Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez steel116,

Recommended Posts

Mysz jak mysz, ładnie oby dwie wyglądają i są w podobnej cenie. Ja używam myszy Bloody A6 która ma DPI na poziomie 4000 a i tak w grach FPS i we wszystkim, najwygodniej gra się przy DPI 800. Żadna droga super mysz za 400 zł nie zrobi z ciebie super gracza, więc co do kwesti myszek do gier, radziłbym dać sobie na wstrzymanie bo to tylko pic na wodę dla leszczy. Najważniejsze aby była wygodna dla twojej dłoni a napewno, jeśli myszka gamingowa musi być przewodowa. Pozdrawiam i życzę udanego zakupu której kolwiek z nich obydwie powinny sprawować się przyzwoicie. A4Tech robi przyzwoity sprzęt

Edytowane przez nad30
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Mysz jak mysz, ładnie oby dwie wyglądają i są w podobnej cenie.

Bla, bla, bla, zero konkretów.

 

 

Żadna droga super mysz za 400 zł nie zrobi z ciebie super gracza, więc co do kwesti myszek do gier, radziłbym dać sobie na wstrzymanie bo to tylko pic na wodę dla leszczy

Bo cena nie jest wyznacznikiem jakości.

Mysz ma po prostu dobrze leżeć w dłoni i poprawnie odwzorować ruchy (być precyzyjna), niestety żadnej a4tech z pixartem tego nie potrafi przez co faktycznie traciłem skilla, grać się nie chciało.

Bloody A6 ma avago 3050, jeśli grasz na 400-1000DPI przy dosyć wysokiej czułości to da się nią spokojnie użytkować.

 

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu której kolwiek z nich obydwie powinny sprawować się przyzwoicie.

Nawet nie wiesz jak się mylisz.

Na 90% te a4techy mają właśnie pixarta w środku, tym bardziej jak zakupi w typowym sklepie: agito / morele itp.

 

Autorze, tyle razy zakładałeś tematy, że powinieneś sam wiedzieć już wszystko.

Widziałem na allegro X740K z avago 9500, także najlepiej zakupić tam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja mam 3 letniego a4techa za 80zł z mediamarkt i ludzie w bf4 wyzywaja mnie od czitera (zreszta, bylem wyzywany od czitera w wielu grach na przestrzeni wielu lat, i to na gorszych myszkach). Tyle jeśli chodzi o wasze "odwzorowanie ruchu". Myszki są zmaksymalizowane od dobrych 10 lat i naprawde trzeba kupić kulkowca albo optyka za 5-10zł żeby mieć problemy.

 

Jedyne kryterium w doborze myszy to subiektywna wygoda i ilość/rozłożenie przycisków (w zależności od potrzeb), ewentualnie sterownik z makrami.

Edytowane przez Okawaru
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

ludzie w bf4 wyzywaja mnie od czitera.

To jest randomowa gra, a opinia ludzi na publicznych serwerach jest nic nie warta...

 

 

ja mam 3 letniego a4techa za 80zł z mediamarkt

Skoro ma 3 lata to prawdopodobnie ma jeszcze w środku dobre avago 3060 / 3080.

 

 

Myszki są zmaksymalizowane od dobrych 10 lat i naprawde trzeba kupić kulkowca albo optyka za 5-10zł żeby mieć problemy.

 

Cena nie jest wyznacznikiem...

 

Miałem Logitecha MX400, przy bardzo szybkich ruchach kursor zostawał w miejscu = nie dało się grać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ad.1. Nie ważne, gdyby twoja teoria była prawdą to na takiej kiepskiej myszce nie było by na to szans by ktoś tak o mnie powiedział.

ad.2. Jeśli do wszystkiego co podważa twoją teorie będziesz wymyślał wyjątek, to jak wiarygodna jest twoja teoria?

ad.3. Podkładka ze szkła lub brak podkładki na jakimś blacie + zbyt wysokie dpi, farfocle na soczewce, chochlik

 

Ja teraz w robocie siedze na jakims starym tanim bezprzewodowym optyku od DELLa i jest dokładny jak brzytwa i to na blacie bez podkładki.

Edytowane przez Okawaru
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Autorze, tyle razy zakładałeś tematy, że powinieneś sam wiedzieć już wszystko. Widziałem na allegro X740K z avago 9500, także najlepiej zakupić tam.

Zgadza się wiele razy zakładałem tematy ( ogółem ok.3) lecz w większości odpowiedzi otrzymywałem odpowiedzi wykluczające się wzajemnie lub nie mające nic wspólnego z założonym tematem ...

 

 

cena nie jest wyznacznikiem jakości.

Tutaj zgadzam się w 99% dlaczego ? Gdyż producenci tańszych myszek siłą rzeczy muszą na czymś zaoszczędzić ...

