Skocz do zawartości

i5 4690K i GTX 970 są lepsze niż PS4?


Recommended Posts

2x gorsza karta graficzna w zestawie z 2x gorszym procesorem będzie lepsze od ps4.

 

PS4 = grafika jak na minimalnych ustawieniach na PC i maksimum 30fps ze spadkami poniżej 10.

 

Konsole przestały być dobre do gier po PS2, plejak dwa był ostatnią dobrą konsolą.

Edytowane przez Okawaru
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
PS4 = grafika jak na minimalnych ustawieniach na PC i maksimum 30fps ze spadkami poniżej 10.

:rotfl:  

 

 

Czy procesor i5 4690K i karta graficzna GTX 970 wyświetlają lepsze detale w grach niż CPU i GPU w PS4?
 

No to już zależy od gry, ale z pewnością te podzespoły są wydajniejsze od konsolowych. 

Edytowane przez Arcathic
Link to post
Share on other sites

No oczywiście, że wymienione przez Ciebie combo cpu+gpu jest wydajniejsze od PS4, ale jest też dużo droższe :) Wiele zależy od konkretnej gry.

 

Zaraz polecą komentarze, że do PS4 trzeba kupić Tv itd. Do CPU i GPU trzeba też dokupić "kilka" innych fantów. Bez monitora doznania też będą słabe :D

 

Okawaru poleciał chyba jednak za mocno. Faktycznie gdyby spadki fpsów były do 10 to mało kto by się takim sprzętem zainteresował. Pamiętaj, że developerom łatwiej jest zoptymalizować produkt na jedną konfigurację (no ok dwie - xbox/ps) niż na setki możliwych kombinacji w przypadku PC.

 

W czystych cyferkach wymienione przez Ciebie podzespoły są wydajniejsze od tych w PS4.

Edytowane przez lonewind
Link to post
Share on other sites

Jak by były takie spadki klatek to by ludzie konsol nie kupywali a z tą grafiką przesadzasz aż tak dragicznie nie jest

 

W grach które wygladaja jak odpowiednik minimum detali z PC fps szczytuje na 30 przy patrzeniu w niebo i spada ponizej 10 w wiekszych akcjach (w drastycznych przypadkach, spadki do 20 i poniżej to jednak norma na konsolach "nowej generacji"). A pomimo tego ludzie kupują bo łykneli reklame, bo "24fps to cinematic experience" i "ludzkie oko nie widzi roznicy pomiedzy prawdziwym 1080p a upscalowanym". Gry z grafika jak na PS2 oczywiście smigaja w 60fps, ale jakbym chcial pograc w gry z ps2 to bym kupil ps2 za 100zł. (co ja gadam, na moim kompie gry z PS2 chodza w ultrahd bez zacinki)

 

Do tego mit o tym że konsole są tańsze jest idiotyczny, co z tego że dasz mniej za gorszy sprzęt który oferuje gorszą jakość rozrywki, jeśli do każdej gry będziesz musiał dopłacić 100zł, bo o tyle średnio są droższe gry na konsole + "abonament za multiplayer".

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

 

 

gry będziesz musiał dopłacić 100zł, bo o tyle średnio są droższe gry na konsole + "abonament za multiplayer".

 

W sumie rzadko kiedy się o tym mówi. O płatnym multi całkiem zapomniałem. To rzeczywiście mocno podraża koszt konsol. Za 2k można złożyć kompa do grania na I5 i R9 270, więc nadpłata szybko się zwróci.

Link to post
Share on other sites
do każdej gry będziesz musiał dopłacić 100zł

Tylko, że możesz ją sprzedać, a gry na PC już nie. No chyba, że chcę się komuś zakładać do każdej gry osobne konto na Origin/Steam/Uplay. 

 

 

abonament za multiplayer

Faktycznie, głupota. Plus jest taki, że jeśli płacisz ten "abonament" to co miesiąc dostajesz jakieś tam "mniejsze" gry.

 

W grach które wygladaja jak odpowiednik minimum detali z PC fps szczytuje na 30 przy patrzeniu w niebo i spada ponizej 10 w wiekszych akcjach

Jeśli tak jest (w co wątpię), to ja w ogóle takich spadków płynności nie odczuwam (poza AC: Unity, ale w tej grze to akurat ja miałem większe problemy na PC, niż kolega na PS4).

 

 

 

O płatnym multi całkiem zapomniałem. To rzeczywiście mocno podraża koszt konsol.

 

Przestań... Opłacenie "abonamentu" na 365dni kosztuje 190 zł... http://www.ceneo.pl/24054427# ( a i nawet za 165zł można kupić na e-key.eu, nie zauważyłem) Nieduży koszt jak na rok czasu, a przecież dostajesz jeszcze jakieś "małe gry" co miesiąc.

