Skocz do zawartości

Karta graficzyna DO 1600zl(parę pytań)


Recommended Posts

Witajcie!

 

Czytałem dużo tematów z tego działu mniej więcej wiem jakie ludzie polecają karty w tym przedziale cenowym ale tak naprawdę nie wiem jak silną kartę potrzebuję dlatego założyłem ten temat.

 

Aktualny komputer:

 

Zasilacz:  XFX PRO450W  (mam w drugim komputerze Corsair TX650w który na pewno nie wymaga tak mocnego zasilacza, ale kiedys bylem super laikiem i taki kupilem, wiec moge go zamienic)

Procesor: i5-2400 @ 3.8 GHz( temperatura w full stresie kolo 60 C)

Pamięć: 8GB( jak potrzeba dokladny opis to dopisze)

Karta Graficzna: HD 6870

Płyta główna: ASRock P67 Pro3

 

Przeznaczenie obecnej karty: Rzadko gram w 'najnowsze super tytuły' na maksymalnych detalach bardziej w gry survivalowe/fps(multiplayer) dla przykładu Rust,H1Z1,ISS,Aftermath(teraz w pre alpha), CS:GO itd(czyli gry nie wymagajace nie wiadomo czego), gram w nie na rozdzialce 1280x720 i ustawieniach low(jakos super mi to nie przeszkadza) + streamowanie w 720p.

 

ALE chciałbym własnie kupić kartę graficzna zebym mogl grac w wyzej wymienione gry w 1080p,streamowac raczej nadal w 720p 30fps, moze 720p 60fps(?) gdzies na ustawieniach medium powiedzmy,wiem ze tak  dokladnie nie da sie powiedziec ze ta i ta karta wystarczy, ale ogolny zarys chcialem podac do czego bedzie uzywana.

 

Wiem ze procesor tez nie jest jakis swietny i ze mnie ogranicza, ale chyba najbardziej ogranicza mnie karta graficzna z 1GB pamieci. Procesor mam zamiar wymienic po pewnym czasie( no i chyba bede musial wtedy wymienic plyte glowna zeby moc kupic procesor na sockecie lga 150) (Teoretycznie wtedy moglbym zlozyc drugi komputer do streamowania(ze starego sprzetu) i uzywac którejś  karty Avermedia by odciazyc komputer do grania , chociaz nie wiem czy taki procesor by starczyl, no i taki komputer osobny do streamowania raczej w odleglej przyszlosci wiec ...)  

 

Budżet: 1600zl

 

 

Wiec chce kupic jakas karte graficzna ktora mi starczy na jakis dluzszy okres czasu, ale nie wiem czy jest mi potrzebna super mocna karta.

 

Pytanie: Czy warto czekac na premiere nowych radeonow jesli to bedzie poczatek maja to raczej wytrzymam z kupnem nowej karty? Czy raczej mi to nie potrzebne i wystarczy mi karta nie z najwyzszej polki i wtedy przyspieszyc kupno lepszego procesora?

 

PS. Temat jest o raczej calym komputerze, ale glownie o karcie graficznej dlatego zalozylem go tutaj, jesli zle to prosze o przeniesienie, pozdrawiam!

 

Dzieki z gory za pomoc.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak czy siak w tej cenie najlepiej wypada 970, która troszkę będzie ogarniaczana przez proca. Zasilecz pewnie będzie trzeba. Nowe radeony przyniosa wzrost wydajnosc napewno ale zapowiada sie mimo wszystko pradozernosc i niestety grzałki.

Link to post
Share on other sites

Zasilecz pewnie będzie trzeba.

 

No nie wiem. Mi kalkulator Enermaxa, do 4790k i 970 + multum dysków i wentylatorów, pokazuje sugerowaną moc 331W, więc w tym przypadku będzie na pewno jeszcze mniej. 970 jest, mimo afery, moim zdaniem wciąż najbardziej opłacalnym zakupem, a jej największymi atutami cisza absolutna bez obciążenia i wydajna praca w aplikacjach 3d.

Link to post
Share on other sites

Ja bym poczekal co pokaze 380x ,Jesli okaze sie wydatniejsza od gtx 970 i bedzie w jej granicach cenowych ( a duzo wskazuje ze tak bedzie,majac zapewne stabilne 4 gb pamieci ),to ludzie o gtx 970 szybko zapomną

Bo dla mnie Gtx 970 mimo wsyztsko to kastrat.

Takze wstrzymaj sie jak mozesz do kwietnia  juz byc moze.A jak ci sie bardzo spieszy to na razie wez r9 290 za 1000 z allegro ,a za  reszte kup gry ,sluchawki,ssd.

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

Ja bym poczekal co pokaze 380x ,Jesli okaze sie wydatniejsza od gtx 970 i bedzie w jej granicach cenowych ( a duzo wskazuje ze tak bedzie,majac zapewne stabilne 4 gb pamieci ),to ludzie o gtx 970 szybko zapomną

Bo dla mnie Gtx 970 mimo wsyztsko to kastrat.

Takze wstrzymaj sie jak mozesz do kwietnia  juz byc moze.A jak ci sie bardzo spieszy to na razie wez r9 290 za 1000 z allegro ,a za  reszte kup gry ,sluchawki,ssd.

