Skocz do zawartości

Odzysk danych z HDD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez matekow,

Recommended Posts

Witam, jakoś tak 2 tygodnie temu siadł mi HDD 500GB Seagate Barracuda 7200 na którym miałem 2 partycje w tym systemową. Kupiłęm dysk SSD 128GB Transcend 370 na którym postawiłem nowy system. I teraz chciałbym odzyskać kilka plików ze starego dysku, gdy podłączam HDD drugim kablem sata i z boot menadżera wybieram żeby wystartował z dysku SSD to system stoi na ładowaniu się znaczka Windowsa, gdy HDD jest odpięty to System ładuje się raz dwa, w jaki sposób mogę podłączyć dysk aby wyciągnąć z niego kilka plików? Kupić Obudowę na 3,5 cala spróbować podłączyć przez USB? A wracając do HDD mówiąc "siadł" mam na myśli to że przy startowaniu wywalało blue screena ale w biosie i w boot menadżerze było go widać.

 

Moja płyta główna to ASrock 880G Extreme 3

Zasilacz 700W OCZ

Procesor AMD Phenom X2 550

Ramy 4GB Patriot Viper

Edytowane przez Maniok84
Link to post
Share on other sites

Jak odpalam z hdd to słyszę że chodzi, co jakiś czas są 2 "tyknięcia" zależy mi tylko na 1 pliku tekstowym z partycji D. Najgorsze jest to że praktycznie w tym samym tygodniu co mi padł miałem robić porządek na tym dysku, zabrać z niego co potrzebne i format bo jakoś tak 2 miesiące wcześniej już mi wyskakiwało okno z informacją że dysk może być uszkodzony, ale myślałem że dotrwa do końca sesji... I dotrwał, w dniu obrony (a w zasadzie tuż po) się zbuntował

Link to post
Share on other sites

A nie próbowałeś odłączyć SSD i uruchomić jakiejś dystrybucji live Linux'a np. z pendrive'a albo płytki?

Na mojej płycie głównej okazało się np. że aby zainstalować Win'a musiałem odpiąć wszelkie inne dyski i zostawić tylko SSD, gdyż system instalował się normalnie, ale podczas bootowania witał mnie bsod. W tym stanie nie dawało nic nawet odłączenie talerzowców. Po ich odpięciu i ponownym zainstalowaniu oraz pierwszym uruchomieniu systemu, dopiero mogłem podpiąć talerzowce. (Tak, w biosie boot device był ustawiony na SSD).

 

Spróbuj z Linuxem ;)

 

BTW.

Mam starego Seagate'a Barracudę 80GB (ATA), strzela jak szalony, cyklicznie co np. 10 minut w spoczynku słychać chrobotanie, a wszelkie testy wydajności łącznie z diagnostyką SMART w najlepszym porządku. Danych nie traci, działa bez problemów.

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

Szczerze to jeszcze nie miałem styczności z linuxem, muszę coś poczytać i może spróbuje, a co do ssd to oczywiście stawiałem system bez podpiętej Barracudy, co prawda był podpięty mój trzeci hdd Samsung F1 o którym wcześniej nie wspomniałem ale on jest sprawny i wydaje mi się że raczej nic i tak ten fakt nie wnosi, po prostu mam 2 kable sygnałowe i chciałem spróbować odpalić komputer na systemie z ssd i barracude jako drugi dysk żeby sobie przełożyć pliki wrazie gdyby to była usterka systemowa a nie mechaniczna

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Miałem barracude 500gb 7200.11 o ile się nie mylę iw nich był problem z zwieszaniem się głowicy i kupiłem zestaw naprawczy na allegro (kabel i płytę) do naprawy i udało mi się dysk uratować jak będziesz chciał to ci odsprzedam, albo poszukaj w sieci pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Generalnie to wpinasz kabelek do kompa pod wejście com do dysku pod piny gdzie zworki sie wkłada, dysk kładziesz na plecy odpalasz programik i. Komendami zatrzymujesz dysk odkręcasz elektronikę podnosisz. Zapałką dalej wpisujesz komende i skrecasz. Dokładnie to nie pamiętam bo to robiłem raz i parę lat temu. A za kabel i płytę to myślę że 15zł z przesyłką to będzie dobrze?