 

 

 

Za 2k można złożyć kompa do grania na I5 i R9 270

 

Można, ale na komputerze nie pograsz w gry "ekskluzywne" na PS4/XONE, a odwrotnie już tak, bo obecnie nie ma żadnej dobrej gry "PC only" (a przynajmniej w moim odczuciu).

Edytowane przez Arcathic
Link to post
Share on other sites

@Arcathic

>Tylko, że możesz ją sprzedać, a gry na PC już nie. No chyba, że chcę się komuś zakładać do każdej gry osobne konto na Origin/Steam/Uplay.

 

Poczekaj jeszcze chwilke a beda ci przypisywac gry do konsoli, to jest na 100% pewne

 

>Faktycznie, głupota. Plus jest taki, że jeśli płacisz ten "abonament" to co miesiąc dostajesz jakieś tam "mniejsze" gry.

 

Na PC nie place a origin czy steam co chwile daje mi jakies smieci ktorych nigdy nie instaluje.

 

>Jeśli tak jest (w co wątpię), to ja w ogóle takich spadków płynności nie odczuwam (poza AC: Unity, ale w tej grze to akurat ja miałem większego problemy na PC, niż kolega na PS4).

 

Ladna sciema, mi AC Unity nie spada ponizej 60klatek w 1080p, a jak to wygladalo na konsoli? 30fps i detale low, niezly argument. Pozatym jeśli spadków nie odczuwasz to proponuje wizyte u neurologa albo okulisty ponieważ są one tak namacalne że naprawde trzeba sobie zakrywac oczy uszy i usta by ich nie widzieć.

 

>Przestań... Opłacenie "abonamentu" na 365dni kosztuje 190 zł... http://www.ceneo.pl/24054427# ( a i nawet za 165zł można kupić na e-key.eu, nie zauważyłem) Nieduży koszt jak na rok czasu, a przecież dostajesz jeszcze jakieś "małe gry" co miesiąc.

 

Grosik do grosika, jak wszystko wezmiesz pod uwage wliczajac w to wyzsze ceny gier to jest to o wiele wiecej niz 190zł miesiecznie

 

>Można, ale na komputerze nie pograsz w gry "ekskluzywne" na PS4/XONE, a odwrotnie już tak, bo obecnie nie ma żadnej dobrej gry "PC only" (a przynajmniej w moim odczuciu).

 

i to jest jedyny argument jaki maja konsolowicze, gry ekskluzywne, tzn gry ktore lepiej by działały na PC ale gdyby nie były ekskluzywne to nikt nie miałby dobrego powodu do posiadania konsoli. Gry ekskluzywne to nieuczciwa monopolistyczna zagrywka którą nieuczciwi handlowcy staraja sie wymusic by ludzie kupywali konsole.

 

Jeśli myślisz ze ekskluzywne gry to coś dobrego to wyobraź sobie na przykład w równoległym wymiarze w któyrym to samo robi się z muzyką, chcesz posłuchać ulubionego kawałka? Kup tandetny sprzęt po zawyżonej cenie bo u konkurencji działac nie będzie. Albo telewizory na których można oglądać tylko jeden "ekskluzywny kanał". Wtedy to by były kłutnie he! "Moja konsola jest lepsza bo ty na PCcie nie masz Polsatu!".

Prawda jest taka, gdyby nie perfidna zagrywka jaką są ekskluzywne gry, to nie istniał by ani 1 dobry powód do posiadania konsoli.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ladna sciema, mi AC Unity nie spada ponizej 60klatek w 1080p

Super, a ja co chwilę miałem freezy i średnio 40 klatek z MSAA x4.

 

 

niezly argument

Jaki argument? Napisałem jak było.

 

Pozatym jeśli spadków nie odczuwasz to proponuje wizyte u neurologa albo okulisty ponieważ są one tak namacalne że naprawde trzeba sobie zakrywac oczy uszy i usta by ich nie widzieć.

Nie skorzystam.

 

Grosik do grosika, jak wszystko wezmiesz pod uwage wliczajac w to wyzsze ceny gier to jest to o wiele wiecej niz 190zł miesiecznie

Jeśli masz na myśli abonament to płacisz 190 zł ROCZNIE, a nie miesięcznie.  

