Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam malutki problem. Otórz kupiłem w/w Laptopa i gdy chciałem sprawdzić temperatury w systenie W8 za pośrednictwem HW monitor / Aida 64 wyświetla mi temperatury na poziomie Idle 80-90, 5 minut obciążenia w OCCT dobił do 105. W core temp nie wyświetla żadnych temperatur.

Laptop czysciutki w środku, wentylator chodzi, nie wiem czy załączają się pełne obroty czy nie, bios zaktualizowałem za pomocą Utility ze strony Lenovo. Wyczytałem na zagranicznych forach, że to normalne dla tych procesorów i nie ma się czego obawiać. Czy rzeczywiście tak jest ? Na stronie Notbookckeck znalazłem test gdzie były testowane temperatury i także wykazywał duże temperatury http://www.notebookcheck.net/fileadmin/Notebooks/Lenovo/ThinkPad_Edge_E545-20B2000PGE/E545_Stress.jpg

Być może to tylko jakiś błędny odczyt, ponieważ HW monitor wyświetla temperaturę jako Package nie jako CPU. 

Obudowa laptopa nie nagrzewa się, z wentylatora leci ciepłe powietrze dopiero pod OCCT, i co ciekawe przez chwile podczas testu OCCT temperatura jaką wyświetlało 51 stopni. Profilaktycznie planuję wymienić pastę na coś typu stg1 stg2. 

Czy są jakieś powody do obaw, czy to tylko zwykły błąd odczytowy?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy pasta wyschła, bo jeszcze nie zdejmowałem. Laptop przy odpalaniu wrzuca od razu najwyższy bieg dla wentylatora a potem zwalnia, podczas użytku wentyl chodzi maksymalnie w połowie obrotów, już sam nie wiem czy to tak ma być czy on się serio grzeje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...