Skocz do zawartości

Format. Problem z napędem DVD.


Recommended Posts

Witam,
zamierzam sformatować dysk i postawić system na nowo. Problem w tym, że nie mogę ustawić 'boot'owania' na napęd.

W zakładce 'Main" przy pozycjach SATA widzę tylko twardy dysk, reszta jest ustawiona na AUTO. Nie znam się ale czy tam w jednej pozycji nie powinien widnieć napęd DVD ? Chociaż jak próbowałem go dodać to tam są tylko opcję 'CD'.

W zakładce 'Boot' ==> Boot Device Priority -pozycje (do 'odczytywania' jak mniemam) to Floppy Drive, Hard Drive i chyba jedna z nich to owy napęd DVD, który wydaje mi się, że jest wyłączony.

Przez to nie mogę ruszyć z formatowaniem i instalacją nowego systemu. Bardzo proszę o pomoc. Ciężko znaleźć jakiś tutorial do tego BIOSa.


Płyta główna: Asus P5K/EPU
BIOS: v02.61 American Megatrends
Napęd DVD: ASUS DRW...

Link to post
Share on other sites

Hmmm

[GŁUPIE_PYTANIE]Czy płyta z systemem siedzi w napędzie? Może dlatego jest nieaktywny, bo nic w nim nie ma?[/GŁUPIE_PYTANIE]

EDIT: A czy z poziomu systemu (Windows) napęd działał? Jeśli tak, to na 99,9% jest podłączony OK.

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

Hmmm

[GŁUPIE_PYTANIE]Czy płyta z systemem siedzi w napędzie? Może dlatego jest nieaktywny, bo nic w nim nie ma?[/GŁUPIE_PYTANIE]

EDIT: A czy z poziomu systemu (Windows) napęd działał? Jeśli tak, to na 99,9% jest podłączony OK.

 

Płyta w napędzie. Właśnie gdy wrzucam do napędu płytę to w windowsie nic nie wyskakuje. Mało tego czasem mam problem z wysunięciem 'szufladki'. Nie reaguje na przycisk choć dioda się świeci.

Link to post
Share on other sites

Jeśli w biosie nie widzi ci napędu DVD a powinno to może oznaczać że go po prostu ne ma. Coś się z nim spierniczylo, sam posiadam dvd LG i czasami odpiernicza mu to że go nie wykrywa. Jak przełożę kabelek sata na inny port wtedy go bios widzi i działa normalnie. Wiem że coś jest z nim nie tak i nie powino tak być. Dodam że mam płytę Asrocka P67...

Edytowane przez nad30
Link to post
Share on other sites

Czyli w tych pozycjach SATA powinien widnieć także napęd. W BIOSie po podłączeniu z automatu powinien wyskakiwać na tej liście? Czy samemu jakoś się to konfiguruje?

W systemie win7 go widać i płytę też odtwarza. W biosie nie...

Edytowane przez onyss
Link to post
Share on other sites

Wczasie gdy uruchamiasz i wciskasz odpowiedni klawisz aby botował system powinien być również i napęd dvd. Może on nazywać się jakoś UEFi lub AHDC a pózniej ciąg nazwy napędu, ja tak mam. I mogę wybrać czy chcę instalować z płyty dvd czy normalnie z dysku twardego. Jak nie widzi mi w tym czasie napędu dvd to wiem że czas grzebać z kabelkami sata. Ehh przesrane z tym chyba kupię wkońcu nowy napęd :)

Edytowane przez nad30
Link to post
Share on other sites

Wczasie gdy uruchamiasz i wciskasz odpowiedni klawisz aby botował system powinien być również i napęd dvd. Może on nazywać się jakoś UEFi lub AHDC a pózniej ciąg nazwy napędu, ja tak mam. I mogę wybrać czy chcę instalować z płyty dvd czy normalnie z dysku twardego. Jak nie widzi mi w tym czasie napędu dvd to wiem że czas grzebać z kabelkami sata. Ehh przesrane z tym chyba kupię wkońcu nowy napęd :)

 

Jeśli chodzi o listę 'Boot Device Priority' mogę wybrać tam swoje DVD, tylko potem gdy zapisuję, uruchamiam raz jeszcze i wrzucam nośnik do napędu wyskakuje tylko migający podkreślnik i tyle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...