Skocz do zawartości

Telewizorek do duzego pokoju.


Recommended Posts

Otoz pomyslalem, ze najwyzszy czas na wymiane telewizorka w duzym pokoju, gdyz 30 calowy stary Panasonic CRT wyglada juz dosc marnie w tamtym miejscu.

Ogolne wymagania to LED oraz przekatna 42 lub 50 cali.

Budzetu w zasadzie okreslonego nie ma.

W tym momencie sklaniam sie mocno ku marce Samsung, jako, ze wszystkie matryce, ktore w domu posiadam sa wykonane przez ta firme :roll:

Do tego przydaloby sie jakies urzadzenie w stylu DVD/BD, ale tutaj bez przesady cenowo, jezeli ma byc to musi miec HDMI oraz moc odtwarzac formaty x264/h264 oraz wszelkie inne :P

Do tego potrzebny bylby stolik ktory bedzie mial max. 35-37 CM glebokosci.

Poprosilbym o jakies propozycje, gdyz jakis czas temu wypadlem z obiegu jezeli chodzi o LCD czy LCD-LED :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Jako, ze nikt sie nie kwapi do pomocy, co powiedzielibyscie na taki model http://allegro.pl/ue46c7000-led-samsung ... 80275.html ?

Ostatnio slyszalem, ze sharp teraz ma najlepsze matryce, poniewaz podobno wyswietlanie maja w trybie CMYK zamiast RGB, ile w tym prawdy?

Link to post
Share on other sites

Greq może zainteresuj się tym modelem telewizora http://tvguru.pl/testy/full-led-lg-42le ... inia-test/ Są też większe przekątne tego TV, ale nie wiem czy Cię stać.

Co do odtwarzacza blu-ray to mój wuja kupił sobie ten sprzęt http://www.filmopolis.pl/testy-audio-vi ... dvd-2500bt

Link to post
Share on other sites

Jako, ze nikt sie nie kwapi do pomocy, co powiedzielibyscie na taki model http://allegro.pl/ue46c7000-led-samsung ... 80275.html ?

W tytule seria 7 a w opisie 6 :)

Ostatnio paru znajomych marudziło na odtwarzanie filmów z napisami na Samsungach z serii 6 (odtwarzanie bezpośrednio z nośnika USB). Podobno są jakieś problemy z utratą synchronizacji itp. Tego problemu z kolei nie mają ludzie z serią 7 więc pewnie warto uderzać w tą stronę.

Tak czy inaczej większość z nich chwali sobie jakoś obrazu i funkcjonalność więc ogólnie sprzęt Samsunga powinien Cię zadowolić.

Link to post
Share on other sites

Greq może zainteresuj się tym modelem telewizora http://tvguru.pl/testy/full-led-lg-42le ... inia-test/ Są też większe przekątne tego TV, ale nie wiem czy Cię stać.

Co do odtwarzacza blu-ray to mój wuja kupił sobie ten sprzęt http://www.filmopolis.pl/testy-audio-vi ... dvd-2500bt

Dzieki wielkie za propozycje, ten LG mi sie podoba, ale moim zdaniem ma za duzo bajerow, ktorych nikt nigdy nie wykorzysta np. Bluetooth czy dostep do internetu, gdyby byl taki model tylko ze bez tych bajerow to chetnie bym go "lyknal". Cena nie stanowi problemu.

Co do denona, kupowac cos takiego pod sam telewizor to pomylka :)

Moglbym go zastosowac u siebie, ale to juz inna bajka jako ze posiadam jako tako sprzet, ktory bylby w stanie to wykorzystac, duzy pokoj jest ubozszy o tego typu gadzety. Poza tym, wymieniony denon nie obsluguje H.264 czy X.264 a to jest priorytet dla mnie, jezeli chodzi o urzadzenie tego typu.

Masz moze jeszcze jakies propozycje?

 

Jako, ze nikt sie nie kwapi do pomocy, co powiedzielibyscie na taki model http://allegro.pl/ue46c7000-led-samsung ... 80275.html ?

