Skocz do zawartości

Buda pod symulatory lotnicze oraz inne gry - 3 700zł


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

  • Zastosowanie komputera : Gry: Symulatory lotnicze (FSX, FalconBMS), Hitman, Splinter Cell itp.
  • Maksymalna kwota : 3 700 zł
  • Których części potrzebuję : tylko „buda”
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: pierwsze buda - później monitor (planuje 1920 x 1080 pikseli)
  • Specjalne wymagania : płynność symulatorów, ciesząca oko grafika
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : poniżej

 

    Po przeanalizowaniu tematów skupiających się na budach do 3 500zł, najbliższy moim oczekiwaniom okazał się zestaw poniżej. Przekroczył on jednak mój budżet glównie z dwóch powodów. Nie mogę znaleźć złotego środka pomiędzy wydajnym procesorem a dobrą kartą graficzną.

    Symulatory lotniczej
opierają się głównie na procesorze oraz jego zegarze i nie potrzebują mocnej karty graficznej ( w listopadzie 2013 wystarczającym wyborem był GTX 660ti). Wydaje mi się jednak, że aby pozostałe gry (nie symulatory) dobrze wyglądały potrzebuje trochę lepszą GPU.

Jakie zmiany lub zestaw sugerujecie?

  • Geil 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 EVO Legger
  • Intel Core i5-4690 /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/
  • MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/
  • Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000)
  • Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)
  • Crucial MX100 256GB (550/300MB/s) lub 128GB
  • Zasilacz (?)
  • Obudowa (?)

    Dziękuję
     
Edytowane przez Sidewinder
Link to post
Share on other sites

 

 

Intel Core i5-4690 /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Nie podkręcasz więc i5 4460 będzie tutaj optymalnym CPU.

 

 

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Ten chipset do OC, zmiana na MSI B85 G43.

 

 

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s) lub 128GB

Jeśli zdecydujesz się na SSD 128GB to Plextor M6S.

 

 

Zasilacz (?)

Thermaltake SE 530W lub Cooler master G550M, obydwie jednostki częściowo modularne i z zapasem mocy, do tego G550M oparty jest o przetwornicę DC-DC.

 

 

Obudowa (?)

Zalman Z3 Plus/Zalman R1 lub nawet Gelid Darkforce.


W cenie Palita masz Zotaca z 5 letnią gwarancja po rejestracji produktu na stronie producenta.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź.

W dalszym ciągu nie wiem jednak jak obniżyć koszty tego zestawu aby zmieścić się w budżecie a dodatkowo nie stracić przyjemności z gier.

 

Rozważam zostawienie procesora i5-4690 (potrzebne wysokie taktowanie) i zamontowanie np. GeForcce GTX760 2048mb 256bit. Czy mimo zmiany karty graficznej na mniej wydajny model odczuje to w grach typu Hitman, Splinter Cell itp?
Czy poleciacie jakąś inną kartę graficzną (wyłączając Radeona) ?

Ciągle wydaje mi się, że kupowanie gtx970 jest lekką przesadą.

Link to post
Share on other sites
I GPU zmieniasz na 290.

 

W miarę możliwości wolę kupić jakiegoś GTX'a niż radeona

 

 

Czy ktoś mógłby doradzić mi z jakimś innym zestawem, kosztującym ok. 3 700 zł, z procesorem i5 z możlwie wysokim taktowaniem i GPU z rodziny GTX?

 

Dziękuję.

Edytowane przez Sidewinder
Link to post
Share on other sites

 

 

Ciągle wydaje mi się, że kupowanie gtx970 jest lekką przesadą.

 

Skoro można go mieć, skoro kupujesz monitor FullHD oraz skoro zamierzasz grać w inne gry to dlaczego by go właśnie nie brać ?

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Liteon iHAS124 SATA (black)

XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze 120mm

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000)

Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)

 

3767 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

4460 jest o wiele bardziej opłacalny niż zablokowany 4690. Zaoszczędzone pieniądze w ten sposób lepiej włożyć właśnie w mocniejsze GPU pod inne gry. Wielkim problemem jest tutaj brak GTX 770 . Jeżeli chcesz GPU od nV to masz do wyboru GTX 760 / GTX 970. Karty te dzieli istna przepaść jeżeli chodzi o wydajność. Możesz poszukać używanego GTX 770 na allegro. Powinieneś dostać coś poniżej 1000 zł. 

 

Pod same FSX warto pójść w OC CPU 4690K + GTX 760. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dziękuje Kajtek za odpowiedz. Bardzo podoba mi się ten zestaw. Mam jednak parę pytań.

 

Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000)
 

Czy jest jakaś różnica pomiędzy tym GPU a kartą od zotac'a?