Twoje twierdzenie jest oczywistą oczywistością. Pełen 980 kosztuje ok. 2 200,00 PLN. 970 kosztuje ok. 1 500,00 PLN. "Kastracja" wynosi cenowo 32%. Czy tyle samo wydajnościowo? Moim zdaniem nie. Tak, wiem, fajnie byłoby mieć 1% mniej wydajną 980 w cenie 30% tańszej. To tak jednak nie działa i dalej 970 prezentuje klasę samą w sobie, jeżeli chodzi o stosunek cena/wydajność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Twoje twierdzenie jest oczywistą oczywistością. Pełen 980 kosztuje ok. 2 200,00 PLN. 970 kosztuje ok. 1 500,00 PLN. "Kastracja" wynosi cenowo 32%. Czy tyle samo wydajnościowo? Moim zdaniem nie. Tak, wiem, fajnie byłoby mieć 1% mniej wydajną 980 w cenie 30% tańszej. To tak jednak nie działa i dalej 970 prezentuje klasę samą w sobie, jeżeli chodzi o stosunek cena/wydajność.


Co nie zmienia faktu ze kupowanie grafiki w obecnym momencie jest bezsensu z wielu powodów.
-Brak nowych radeonów.
-Drogi dolar
-Można dać pstryczka w nos nvidii za wredne oszustwo z 970 i poprostu poczekać.
-Można tez poczekać na 970 w wersji 8gb
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

poczekaj jeszcze miesiac. w kwietniu wychodza nowe radeony, z pelnym 4GB vram i beda raczej szybsze od 970, ceny tez powinny pospadac. a mysle ze nowa 390 bez iXa bedzie kolo 1600 stala, takze w budzecie sie zmiescisz. Sam nie wzialem 970 tylko cierpliwie czekam, bo czuje ze warto.

Link to post
Share on other sites

Twoje twierdzenie jest oczywistą oczywistością. Pełen 980 kosztuje ok. 2 200,00 PLN. 970 kosztuje ok. 1 500,00 PLN. "Kastracja" wynosi cenowo 32%. Czy tyle samo wydajnościowo? Moim zdaniem nie. Tak, wiem, fajnie byłoby mieć 1% mniej wydajną 980 w cenie 30% tańszej. To tak jednak nie działa i dalej 970 prezentuje klasę samą w sobie, jeżeli chodzi o stosunek cena/wydajność.

 

Niewiem do czego zmierzasz ale moje myslenie sugerowało autorowi tylko poczekanie jak wyjada nowe Radki wydatniejsze od gtx 970

 

tylko tyle :)

Link to post
Share on other sites

GTX 970 ograniczany przez i5 2400? ( i to po OC )

 

chyba kpisz. 

 

Myślałem że tak, czyli mój procesor nie jest jakis super zly ?:P

 

Nie no mogę poczekać  i z tego co czytam wasze posty to najmadrzejsze rozwiazanie, dzieki wszystkim! Jak wyjda nowe radeony to pewnie jeszcze sie odezwe zeby wiedziec co wybrac :P 

Link to post
Share on other sites

GTX 970 ograniczany przez i5 2400? ( i to po OC )

 

chyba kpisz. 

Jakim OC to przecież nie K. I5 2500k podkrecony nie ogranicza chyab nawet 980, ale na przy tej optymalizacji gier to ciezko bedzie w nie których momentach. sam w sobie i5 2400 to mocny procesor, nadal. Nie wybrałbym nic ineego teraz niz 970. Mozna czekac na radki ale poki co nie napawa optymizmem planowany pobór mocy jak i chłodzenie gdzie do wersji podstawowej jest hybryda.

Edytowane przez Looke85
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jednak chyba nie chce mi sie czekac na nowe radki i kupie 970(Bo i tak gram w rozdzialce 1080p max).

 

Myslalem nad firma EVGA ale nie widzialem zeby ktos gdzies porównywał do MSI/Gigabyte/Asus no i w jakiejs wersji? widzialem ze byly problem z chlodzeniem. Wiec jakbym chcial z tej firmy to która brac? I jak wypada na tle innych? Patrzyłem na allegro na uzywki gtx970 ale ciezko cos zlapac fajnego(przynajmniej mi sie nie udaje)

 

Jakos bardzo mi na glosnosci nie zalezy bo moj mikrofon i tak zbiera najbardziej moja mechaniczna klawiature, chociaz zeby tez  bylo bez przesady z ta glosnoscia karty graf.

Link to post
Share on other sites
Myślałem że tak, czyli mój procesor nie jest jakis super zly ? :P

Dobrze myslałeś .Przyjdzie to sie dowiesz  w jakich grach jak bardzo ;)

 

Myslalem nad firma EVGA

Jesli evga to np ftw + .  1400mhz przy bardzo niskim napieciu do tego duzy radiator z wieloma rurkami i ładna polerowana stópka radiatora . Posiada tez połpasyw . Z bardziej popularnych dobra jest msi .jesli chciałbys pobawic sie modingiem biosu to jednak wez gigabyte g1

 

 

A tu co mozna zrobić z msi np

cisza

Cisza i max oc

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...