Link to post
Share on other sites

A więc tak, po zapoznaniu się z zawartością przesyłki od Matekowa przystąpiłem do próby naprawy dysku. W cytacie wklejam loga z HyperTerminala. Co prawda system który był na dysku nie odpala ale jako drugi dysk się udało uruchomić, te dane które mnie interesowały udało mi się odzyskać więc jestem zadowolony. Dzięki wszystkim za pomoc, problem rozwiązany, temat może być zamknięty. A Barracuda już nigdy nie zazna smaku systemu na swoich talerzach
 

Rst 0x20M
(P) SATA Reset
 PASSPackage Verified
Drive AMPS Configuration has been modified from compiled defaults.
Drive must be re-initialized to controller firmware defaults by re-downloading c
ontroller firmware
DO NOT SHIP WITHOUT FIRST RE-DOWNLOADING CONTROLLER FIRMWARE OR RESETTING TO DEF
AULTS!

No Phy: Staggered spin bypass
F3 T>/1

F3 1>N1

F3 1>
Rst 0x20M
(P) SATA Reset
 PASSPackage Verified
Drive AMPS Configuration has been modified from compiled defaults.
Drive must be re-initialized to controller firmware defaults by re-downloading c
ontroller firmware
DO NOT SHIP WITHOUT FIRST RE-DOWNLOADING CONTROLLER FIRMWARE OR RESETTING TO DEF
AULTS!

No Phy: Staggered spin bypass
F3 T>m0,2,2,0,0,0,0,22
Max Wr Retries = 00, Max Rd Retries = 00, Max ECC T-Level = 00, Max Certify Rewr
ite Retries = 0000

User Partition Format   4% complete, Zone 00, Pass 00, LBA 00004339, ErrCode 000
00080, Elapsed Time 0 mins 30 secs
WriteCapInfo
Selection = 0000 CurrentCap 3A386030 HDACap 3A386030
No update: HDA EQ Current
CurrentHDA 3A386030 HDACap 3A386030 NativeCap 3A386030 48BitCap 3A3857EF 28BitCa
p 0FFFFFFF
NO Save
User Partition Format Successful - Elapsed Time 0 mins 30 secs

F3 T>ŕ
Rst 0x20M
(P) SATA Reset
 PASSPackage Verified
Drive AMPS Configuration has been modified from compiled defaults.
Drive must be re-initialized to controller firmware defaults by re-downloading c
ontroller firmware
DO NOT SHIP WITHOUT FIRST RE-DOWNLOADING CONTROLLER FIRMWARE OR RESETTING TO DEF
AULTS!

No Phy: Staggered spin bypass
F3 T>V4
Reassigned Sectors List
Original     New    log log   log     phy   phy
    LBA      PBA    cyl  hd  sctr zn  cyl   sctr     SFI     hours     msec
   18D06 3A3F6BA9  -----  - ----- 10 24BF6   292                 0     FDD2 ALT

   18D0C 3A3F6BAA  -----  - ----- 10 24BF6   293                 0    1004B ALT

   18D0E 3A3F6BAB  -----  - ----- 10 24BF6   294                 0    1029A ALT

   20BF6 3A3F6BAC  -----  - ----- 10 24BF6   295                 0    11D51 ALT


         Alt   Pending  Total    Alted  Total
       Entries Entries Entries    Alts   Alts
Head 0              0
Head 1              0
Head 2              0
Head 3              0
Total        4      0       4        0      4
Total Alt Removals:    0
Checksum = 4AC4

F3 T>

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...