 

 

WD Red 1TB WD10EFRX

 

 

Antec True Power Classic Gold 650W ewentualnie droższy, ale modularny od Be quiet z serii Dark Power

Po co ? sporo za mocne i tak drogie zasilacze jak BQ Dark Power ? do tego droższe HDD pod NAS ?

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

@Up: Czytaj cały temat, a nie wyrywkami.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przesadzasz, za 4150 ma taki zestaw, który podałem wyżej.

 

 

Do czego takie drogie płyty ? 

 

 

 

 

Po co ? sporo za mocne i tak drogie zasilacze jak BQ Dark Power ? do tego droższe HDD pod NAS ?

 

Wy nadal nie bierzecie pod uwagę tego że ten człowiek nie potrafi nic w danych programach i nie ma tu mowy o wykorzystywaniu ich w 100%

To będzie domowa produkcja, a nie bollywood, nie musicie mu wpychać sprzętu za 10k bo to właśnie w tym wypadku jest nie na miejscu. Tym bardziej że zanim ogarnie wszystkie programy na poziomie podstawowym minie rok/2. PO 2-3 latach będzie raczkować aż zacznie coraz bardziej ogarniać pod kątem prof, ale do tego długa droga, biorąc pod uwagę przestrzeń czasową to będzie już standardem AE CC 2017/8 a ten sprzęt nie będzie sprzętem pro, tym bardziej że wdg mnie wejdzie 4k.

Jeżeli będzie trzepał na tym hajs to sobie kupi coś lepszego póki co musi się uczyć a i5 wystarczy w 100%, bierzcie też pod uwagę że cały AAE jak i AP ma rendering przez CUDA/GL podawanie procka pod procesy CAD'owe nie ma tu sensu. 

Ram owszem im więcej tym lepiej, ale ja osobiście w pracy mam 16 gb i podczas plików których waga przekracza 4 gb nadal normalnie pracuję - mówię tu o PSB i PSD, podejrzewam że facet na start nie rozpocznie pracy pod DTP który może przekraczać 10k px w 300 DPI więc wciskanie I7 tu jest bez sensu i do montażu i do photoshopa. 

 

Jeżeli nie macie google to przesyłam linki: 

https://helpx.adobe.com/after-effects/using/rendering-opengl.html

https://helpx.adobe.com/photoshop/kb/gpu-opengl-features-preferences-photoshop.html

https://helpx.adobe.com/photoshop/kb/photoshop-cs6-gpu-faq1.html

https://helpx.adobe.com/illustrator/kb/gpu-performance-preview-improvements.html

https://helpx.adobe.com/premiere-pro/using/effects.html

https://forums.adobe.com/message/4289204

Edytowane przez Jozio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Do czego takie drogie płyty ? 

 

 

No chyba nie powiesz mi, że do zestawu za 3-4K będziemy wrzucać jakąś lichą MOBO za 300zł, tym bardziej, że autor wspomina o możliwości OC. Moim zdaniem ten model Asrock'a w tym wypadku jest uzasadniony, a ASUSa jeśli wystarczy funduszy. Tym bardziej jeśli ma to być komputer do obróbki filmów, co nie wyklucza w przyszłości kupna lepszego procesora i OC, stąd takie propozycje. Nie rozumiem oszczędzania na płytach głównych. Przecież to podstawa komputera...

 

 

 

Po co ? sporo za mocne i tak drogie zasilacze jak BQ Dark Power ? do tego droższe HDD pod NAS ?

 

Na pewno lepiej niż z serii green. Można ewentualnie coś z serii Blue, ale moim zdaniem pewniejsze będą Redy przeznaczone do długotrwałej pracy.

Jeśli chodzi o zasilacz - Darki to równie solidne PSU jak ten model Antec'a, po prostu są modularne, a modularne i solidne znaczy wyższa cena. Zależy jak autor patrzy na kwestię modularności. Zasilacz i MOBO to podstawa komputera, na tym nie warto oszczędzać. Mmoc zawsze można dobrać pod jednostkę. Mimo wszystko autor ma w zamyśle kupno dedykowanej karty graficznej, do tego możliwość OC. Zawsze lepiej mieć "nadwyżkę watów" niż zbyt mało, stąd 650.

 

Moim zdaniem można oszczędzić na kupnie i5 zamiast i7, no i oczywiście wstrzymać się z tym GPU.

 

 

 

Wy nadal nie bierzecie pod uwagę tego że ten człowiek nie potrafi nic w danych programach i nie ma tu mowy o wykorzystywaniu ich w 100%

W sumie wydaje mi się, że masz sporo racji.

Edytowane przez KIciulek
Link to post
Share on other sites
No chyba nie powiesz mi, że do zestawu za 3-4K będziemy wrzucać jakąś lichą MOBO za 300zł,

A czemu nie  (?), gdy taka za 300zł nie odbiega zbytnio od tej za 600-1000zł? 