Link to post
Share on other sites

Jak by były takie spadki klatek to by ludzie konsol nie kupywali a z tą grafiką przesadzasz aż tak dragicznie nie jest

 

 

Konsole :

 

BF4 http://s18.postimg.org/dyaois2a1/1920x1080_BF4_Konsole.jpg

 

Assasin's Credd Unity  http://s22.postimg.org/j62sicpsh/ps4_Assasin_s_Credd_Unity.jpg

 

 

PC :

 

BF4 http://s22.postimg.org/5qkd6n6oh/1920x1080_BF4_PC.jpg

 

 

Assasin's Credd Unity http://s15.postimg.org/3lobx2snf/pc_Assasin_s_Creed_Unity.jpg

 

no comment
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem że z konsolami jest tak źle. Skoro już rok po premierze mało która gra działa w 1080p, a te które działają w 900p mają stałe spadki fpsów do 10 to co będzie za 3 lata? 720p i 30fps. Wiecie co ja chyba już teraz zacznę odkładać na kolejną generację konsol bo mam nadzieje że Sony i Microsoft nie odwalą takiej kaszany tylko zbudują mocne maszynki.

Link to post
Share on other sites

Super, a ja co chwilę miałem freezy i średnio 40 klatek z MSAA x4.

 

 

To i tak lepszy wynik niż na konsoli + dużo lepsza grafika

Jaki argument? Napisałem jak było.

Napisałeś bzdury

 

 

Nie skorzystam.

 

Jak wolisz, twoje zdrowie.

 

 

Jeśli masz na myśli abonament to płacisz 190 zł ROCZNIE, a nie miesięcznie.

Przyczepianie się do przejęzyczenia to metoda dyskusji 12 latka.

Link to post
Share on other sites

mam wrażenie że temat specjalnie zaczęty po to by była wojenka konsole vs pc. Wiadomo, że porządny a nawet przeciętny współczesny PC do gier mocą obliczeniową przegania konsole wielokrotnie, problem polega na tym, że twórcy gier zazwyczaj przykładają się do optymalizacji na konsole oraz mają łatwiej bo to ten sam sprzęt w każdym egzemplarzu i zazwyczaj daje się wyciągnąć całkiem niezłą grafikę przy nieraz 60 fps, komputery mają ten problem że to bardzo otwarta platforma, co komp to inny konfig, więc automatycznie nie da się tak gry idealnie zoptymalizować żeby pod każdym zestawem chodziła idealnie, do tego twórcy czasem nawet otwarcie (ubisoft) mówią że mają gdzieś optymalizacje bo najwyżej się dokupi mocniejszą kartę czy proc, także i ta i ta platforma ma swoje zalety i swój urok, PC ma swoje technologie, podkręcanie, dłubanie w ustawieniach, benchmarki, mody itp i kupa zabawy z tym jest, konsola ma swój kanapowy nastrój, padzik w łapy, odpalasz i niczym się nie przejmujesz tylko grasz, i to i to daje odmienne doświadczenia i każde z nich jest przyjemne, koniec końców chodzi o to by się dobrze bawić i grać w dobre gry, nie ważne na czym

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

 

 

PS4 = grafika jak na minimalnych ustawieniach na PC i maksimum 30fps ze spadkami poniżej 10.

 

Chłopie zastanów się co Ty piszesz.Masz PS4?? Porównywałeś grafikę?? 

Tak się składa że mam dokładnie takie GPU i CPU jakie autor wymienia w temacie i również posiadam PS4 i powiem Ci że włączając np Far Cry 4 na PS4 a na PC z ustawieniami MAX w Full HD (1920x1080) nie zaobserwowałem zbyt dużej różnicy w samej grafice.To samo tyczy się również innych tytułów AC Unity czy Thief itp.

 

Przestań wypisywać głupoty nie poparte żadnymi konkretami.

 

Wracając do sedna tematu,owszem taki PC jest lepszy choćby dlatego że generuje więcej FPS i przyjemniej się gra,ale granie na PC a granie na konsoli (PS4) to całkiem co innego.

Link to post
Share on other sites
Napisałeś bzdury

Jakie bzdury? Coś z głową masz? Uwierz mi, że wiem lepiej co widzę.

 

 

Jak wolisz, twoje zdrowie.

Bez komentarza.

 

 

Przyczepianie się do przejęzyczenia to metoda dyskusji 12 latka.

Nie mam zamiaru z Tobą dyskutować, skończ już.

 

 

 

Tak się składa że mam dokładnie takie GPU i CPU jakie autor wymienia w temacie i również posiadam PS4 i powiem Ci że włączając np Far Cry 4 na PS4 a na PC z ustawieniami MAX w Full HD (1920x1080) nie zaobserwowałem zbyt dużej różnicy w samej grafice.
 

Edytuj post, bo zaraz pewien mistrz zaproponuje Ci wizytę u neurologa i napisze, że bzdury piszesz  :rotfl:

 

 

 

To samo tyczy się również innych tytułów AC Unity czy Thief itp.
 

Akurat w AC:U różnica będzie bardziej widoczna, bo z tego co wiem, na PS4 ta  gra działa w 900p.

Edytowane przez Arcathic
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...