 

 Cacku, jako że wydajesz mi się najbardziej ogarniętą i posiadającą największe doświadczenie osobą jaką spotkałem na tym forum zapytam cie w prost:

Jaką myszkę kupić do 100 zł tak żeby być w 100% zadowolony ?

Wiem że pytanie jest dość głupie bo powinienem podać wszystkie dane, uzupełnić szablon itd. Jednak jeśli wiesz, i śledziłeś historie moich postów na pewno już te dane znasz. Wracając do pytania zdaję sobie sprawę z tego że takich pytań było tysiące i możesz zignorować mój post jednak proszę cię o pomoc jak gracz gracza ;)

Edytowane przez DemroPL
Link to post
Share on other sites

Witam!

Moje pytanie brzmi następująco:

Która myszka lepsza ? http://www.ceneo.pl/1838110#tab=click czy http://www.ceneo.pl/14208146???

Miałem obydwie sztuki. Kupiłem tą XL-740K przez przypadek gdy chciałem kiedyś kupić na test XL747... Widziałem kształt ten sam, to i mysz ta sama, ale w przypadku A4techa jest często gęsto 5 modeli myszek o tym samym wyglądzie a jednak innym sensorze. To był przełom, w którym się zdenerwowałem ( wówczas te myszy były grubo ponad 90zł+ w MediaMarktach) i sprawdzałem każde produkty przed kupnem.

 

XL-747 z pewnością jest dobrym wyborem, bo wiadomo co jest w środku A9500 - który tam bardzo ładnie pracuje, jeden z flagowych modeli a4techa.

 

ta XL-740k służyła mi do laptopa, i nie powiem, bo obchodziłem się z nią jak z młotem, więc po 2 miesiącach użytkowania przyciski zaczęły skrzypieć, rozebrałem ją całą i okazało się że plastik przy wciskaniu się ocierał i się starł, pożyła jeszcze z tydzień i pies ją wykończył. Był to napewno laser, a jaki to Ci nie powiem, bo sam nawet znaleźć w necie informacji na większość myszek A4techa graniczy z cudem, bądź nie ma info. W tamtym momencie byłem tak zdenerwowany, że poleciałem po kolejną mysz ( jak jeszcze ten XL-740k żył, i był to popularny model XL-750 Snake Fire - na wiadomo A9500) i szczerze mogę rzec, że dużo lepiej się trzymało XL750 i lepiej sensor pracował ;)

 

Może te moje kilka zdań nie oddają najlepiej informacji na temat tej myszy, ale z myszkami A4techa ciężko trafić czasami w produkt który widzi się na internecie i zbiera opinie. Jedna i druga sztuka ma Omrony, te w XL-747 są podobne ale nowsze sprawdzjając po kodzie z przycisku ;)

 

Jedna i druga mysz ma ten sam sensor(strzelam), różnica w jego zastosowaniu. Przy XL740 czytając testy widać, że gubi się przy 1000hz, na XL747 moja mysz pokazuje stabilne 1001hz w Mouse Rate Checkerze:)

Edytowane przez steel116
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mam tą 747 i całkiem ok się na niej gra nie gubi się , wszystko jest ok jak za taką cenę.

Używam jej okazyjnie teraz bo osobiście przesiadłem się na G5 i widać że jednak jest bardziej precyzyjna, ale to optyk.

Choć czasami mam dni że nie mogę na niej trafić Cs:Go to wtedy biorę A4Techa bo mam obie podpięte :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam tą 747 i całkiem ok się na niej gra nie gubi się , wszystko jest ok jak za taką cenę.

Używam jej okazyjnie teraz bo osobiście przesiadłem się na G5 i widać że jednak jest bardziej precyzyjna, ale to optyk.

Choć czasami mam dni że nie mogę na niej trafić Cs:Go to wtedy biorę A4Techa bo mam obie podpięte :D

Logitech G5 to przypadkiem nie laser ? :rotfl:

@nie jestem zwolennikiem starych optyków, i wolałbym chyba wybrać wówczas lasery, ze względu na większy max tracking speed. :menda:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

ad.1. Nie ważne, gdyby twoja teoria była prawdą to na takiej kiepskiej myszce nie było by na to szans by ktoś tak o mnie powiedział.

A niby dlaczego nie miałbyś na niej szans?! Jeśli grasz na dużych czułościach nie podnosząc myszki i nie wywołujesz dużych prędkości to można dobrze grać. Z resztą tak jak pisałem to jest śmieszna gra, bardzo randomowa.

Oto jak wygląda akceleracja negatywna po przekroczeniu max speed na pixarcie:

 

 

ad.2. Jeśli do wszystkiego co podważa twoją teorie będziesz wymyślał wyjątek, to jak wiarygodna jest twoja teoria?

Ale o czym ty piszesz. Poza tym to nie są teorie tylko fakty... 