Czy w pracy nie jest najważniejszy procek / ram / gpu, a później mobo i cała reszta ?

 

Nie rozumiem oszczędzania na płytach głównych. Przecież to podstawa komputera...

A ja żyłem w przekonaniu że to CPU  ;)

 

Na pewno lepiej niż z serii green. Można ewentualnie coś z serii Blue, ale moim zdaniem pewniejsze będą Redy przeznaczone do długotrwałej pracy.

RED jest do NASów kierowany - o czym zresztą wspomniał Sadek ... 

 

Zasilacz i MOBO to podstawa komputera

... jeszcze trochę i przeczytam że porty USb to podstawa komputera.

 

 

Moim zdaniem można oszczędzić na kupnie i5 zamiast i7, no i oczywiście wstrzymać się z tym GPU.

A w to miejsce przepłacić za mobo i zasilacz ... Z bastuj kolego bo z Twoich rad nic dobrego nie wyniknie.

 

Jesli chodzi o programy to będę dopiero zaczynał, ale ja jestem pojęty i szybko ogarniam.

Kup lapiego, faktycznie kup byle co, byle był Intel z 4 rdzeniami i minimum te 8GB ramu ... na początek to w zupełności wystarczy. Jak już nabierzesz wprawy , doświadczenia, wtedy będzie czas na zakup nowej maszynki  ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

No chyba nie powiesz mi, że do zestawu za 3-4K będziemy wrzucać jakąś lichą MOBO za 300zł

Wystarczy Za 400zł MIS Z97 G43.

Jaki widzisz sens zakupu płyty głównej za 800-600zł ? 

 

 

tym bardziej, że autor wspomina o możliwości OC.

 

 

Procesor - nie będę raczej bawił się w podkręcanie, ale jeśli już będzie "k" to niech będzie.

 

 

Moim zdaniem ten model Asrock'a w tym wypadku jest uzasadniony, a ASUSa jeśli wystarczy funduszy.

Nie wystarczy. Czym się kierowałeś przy wyborze tego Asusa ?

 

 

Tym bardziej jeśli ma to być komputer do obróbki filmów, co nie wyklucza w przyszłości kupna lepszego procesora i OC,

Do tego jest potrzebna płyta za aż 800zł ? Na co sobie wymieni na nowszą i7 ?  Skoro w tym budżecie ~4000zł autor może dostać propozycję z i7 4790K taką jak podałem kilka postów wcześniej., widzisz sens wymiany  I7 na I7 ?

 

 

Na pewno lepiej niż z serii green.
 

Mocny argument.

 

 

Jeśli chodzi o zasilacz - Darki to równie solidne PSU jak ten model Antec'a, po prostu są modularne, a modularne i solidne znaczy wyższa cena.

BQ Dark Power to zasilacze, które poza cichą pracą nie oferują nic,  w tym budżecie jest masa ciekawszych i do tego opłacalniejszych konstrukcji.

 

 

Zasilacz i MOBO to podstawa komputera, na tym nie warto oszczędzać.

Naprawdę ? przesadzasz.

 

 

Zawsze lepiej mieć "nadwyżkę watów" niż zbyt mało, stąd 650.

Zapas ? i7 4790K + GTX 750ti pobór całej platformy ~200w, na co tutaj zapas 650w ? ja rozumiem jeszcze, gdy w zamiarze jest zasilacz z półpasywnym trybem pracy. 

 

 

Moim zdaniem można oszczędzić na kupnie i5 zamiast i7, no i oczywiście wstrzymać się z tym GPU.
 

 

Myślę, że nie mamy o czym rozmawiać.

Link to post
Share on other sites

Można tutaj wiele zrobić ale ile głów tyle będzie propozycji. 

 

Za 4000 zł można iść nawet w 2011 z procesorem 6 rdzeni / 12 wątków na start. Oczywiście zestaw dość surowy pod dalszą rozbudowę. Można kupić coś budżetowego do nauki albo i też coś rozsądnego. Jak wygląda sprawa z tym OC CPU. Mając już procesor "K" pójdziesz w jego OC ? 

 

Pracujesz obecnie na jakimś sprzęcie ? Jeżeli tak, to podaj konfig. Będziemy mieli pewnego rodzaju porównanie. 

Link to post
Share on other sites

Co powiecie na taki zestaw ?
Zmienilibyście coś ?
Da się coś lepszego kupić za tą cenę ?
Oczywiście jeszcze jest rabat w morele na usługę montażu i darmowa dostawa, więc cena wszystkiego to niecało 3300 złotych.


Co powiecie na taki zestaw ?
Zmienilibyście coś ?
Da się coś lepszego kupić za tą cenę ?
Oczywiście jeszcze jest rabat w morele na usługę montażu i darmowa dostawa, więc cena wszystkiego to niecało 3300 złotych.

Jednak nie mam zamiaru więcej wydać niż jest to wyżej napisane.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...