Skocz do zawartości

[PC] Cywilizacja


Recommended Posts

Temat dla wielbicieli serii gier Civ.

 

 

Jako wstępniak artykuł Macieja Piotrowskiego na benchmark.pl

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -3284.html

 

---

 

Polska wersja Civilization 5:

Mieszkam w Anglii i tu zamierzam kupic Civ 5. Wie ktos moze czy jak na Steam wyjdzie spolszczenie to bede mogl je pobrac czy musze kupic gre w Polsce? Dzieki

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
Gość usunięty

Witam!

 

Pod choinkę dostałem oryginalną pudełkową wersję gry Civilization 5.

 

Po zainstalowaniu jej na moim pececie, podaniu klucza instalacyjnego steam program pobiera jakieś 4,8GB danych. Po uruchomieniu pokazuje się intro po czym wywala mnie do pulpitu (do steama).

 

Co zrobić, jak grę poprawnie uruchomić?

 

Dodam, że mam aktualnie zintegrowaną HD3300 (spełnia wymagania, minimalne to HD2600XH) ze sterownikami 10-12 oraz procesor Phenom II x3 720BE i 3GB DDR2 800Mhz.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

no problemem może być grafika nie wspierająca wszystkich technologii bo to integra... ;P nie wiem często spotykałem się że grafika niby wystarczy a okazywało się że nie miała wersji shaderów 3 a tylko 2 a 3 było wymagane do gry. Sprawdź to jak te grafiki różnią się w specyfikacji

Link to post
Share on other sites

lepsze propozycje i wróżenie z fusów niż zbluzganie za to że w zasadzie powiedziałeś iż gra nie działa a my mamy powiedzieć czemu...

 

5# Civilization V Crashes on Startup, Skip Intro Movie

If your game keeps on crashing at the initial stages of the game like the start up screen or the first loading screen, you may want to try following workarounds.

1. Go to

 

“My Documents\My Games\Sid Meiers Civilization 5\”

 

and open usersettings.ini in Notepad. About 15 lines down you will find

“SkipIntroVideo = 0″. Make this value 1. This will skip the intro video and you will be directly enter to the game menu. Again, make sure that you have the latest drivers and you reboot the PC after driver install and editing the ini file.

 

2. Navigate to

 

Steam/SteamApps/common/Sid Meier’s Civilization V/DirectX

 

and run Dxsetup.exe. if you are using Dx10/11, try running the game using DirectX 9 also upgrade your DirectX drivers.

 

 

http://segmentnext.com/2010/09/21/civil ... eak-fixes/

 

 

minuta szukania...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kto kiedyś grał w jedynkę\dwójkę już nie ma czego szukać w tej grze.

Zainstaluj tego patcha co ci stara z kipem napisała,musisz próbować.

Na pewno pomogłaby zmiana windy na WIN7 lub zmiana grafiki na serie 4xx.

Link to post
Share on other sites

Dobra, nie mam kasy na nowego Windowsa Seven a pirata nie chcę :P

 

Podacie mi link do patcha? Nie pobiera się przez Steam?

Powinien się pobrać, za to nie powinno się pobierać te 4.8 gb czyli cała gra (no chyba że kupiłeś sam klucz) Ale do rzeczy. Wklej do posta cały raport dxdiag, instrukcję przygotowania znajdziesz tu http://www.cdprojekt.pl/www/pomoc/tutorial_dd_01.html

 

 

ps co do shaderów to na stronie gry czyli tutaj http://www.2kgames.com/civ5/support/#systemreqs stoi że starczy grafa z core i3, a jak wiadomo żaden układ graficzny intela nie ma takowych (są emulowane przez sterowniki, ale marnie to działa, a raczej nie działa w zdecydowanej większości gier)

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Hej, wiem, że gruuube odświeżenie tematu, ale przeczytałem temat i mam dokładnie ten sam problem, co mój przedmówca.

 

System ten sam, ale grafa stosunkowo nowa, GeForce 450Se. Kolega próbował na piracie, nie poszło, chciałem u niego pograć, więc zainstalowałem przez Steam'a swój oryginał i mi też wywalało.

 

Pomogło jedno:

odinstalowanie, usunięcie wszystkich plików ze Steam i RĘCZNE wywalenie wszystkiego, co pozostało na kompie i było związane z Civ 5. Chociaż giera jakiś czas już chodzi, to musiałem 2krotnie reinstalować wg mojego przepisu, bo w którymś momencie grę wywalało do Win-a i od tej pory robiło tak za każdym razem przy ładowaniu gry. Z tego wnioskuję, że może podczas grania coś się w logach zmienia, bo po reinstalce wszystko działa (wszystko robicie poprawnie, jeżeli ustawienia gry - rozdzielczość, itp., trzeba ustawiać od nowa; jeżeli gra zachowała stare ustawienia, to znaczy, że coś zostało i problem może się powtarzać).

 

Co do sposobów, to wyłączenie intra nie pomogło, a drugiego nie próbowałem.

 

Dla mnie to dziwne, że są takie problemy nawet z oryginałem. Pirat to pirat, jak coś nie działa to trudno - w końcu nie ma czego wymagać, skoro się gry nie kupiło, ale jeżeli płacę, to wymagam ;)

 

Sama giera jest warta pomęczenia się trochę z kompem (przynajmniej dla mnie).

 

Chyba najbardziej prawdopodobne jest to, że Win XP nie obsługuje DX10/11.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...