W tytule seria 7 a w opisie 6 :)

Ostatnio paru znajomych marudziło na odtwarzanie filmów z napisami na Samsungach z serii 6 (odtwarzanie bezpośrednio z nośnika USB). Podobno są jakieś problemy z utratą synchronizacji itp. Tego problemu z kolei nie mają ludzie z serią 7 więc pewnie warto uderzać w tą stronę.

Tak czy inaczej większość z nich chwali sobie jakoś obrazu i funkcjonalność więc ogólnie sprzęt Samsunga powinien Cię zadowolić.

Dzieki za odpowiedz, odtwarzanie czegos wiecej niz zdjec z USB to juz zbedny bajer dla mnie, tym bedzie sie zajmowac urzadzenie zewnetrzne, mozesz polecic jakies konkretne modele np. w.w Samsunga i uzasadnic wybor jezeli to mozliwe?

Link to post
Share on other sites

Ostatnio slyszalem, ze sharp teraz ma najlepsze matryce, poniewaz podobno wyswietlanie maja w trybie CMYK zamiast RGB, ile w tym prawdy?

no jakby tv albo monitor wyświetlał CMYK to graficy by sprzedali wszystko aby coś takiego kupić :)

CMYK jest wyłącznie związany z drukiem a nie z wyświetlaczami.

Jedne z najdroższych monitorów do zastosowań profesjonalnych jak np. Eizo CG303W,

jest w stanie wyświetlić do 98% przestrzeni kolorów AdobeRGB. :)

Jeśli chodzi o matryce Sharp'a z dodatkowym kolorem to tutaj jest to dokładnie wyjaśnione. miłej lektury.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz, odtwarzanie czegos wiecej niz zdjec z USB to juz zbedny bajer dla mnie, tym bedzie sie zajmowac urzadzenie zewnetrzne, mozesz polecic jakies konkretne modele np. w.w Samsunga i uzasadnic wybor jezeli to mozliwe?

Niestety nie mam Samsunga, kiedyś przyglądałem się jego LED'owcom ale potem kupiłem Toshibę :)

 

Chciałem tylko zwrócić uwagę na ew. problemy ale jeżeli nie masz zamiaru korzystać z "zaawansowanych" opcji to nie powinno być problemów. Ogólnie żaden ze znajomych nie narzeka na te Samsungi.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio slyszalem, ze sharp teraz ma najlepsze matryce, poniewaz podobno wyswietlanie maja w trybie CMYK zamiast RGB, ile w tym prawdy?

no jakby tv albo monitor wyświetlał CMYK to graficy by sprzedali wszystko aby coś takiego kupić :)

CMYK jest wyłącznie związany z drukiem a nie z wyświetlaczami.

Jedne z najdroższych monitorów do zastosowań profesjonalnych jak np. Eizo CG303W,

jest w stanie wyświetlić do 98% przestrzeni kolorów AdobeRGB. :)

Jeśli chodzi o matryce Sharp'a z dodatkowym kolorem to tutaj jest to dokładnie wyjaśnione. miłej lektury.

Dzieki juz obczailem i stwierdzam tak jak podejrzewalem poczatkowo, ze ten temat jest nie warty zachodu, czekam na dalsze propozycje odnosnie sprzeciku ;)

 

 

Dzieki za odpowiedz, odtwarzanie czegos wiecej niz zdjec z USB to juz zbedny bajer dla mnie, tym bedzie sie zajmowac urzadzenie zewnetrzne, mozesz polecic jakies konkretne modele np. w.w Samsunga i uzasadnic wybor jezeli to mozliwe?

Niestety nie mam Samsunga, kiedyś przyglądałem się jego LED'owcom ale potem kupiłem Toshibę ;)

 

Chciałem tylko zwrócić uwagę na ew. problemy ale jeżeli nie masz zamiaru korzystać z "zaawansowanych" opcji to nie powinno być problemów. Ogólnie żaden ze znajomych nie narzeka na te Samsungi.