 

 

 

XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze 120mm

 

Czy ten zasilacz nie będzie za słaby? Do tej pory myślałem, że przy takim sprzęcie zasilacz musi mieć minimalnie 500W/550W

 

 

 

3767 zł

 

Czy przy zakupie komputera na esc.pl (rozważam kupienie nawet dwóch takich zestawów) mogę liczyć na spory rabat?

Link to post
Share on other sites

 

 

y jest jakaś różnica pomiędzy tym GPU a kartą od zotac'a?

Wybierając Zotaca zyskujesz 5 letnią gwarancje po rejestracji stronie producenta, zaś tracisz półpasywny system chłodzenia.


 

 

Czy ten zasilacz nie będzie za słaby? Do tej pory myślałem, że przy takim sprzęcie zasilacz musi mieć minimalnie 500W/550W

Taki zestaw jak twój pobierze maksymalnie w granicach 250W, a zasilacz w w/w zestawie na linii +12V ma 396W więc ma jeszcze spory zapas. 


 

 

Czy przy zakupie komputera na esc.pl (rozważam kupienie nawet dwóch takich zestawów) mogę liczyć na spory rabat?

Myślę, że tak najlepiej przedzwoń i dowiesz się wszystkiego. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy jest jakaś różnica pomiędzy tym GPU a kartą od zotac'a?

 

W przypadku Palita masz jeszcze wyższe taktowanie fabryczne. Prawie 100 MHz różnicy na korzyść Palita. Oczywiście ZOTAC też sobie pogonisz sam pod takie takty. Wystarczy lekkie OC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już myślałem, że zamknę temat i uznam go za rozwiązany ale na forum FSX'a znalazłem taki zestaw z listopada 2014.
 

Jest on, jak dla mnie, zupełnie inny od zestawu podanego przez Kajtka.

  • Procesor: i5-4690K / 900zł (podkręcony do przedziału 4.0 – 4.2GHz)
  • Płyta główna: ASROCK Z97 EXTREME4 / 520zł
  • Grafika: GTX 650TI 2GB / 460zł
  • Pamięć 2x4GB: KINGSTON HyperX DDR3 2x4GB 2400MHz / 380zł
  • Dysk: SSHD SEAGATE 1TB 3,5″ ST1000DX001 7200 64MB / 290zł
  • Nagrywarka DVD / 60zł
  • Zasilacz: 320zł (ten zestaw jest policzony pod zasilacz o mocy 750W i to nie jakiś „no name”, tylko taki ze średniej półki)
  • Obudowa / 140zł
  • Chłodzenie procesora (radiator+wentylator 120mm) / 160zł

              Razem: 3230zł

 

Co sądzicie o tym zestawie i jak wypada on w zestawieniu od zestawu powyżej?
 

Link to post
Share on other sites

Procesor z serii K - do kręcenia, Ty nie będziesz, a do niego i płyta - bez sensu dla Ciebie.

Grafika w porównaniu do tej od Kajtek. to słaby sprzęcior.

 

Nijak sie ma ten zestaw do tego od kajtka :)

Edytowane przez szefuncio
Link to post
Share on other sites

1) Czy nie jest tak, że gtx 970 do innych gier (nie symulatorów) jest za mocna, jeśli nie ma w budzie jakiegoś i7 taktowanego powyżej 4GHz albo przynajmniej jakiejś i5 podkręconej do 4 GHz

2) Czy waszym zdaniem jeśli myślimy o względnie tanim komputerze do gier to podkręcania procesora to nie wybór, a konieczność?

3) Czy rzeczywiście podkręcanie jest takie proste i nie trzeba się obawiać o "zepsucie" dopiero co zakupionego komputera?

4) Nie lepiej wybrać tańszy CPU i podkręcić go do wyższego taktowania?

 


5) Co lepiej wybrać: - jeden dysk SSHD, czy
                                - dysk SSD - na windowsa i dysk HDD na wszystko inne
 

Link to post
Share on other sites

1) wszystkie grafiki 1 rdzeniowe czyli htx 970, readony 290 itp nie będzie procek słabym ogniwem tego zestawu 

 

2) wszystko zależy od gier i budżetu twój to na to średnio pozwala :D

 

3) Podkręca się łatwo, masa poradników i są zabezpieczenia przed przegrzaniem :D

 

4) nie, nic tańszego od intela nie masz a o amd na gry to średni pomysł ...

 

5) ssd i hdd ;) ssd na system i jakieś gry a hdd na resztę :)

Link to post
Share on other sites

 

 

1) wszystkie grafiki 1 rdzeniowe czyli htx 970, readony 290 itp nie będzie procek słabym ogniwem tego zestawu

Chodzi mi o to czy GPU nie jest za dobre jak na CPU. Czy będę w stanie w pełni wykorzystać potencjał 970 przy i5 4460

 

4) nie, nic tańszego od intela nie masz a o amd na gry to średni pomysł ...

