Skocz do zawartości

Błąd podczas włączania Win7, Fatal System Error, po partycjonowaniu


Recommended Posts

Witam!

 

Mam dość duży problem z moim komputerem.

 

Wczoraj chciałem poszerzyć jedną z dwóch partycji na dysku SSD z 35 do 40gb. Na tej partycji trzymam drugi system - Windows Technical Preview. Partycję powiększałem programem AOMEI Particion Assistant, jak zwykle, podczas włączania komputera. Jednakże wyskoczył mi błąd podczas partycjonowania (a właściwie poszerzania partycji jednej kosztem drugiej), niestety nie zapisałem go nigdzie.

 

Po ponownym rozruchu komputera, podczas ładowania windows 7 wyskakuje mi teraz za każdym razem blue screen, dokładnie taki:

 

http://blogs.technet.com/cfs-file.ashx/__key/communityserver-blogs-components-weblogfiles/00-00-00-59-75-metablogapi/3463.clip_5F00_image002_5F00_1D75C7A9.png

 

Próbowałem już "ostatniej dobrej konfiguracji" i narzędzia z płytki instalacyjnej windowsa do naprawy systemu, niestety jak na razie nie pomogło.

 

Dodam jeszcze, że podczas wchodzenia w tryb awaryjny ładowanie plików zacina się na classpnp.sys i wywala blue screena.

 

Liczę na szybką pomoc i z góry dziękuję! :)

 

PS. Korzystam teraz z windows tp, na szczęście miałem jeszcze instalke na pendrivie :)

Edytowane przez Dazuo
Link to post
Share on other sites

Dużo mi to nie pomogło, wiem że mogę zrobić reinstalację, ale ja właśnie szukam jakiegoś innego sposobu. Mam nadzieje ze ktoś tu będzie wiedział jak to zrobić, czytałem juz trochę w internecie o zmianie kluczy pod komenda regedit z poziomu płyty instalacyjnej ale to nic nie pomogło..

Link to post
Share on other sites

Pobawiłem się jeszcze trochę w rejestrze jakoś udało się rozwiązać problem - w rejestrze w technical preview włączyłem gałąź z win7, pozmieniałem tam opcje odpalania default i current, pousuwałem mounteddevices, żeby system na nowo pomapował i jakoś się udąło :)

 

Mam jedno pytanie: Co mogę zrobić, żeby mieć pewność, że błąd już się nie pojawi? :) Skanowanie ccleanerem rejestru i systemu jakimś antywirem wystarczy?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...