Czyli w zasadzie powinienem brac w ciemno samsunga badz lg?

Link to post
Share on other sites

No racja, że to teraz nie wykorzystasz, ale w przyszłości to te dodatkowe bajery mogą spełnić użyteczność. Jak chcesz mieć super jakość obraz bierz LG INFINIA, ma super odwzorowane kolory i ogólnie prezentuje się bardzo fajnie. http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... lg+infinia

 

Co do odtwarzacza blu-ray to nie zauważyłem, że musi odtwarzac formaty x264/h264.

To coś pozniej poszukam.

Link to post
Share on other sites

GreQ, widzę, że już koledzy nieco pomogli, jak jesteś zdecydowany na LCD to może poczekaj aż Przemek się pojawi, jeśli o mnie chodzi to jestem do całej tej technologii sceptycznie nastawiony, dlatego też w tej kwestii nie pomogę. Nie będę zaś nikogo przekonywał do moich racji, gdyż mi się znudziło ;)

 

Mogę natomiast powiedzieć, że jeśli będziesz siedział od nowego zakupu w odległości ponad 3 metry, to nie ma co się nawet zastanawiać nad takimi maluchami jak 42 cale.

 

pzdr.

Link to post
Share on other sites

No racja, że to teraz nie wykorzystasz, ale w przyszłości to te dodatkowe bajery mogą spełnić użyteczność. Jak chcesz mieć super jakość obraz bierz LG INFINIA, ma super odwzorowane kolory i ogólnie prezentuje się bardzo fajnie. http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... lg+infinia

 

Co do odtwarzacza blu-ray to nie zauważyłem, że musi odtwarzac formaty x264/h264.

To coś pozniej poszukam.

Te bajery nigdy sie nie przydadza, bo ja nie bede z tego TV korzystac! ;)

 

GreQ, widzę, że już koledzy nieco pomogli, jak jesteś zdecydowany na LCD to może poczekaj aż Przemek się pojawi, jeśli o mnie chodzi to jestem do całej tej technologii sceptycznie nastawiony, dlatego też w tej kwestii nie pomogę. Nie będę zaś nikogo przekonywał do moich racji, gdyż mi się znudziło :P

 

Mogę natomiast powiedzieć, że jeśli będziesz siedział od nowego zakupu w odległości ponad 3 metry, to nie ma co się nawet zastanawiać nad takimi maluchami jak 42 cale.

 

pzdr.

Wiem, ze faworyzujesz plazme, ale tutaj najwyzszym wspolczynnikiem jest pobor pradu (nie ja ustalam priorytety przy tym zakupie) i jakosc obrazu :menda:

Obraz bedzie ogladany z ok. 2.5 metra, w takim razie zastanowie sie nad wiekszym ekranem. BTW. Harman Padl :menda:

Dzieki za linka, j.w. :menda:

Link to post
Share on other sites

Harman Padl

:menda::menda::menda:;):menda:

 

2,5 metra to odległość w sam raz na 50'tkę, przy założeniu, że skorzystasz z sygnału 1080p. Przy 720p optymalne będą 42 cale - zweryfikuj to.

 

najwyzszym wspolczynnikiem jest pobor pradu

i to mówi użytkownik GTX 480 :P

Dobra, wiem, TV nie będzie użytkowany przez Ciebie, ale nie mogłem się powstrzymać :menda:

Link to post
Share on other sites

Tak wiem, ironiczne ;)

 

Zweryfikuje wielkosc.

 

Co do harmana - nagle zaczal rzucac Protect non stop, najpierw zrewidowalem kable, ktore nie okazaly sie problemem. Nastepnie wyjalem ampek w "szafki" pod telewizorem i postawilem na podlodze, dzwiek PCM przetwarzal bez problemu, jednak przy uzyciu DTS/DTS-HD/Dolby Digital znowu protect, wiec znowu sie okazalo ze temperatura to nie problem :P

Dam znac jak zalatwie reklamacje...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...