Skocz do zawartości

Recommended Posts

Myślę o tym, żeby ze względów wizualnych zrobić sobie rurki akrylowe do chłodzenia wodnego które mam w planie. Z tym, że nigdy się nie bawiłem w coś takiego, więc jedyna wiedza jaką mam to z tutoriali na youtubie :P Jest może ktoś z Krakowa (ew. okolic) kto ma potrzebne narzędzia i robił coś podobnego? Które złączki/rurki będą najlepsze?

Link to post
Share on other sites

IMO rurki najlepsze to te... najtańsze :) 

Przy pierwszych próbach na pewno zepsujesz kilka m rurki (chociaż mogę się mylić) więc warto kupić zapas.

Z narzędzi to potrzebujesz wąż sikilonowy (do dostania za kilka zeta) oraz opalarke jakąś, byleby nagrzewała :D

Nic specjalnego, wystarczy cierpliwość i umiejętności. Do gięcia będziesz mógł sobie zrobić jakiś DIY stolik żeby było łatwiej. 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że np. kuchenka gazowa nie będzie odpowiednia do ogrzania? :P

 

Jakich wymiarów bym potrzebował ten wężyk do rurek 10/13? I gdzie go można dostać? Bo na angeli jest taki tylko za 70 zł..

 

EDIT:

Jednak jest taki za 20 - ten będzie odpowiedni? http://www.angela.pl/p10968,monsoon-silicon-bending-insert-blue-id3-8-pod-waz-10mm.html

Edytowane przez xLokos
Link to post
Share on other sites

Okazuje się że mój dziadek ma opalarke na warsztacie, ale jednak chyba sobie odpuszczę. Jakby był ktoś z Krakowa kto to już robił i mi chciał pomóc to co innego, samemu się trochę boję tego robić. Może kiedyś jak zwoduje jeszcze grafikę to wtedy ;)

Link to post
Share on other sites

To jest jedna z cech których praktycznie nie posiadam :P 

 

Chciałem zrobić w sumie tylko jedno połączenie z blokopomkorezeruwaru od alphacoola do chłodnicy gdzie w sumie będzie tylko jedno zgięcie 90° na każdej (z dwóch) rurek. Boję się głównie odpowiedniego wymierzania, i tego jak rozwiązać to że wysokość otworów na blokopompce będzie inna niż wysokość otworów w radiatorze (oczywiste, wiem), używając do tego jak najmniejszej ilości zgięć rurek.

Link to post
Share on other sites

Złączki kątowe lub więcej zgięc. Przydałoby się jakbyś napisał jaka masz obudowę i gdzie będzie chłodnica i wtedy będzie wiadomo ile zgięc trzeba.

Ja u siebie robiłem maksymalnie 5 zgięc na jednym odcinku rurki w rożnych kierunkach, a było to moje pierwsze podejście do tematu, wiec wierz mi ze się da :)

Link to post
Share on other sites

no to w zależności od wielkości chłodnicy i jej położenia względem bloko-pompko-rezu  :roll:  będzie trzeba jednego lub dwóch gięć na rurkę. Wszystko spokojnie ogarniesz nawet jak nie masz w tym dużego doświadczenia. Mnie z reguły pierwsza rurka szła do kosza i jako punkt odniesienia do naniesienia zmian na kolejnej, zrobionej już dobrze rurce. Dasz radę! :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Myślę o tym, żeby ze względów wizualnych zrobić sobie rurki akrylowe do chłodzenia wodnego które mam w planie. Z tym, że nigdy się nie bawiłem w coś takiego, więc jedyna wiedza jaką mam to z tutoriali na youtubie :P Jest może ktoś z Krakowa (ew. okolic) kto ma potrzebne narzędzia i robił coś podobnego? Które złączki/rurki będą najlepsze?

 

Znalazłem coś takiego jak: (Kraków, ul. Kosynierów 5) odbiorę sobie osobiście.

http://www.poliponera.com/#!cennik-rurek-z-plexi/c22vs

Też się skuszę na rurki akrylowe bo wygląda to zdecydowanie lepiej niż sylikonowy wąż.

Będę do nich dziś dzwonił. Opalarkę mam, zdolności (mam nadzieję) dobre także będzie zabawa! :]

Potrzebuję 13/10 rurki - 11,13zł netto/mb... cena śmieszna w porównaniu z tymi z Angela pl .

 

Ten wężyk zapobiegający zwężaniu się rurek akrylowych podczas ogrzewania jest niezbędny? Czy idzie się bez niego obyć? Wolno ogrzewają rurkę nie powinna się ona bardzo zbiec.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem dziś do tej firmy...i niestety. Na stronie ten rozmiar widnieje na telefon ale wydaje mi się, że po prostu z tak małą ilością nie chce im się bawić. Usłyszałem "jak by Pan zamówił paletę tych rurek..." :roll:  Z drugiej strony ich rozumiem. Trzeba gdzieś indziej szukać.

 

Mam jeszcze pytanie. Czy standardowe złączki 1/4" 13/10 będą pasowały czy muszę mieć jakieś specjalne przystosowane pod rurki akrylowe ?

Link to post
Share on other sites

Szczerze? Jedne z lepszych złączek to Barrow w 3 wersjach: 12, 14, 16mm. Rurki 12 i 16mm dostępne wszędzie od ręki, 14mm w Gdańsku do zdobycia tez od ręki. Do tego mnóstwo adapterów, jakość świetna, cenowo super. Gorzej tylko ze zdobyciem tych złączek :P

Albo złączki EK do rurek- 12 i 16mm bodajże, cenowo tez niezłe. 13/10 to dość nietypowy rozmiar jak na rurki...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...