Skocz do zawartości

Logitech Driving Force GT - czy ktoś posiada?


Recommended Posts

Chciałbym się spytać czy ktoś z ekipy benchmark.pl posiada kierownicę Logitecha - dokładniej model Driving Force GT. Chciałbym dowiedzieć się jak jest z FF - czy łatwo wyczuć samochód i czy sama kierownica jest trwała. Zamierzam zakupić ją w ratach na przynajmniej 12 miesięcy.

Link to post
Share on other sites

GT to DFP przerobiona pod Grand Turismo. jesli chodzi o ta druga, to jedna z lepszych kier jakie wyszly (potezny FF, wytrzymala konstrukcja- metalowe lozyska, 900 stopni) jeno pedaly byly do pupy. rev B rozwiazala problem, wiec na to skieruj swoja uwage (sadze, ze sa z "B" wiec nie powinno byc problemu).

Link to post
Share on other sites

PC oczywiście :) Puki co do Race07 i Live For Speed, dalej zobaczymy :)

 

Co do pedałów to wiem że są słabe. Prawdę mówiąc to już trochę na temat tej kierownicy poczytałem, ale wolę się upewnić przed podjęciem takiej decyzji.

Link to post
Share on other sites

Grałem kiedyś na niej w SCC jak były stoiska Sony - fotel, DFGT i 42"LCD :) Trzeba przyznać, że FF działa wyśmienicie, przynajmniej w GT5 :) Stery 5.04 działają prawidłowo na PC, wykrywa poprawnie i wszystko działa :) Sam przymierzam się do zakupu, może za punkty :).

A DFP ciężko dostać i poza tym jest ciężko robić szybkie kontry w przeciwieństwie do DFGT. Jak masz jakieś wątpliwości to pytaj ;)

Link to post
Share on other sites

Posiadam aktualnie G25 i musze powiedzieć że gdyby przyszło mi dzisiaj kupować kierownice to wybrałbym właśnie Driving Force, gdyż oczywiście G25 jest mimo wszystko lepsza ale jednak jest dwukrotnie droższa. G25 jest dla ludzi zawodowo uprawiających sim-racing oraz dla pozerów którzy lubią sie chwalić że mają najlepszą kierownice :)) ja należe do tych drugich :) A tak na serio to praktycznie dostałem G25 za darmo przy kupnie ps3 więc uważam sie za szczęściarza. Jakbym miał rzucić groszem to napewno byłoby to Driving Force bo jest drugą najlepszą kierownicą jaką można kupić i kosztuje rozsądne pieniądze. Celowo pomijam ustrojstwa firmy Fanatec które może i są dobre ale jednak cenowo są w innej lidze.

Link to post
Share on other sites

DFGT zamówiona w sklepie, także mini - reckę zaklepuję :D

jeszcze jedna rzecz (rychlo w czas ;)). jak masz rodzine ktora nie wychowala sie przy przejezdzie kolejowym to w nocy nie pograsz ;). w dfp FF nie jest subtelny :P.

Link to post
Share on other sites

PS DFGT, nie DFP ;)

wiem, ale wrazenia moge opisac tylko z tej drugiej. grunt, ze wolisz blackwood od przewalania ton szutru w RBR. to Cie troche ratuje :P

Chodzi Ci o to że w RBR trzeba się więcej nakręcić = hałas? Prawdę mówiąc miałem demko RBR i fajnie się śmigało ;)

Puki co to będzie TDU, Race07, LFS i może coś innego od Symbin niedługo.

Link to post
Share on other sites

Chodzi Ci o to że w RBR trzeba się więcej nakręcić = hałas? Prawdę mówiąc miałem demko RBR i fajnie się śmigało ;)

Puki co to będzie TDU, Race07, LFS i może coś innego od Symbin niedługo.

dokladnie, w wyscigach walczysz o to zeby sie nie slizgac, w rajdach zakladasz kontry co zakret. samo krecenie dfp jest dosc glosne (FF to nie problem). sam lubie (lubilem, bo ja ze starej gwardii i czasu brakuje) wyjechac na rallycross w lfs'ie i dfp dawalo rade, jednak noca tylko asfalt ;)

ps. RBR jest swietny (i dosc trudny), to nie colin :P (choc w najnowsze nie gralem).

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam od 5 miesięcy tą kierownicę, ona jest poprostu super. Fajnie się jeździ na niej, FF bardzo mocny, kąt obrotu bardzo duży i zawsze go ograniczam do 400-550 st. Może trochę głośno chodzi kierownica ale w czasie gry zapominam o tym;D Jedyny mankament u mnie to pedał hamulca, nie wiem czy to było fabrycznie czy coś mi się w nim wyrobiło- bo jak go wciskam to słyszę takie głośne stuknięcie(nawet słyszę to jak bardzo powoli wciskam go), czasami mnie to denerwuje.

Jak dostaniesz kierownice to napisz czy też u Ciebie tak głośno chodzi hamulec.

Link to post
Share on other sites

Jedyny mankament u mnie to pedał hamulca, nie wiem czy to było fabrycznie czy coś mi się w nim wyrobiło- bo jak go wciskam to słyszę takie głośne stuknięcie(nawet słyszę to jak bardzo powoli wciskam go), czasami mnie to denerwuje.

Jak dostaniesz kierownice to napisz czy też u Ciebie tak głośno chodzi hamulec.

Kumpel mojego kolegi także ma DFGT, niestety nie miałem okazji na niej pograć. Też narzekał, że mu coś klepie ten pedał (bez skojarzeń ;)) hamulca, poradziłem mu żeby w środku coś 'pomajstrował' ze sprężynami i podobno jest lepiej. Możesz też spróbować tak zrobić, rozkręć je i wrzuć fotkę, coś wymyślimy ;)
Link to post
Share on other sites

Jeśli sklep nie nawali(pomodlę się) to jutro jadę odebrać kierownicę.

 

Dla Andrzeja dam zdjęcia w jaki sposób ją zamontowałem.

 

A dla hynio nagram jak wywieram presję na pedały. ;)

Link to post
Share on other sites

Dobra Panowie. Sklep otwarty od 10 powinien być. Ja puki co w szkole na infie siedzę po "sprawdzianie" z html.

Jeśli nie zadzwonią do 14 to chyba padnę na zawał ;)

Niech wszyscy napiszą co chcą ew. zobaczyć - tj. jak kiera działa, co nagrać itd. Postaram się zrobić mini recenzję. Oczywiście nie od razu ;)

Link to post
Share on other sites

A jak Wy mocujecie kierownice :lol: Na biurku przed monitorem :lol:

kierownice mam bardzo blisko monitora teraz mierzyłem i wyszło mi że 20cm od monitora znajduje się tył kierownicy koło kierownicy(to za co się kręci ;P) jest jakieś 45 cm od monitora, mierzyłem linijką 10-cio centymetrową:D

 

Kumpel mojego kolegi także ma DFGT, niestety nie miałem okazji na niej pograć. Też narzekał, że mu coś klepie ten pedał (bez skojarzeń :)) hamulca, poradziłem mu żeby w środku coś 'pomajstrował' ze sprężynami i podobno jest lepiej. Możesz też spróbować tak zrobić, rozkręć je i wrzuć fotkę, coś wymyślimy :)

Aha czyli widzę że te stukanie to normalne jest. Z tego co wiem to tam są 2 sprężyny i to może stuka jak druga sprężyna dojdzie do pedała. Narazie nie chce rozkręcać, bo kierownica na gwarancji jest, więc wole nie majstrować tam, bo jeszcze zepsuje.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...