 

 

ad.3. Podkładka ze szkła lub brak podkładki na jakimś blacie + zbyt wysokie dpi, farfocle na soczewce, chochlik

Po prostu to był super duper laser, jeden z pierwszych modeli, które tak kończyły. Myślisz, że nie sprawdzałem oczywistych rzeczy, które wymieniłeś?

Miałem też kiedyś optyka za 15zł i był zaskakująco dobry.

Za ostatnie swoje szczury nie wydałem więcej niż 100zł.

 

 

 

Cacku, jako że wydajesz mi się najbardziej ogarniętą i posiadającą największe doświadczenie osobą jaką spotkałem

Nie prawda, zdaj się na opinie kolegi wyżej, który się postarał pisząc aż tyle i weź XL-750BH.

 

Używam jej okazyjnie teraz bo osobiście przesiadłem się na G5 i widać że jednak jest bardziej precyzyjna, ale to optyk.

Przecież G5 to też słaby laser, ADNS-S6006 :P

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Miałem obydwie sztuki. Kupiłem tą XL-740K przez przypadek gdy chciałem kiedyś kupić na test XL747... Widziałem kształt ten sam, to i mysz ta sama, ale w przypadku A4techa jest często gęsto 5 modeli myszek o tym samym wyglądzie a jednak innym sensorze. To był przełom, w którym się zdenerwowałem ( wówczas te myszy były grubo ponad 90zł+ w MediaMarktach) i sprawdzałem każde produkty przed kupnem.

 

XL-747 z pewnością jest dobrym wyborem, bo wiadomo co jest w środku A9500 - który tam bardzo ładnie pracuje, jeden z flagowych modeli a4techa.

 

ta XL-740k służyła mi do laptopa, i nie powiem, bo obchodziłem się z nią jak z młotem, więc po 2 miesiącach użytkowania przyciski zaczęły skrzypieć, rozebrałem ją całą i okazało się że plastik przy wciskaniu się ocierał i się starł, pożyła jeszcze z tydzień i pies ją wykończył. Był to napewno laser, a jaki to Ci nie powiem, bo sam nawet znaleźć w necie informacji na większość myszek A4techa graniczy z cudem, bądź nie ma info. W tamtym momencie byłem tak zdenerwowany, że poleciałem po kolejną mysz ( jak jeszcze ten XL-740k żył, i był to popularny model XL-750 Snake Fire - na wiadomo A9500) i szczerze mogę rzec, że dużo lepiej się trzymało XL750 i lepiej sensor pracował ;)

 

Może te moje kilka zdań nie oddają najlepiej informacji na temat tej myszy, ale z myszkami A4techa ciężko trafić czasami w produkt który widzi się na internecie i zbiera opinie. Jedna i druga sztuka ma Omrony, te w XL-747 są podobne ale nowsze sprawdzjając po kodzie z przycisku ;)

 

Jedna i druga mysz ma ten sam sensor(strzelam), różnica w jego zastosowaniu. Przy XL740 czytając testy widać, że gubi się przy 1000hz, na XL747 moja mysz pokazuje stabilne 1001hz w Mouse Rate Checkerze:)

Dzięki za tak wyczerpującą i sensowną wypowiedz ;)

Z twojej wypowiedzi nie wynika jednak czy bardziej polecasz XL747 czy XL-750BH.

Tak więc moje pytanie brzmi: Czy twoim zdaniem lepiej kupić x747 czy x750BH ? :D

Wiem że męczę du**ę użytkownikom tego fora, i przepraszam za to xD

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dzięki za tak wyczerpującą i sensowną wypowiedz ;)

Z twojej wypowiedzi nie wynika jednak czy bardziej polecasz XL747 czy XL-750BH.

Tak więc moje pytanie brzmi: Czy twoim zdaniem lepiej kupić x747 czy x750BH ? :D

Wiem że męczę du**ę użytkownikom tego fora, i przepraszam za to xD

Nie męczysz, lepiej spytać niż kupić coś i żałować i gryźć się w język...

 

XL747 chyba jest trochę nowszą konstrukcją, bo te wszystkie XL750tki to 5 lat temu już były i wszyscy w cs 1.6 na nich śmigali :D

Jedna i druga konstrukcja to laser. XL750 tek wiem że jest też znowu kilka wersji ( mimo że nazywają się tak samo - odróżnić to można poprzez gumę na kciuk po lewej stronie, niektóre mają te takie "rowki" z dużym odstępem a niektóre z małym. Wiem że dużo ludzi skarży się że w XL750 szybko pada scroll, i ściera się ta powłoka ( coś w stylu ognia, czy takie zielonkawe, czy w węża)

 

Ja z mojego punktu wybrałbym z pewnością XL747, bo wiem że to jedna z najlepszych myszek z zastosowaniem A9500 w niskim budżecie :) i bardziej spłaszczony kształt mi odpowiada :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...