Skocz do zawartości

Battlefield 4 Duże spadki FPS


Recommended Posts

Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną klatkowania gry Battlefield 4 na moim sprzęcie?

Gram na ustawieniach Ultra w Full HD AFx16 AAx4 i mam średnio 50FPS. Jednak raz na 20s FPS spada do np. 7-8 by po kolejnych 20s znowu wrócić na 40-60FPS i tak co chwila. Problem pojawił się dzisiaj nagle i nie wiem czego to może być wina. Na bank nie throtlingiem bo GPU nawet po OC nie przekracza 72*C. Problem występuje nawet na nie kręconej karcie gdy ta ma 58-60*C

Procesor chłodzony Venomous X ma 49-59*C nawet po OC wiec to też nie wina procesora.

Myślałem że antywirus w tle mógł coś robić (chociaż powyłączałem wszystko co automatyczne zaraz po jego instalacji) ale to też nie jego sprawka.

Podczas tego klatkowania gry, użycie GPU spada do 14-20%, podobnie CPU więc to nie coś magicznego co by zajmowało nagle czas procesora i karty.

Sprzęt:
Procesor; i5 2500K 4,5GHz (nie kręcę go wyżej do gier)
Grafika: GTX580 1,5GB (940MHz)
RAM 16GB 1600MHz @ 1866MHz CL9
Zasilacz Enermax Platimax 750W
Windows 7 64 bit

Resztę możecie zobaczyć w profilu.

Najbardziej dziwi mnie fakt że to się stało nagle. Wczoraj grałem i wszystko było ok, tak samo dzisiaj przez pierwszą godzinę. Nagle problem.

Link to post
Share on other sites

1300-1450MB.

To raczej nie jest wina pamięci. Grywam w AC unity na Ultra w 1080p i FXAA  gdzie w tych ustawieniach gra używa 3,3GB vRAM i na mojej karcie z 1,5GB działo to jakoś. Tzn mam średnio 25FPS ale nie kurcze z dropami do 9 i tak przez prawie pół minuty.

Problem pojawia się także po zejściu z AA (w bf4) gdzie zużycie vRAMu spada do 1300MB

Link to post
Share on other sites

Zmień ustawienia detali na np na wysokie bez msa. 1.5gb na karcie do bf4 i w dodatku do ustawień ultra to za mało. U mnie nawet przy 2g vram karty fps potrafi czasami spaść z 80 do 38 oczywiście przy ustawieniach ultra z mmsa x 4 .sprawdz użycie pamięci na karcie w trakcie tych spadków

Link to post
Share on other sites

Problem nie jest zależny od ilości pamięci graficznej i od ustawień szczegółowości grafiki. Pojawia się co jakiś czas i nagle procesor pracuje na 1/4 swoich możliwości, a karta na 15%.

BF4 spokojnie zadowala się 1.5GB vRAMu w rozdzielczościach do 1080p włącznie. A że potrafi zaalokować ponad 2GB to taka jego cecha. AC unity zużywa 100% pamięci graficznej, BF4 u mnie jakieś 95% przy czym problem tylko w BF występuje i tylko w 4 części...

Link to post
Share on other sites

Ok, rozwiązanie problemu znalezione.

Trzeba było wyłączyć pamięć wirtualną. Dziwne ale prawdziwe. Mimo że posiadam 16 GB RAMu i pamięć wirtualną 1GB na szybkim dysku SSD to coś mieliło zamiast w RAMie to na SSD. Wyłączyłem winowajcę i BF4 nie korzysta już z SSD upychając się całkowicie w pamięci RAM. Gra u mnie zajmuje od 7 GB do 9,5GB pamięci RAM po wyłączeniu pliku stronicowania więc ostrzegam przed tym procesem użytkowników z małą ilością pamięci.

Grunt że gra działa bezproblemowo jak wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...