Chodziło mi o zamontowanie jakiegoś tańszego GTX'a kosztem zakupu i5'ki w wersji K

Link to post
Share on other sites

W takim razie jeżeli zdecydowałbym się na podkręcanie CPU jaki zestaw polecacie? W dalszym ciągu chciałbym zamknąć się w 3 700 zł

 

Rezygnując z dysku SSD

Z tego co czytałem to opłaca się mieć chociaż SSD 128gb na system.

Polecacie kupić coś innego za te 300zł które chciałem wydać na plextor?

Link to post
Share on other sites

Zdajesz sobie sprawę, że będzie to zestaw bardziej nastawiony pod FSX ? 

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Liteon iHAS124 SATA (black)

Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

SilentiumPC Grandis XE1236

Asus GeForce GTX 760 DCII 2GB DDR5 256bit (1033/6008)

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

 

3728 zł + kody wyżej 

 

Schodzisz z GTX 970 na GTX 760 - przepaść jeżeli chodzi o wydajność. Zyskujesz możliwość podkręcenia procesora znacznie powyżej 4.0 GHz na wszystkich czterech rdzeniach. Możesz to zrobić jeszcze inaczej. Bierzesz to co masz wyżej ale wywalasz póki co chłodzenie Grandis oraz dysk SSD i wkładasz zamiast GTX 760 - ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010)

 

Chłodzenie pod OC oraz SSD możesz przecież dokupić sobie z czasem, za miesiąc czy też dwa. Cena takiego zestawu z GTX 970 to koszt ponad 3800 zł. Zawsze też można dać 4 GB DDR3 na start. Jeżeli doinwestujesz taki zestaw w przyszłości, to na samym końcu będziesz miał bardzo fajny efekt końcowy. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. 

Po namyśle chciałbym zainwestować w i5-4690KGTX 970 4GB 256 bit. Mimo, że jest to i5 do OC chciałbym póki co wstrzymać się z kupowaniem dodatkowego chłodzenia. 

 

Pomożecie mi złożyć coś takiego? Czy zmieścimy się w 4 000zł?

Dziękuje


 

 

 

Link to post
Share on other sites

FSX jest w stanie obsłużyć do 256 wątków. To tytuł wybitnie stworzony dla CPU. Warto wziąć to pod uwagę przy doborze podzespołów. Pierwotnie pisany był pod jeden rdzeń a wsparcie dla multicore dodano w servicepackach. Warto zadbać o cpu z mocnymi rdzeniami i oczywiście im ich więcej tym lepiej.

Podobnie jest z x-plane.

Edytowane przez mulator
Link to post
Share on other sites

Dlatego też moja decyzja żeby dołożyć ok. 300 zł i zamiast i5-4460 kupić i5-4690K. 

 

Na początku, jeśli 3,5 GHz wystarczy do latania chciałbym wstrzymać się z kupowaniem dodatkowego chłodzenia. Jeśli zechce go podkręcić wtedy kupię chłodzenie - ale to z czasem.
 


Ograniczenie cenowe w takim razie to teraz 4 000zł (póki co bez chłodzenia)

Edytowane przez FalconF
Link to post
Share on other sites
 
Razem 4048zł  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
W takim razie dostajesz i5 z odblokowanym mnożnikiem,odpowiednią płytę główną na chipsecie Z97 by spokojnie podkręcić ten CPU, 4GB RAM na start o wysokim taktowaniu i z niskim radiatorem, GTX 970 w tym przypadku jest to Zotac z 5 letnią gwarancja po rejestracji na stronie producenta, 1TB HDD na dane, dysk SSD 128GB Plextora na system i kilka gier, przewiewną obudowę Zalmana z czterema wentylatorami 120mm filtrami przeciw kurzowymi i usb 3.0, częściowo modularny zasilacz z zapasem mocy oraz nagrywarka DVD.
Z czasem dokupisz drugą identyczną kość pamięci i cooler np. SPC Grandis lub Macho Black White.

Chcesz zejść do 4004zł wymieniasz zasilacz na XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze 120mm

jednostka z mocna linią+12V na której ma 396W, certyfikat bronze,tracisz tutaj częściowo modularne okablowanie, ale zyskujesz 5 letnią gwarancje po rejestracji produktu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo za fajne zestawienie.

Co lepiej wybrać? 
 

- Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix
czy
- Kingston 4GB 2400MHz CL11 HyperX Savage
czy
Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 gold

 

- Zalman Z3 Plus USB3.0 black

czy

- Zalman R1 USB3.0

 

Liteon'a raczej sobie odpuszczę

 

Dziękuje

Edytowane przez FalconF
Link to post
Share on other sites

 

 

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 gold

Te same parametry co Kingston, a są tańsze.

Zalman R1 posiada częściowe wyciszenie, pod front panelem jest specjalna gąbka wygłuszająca, ma jeden wentylator mniej, dla mnie ta obudowa lepiej się prezentuje, jeśli możesz to do niej dołóż te 20zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...