Skocz do zawartości

PSU pod LC, OC, - i7 4820k


Recommended Posts

 

 

  1. Budżet: Maksymalnie 350 zł (najlepiej jak najmniej)

  2. Procesor: i7-4820k z asus IV formuła extreme

Karta Graficzna: gtx 970 gigabyte g1 lub evga sc 2.0 (waham się nad gtx 770)

Czy podkręcasz (CPU i GPU):cpu do około 4.5 ghz na lc  gpu może kiedyś 

Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): z gtx 970 nie lecz z gtx 770 tak

Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): Chciałbym, aby to był dobry zasilacz  ale bez przesady: dokładać 100 zł tylko o 1 % sprawności. Do obudowy (Aquarias x90) nie przykładam ucha więc oczekuje, aby to nie była suszarka. Okablowanie nie musi być modularne. 

Własna propozycja : brak, ale chciałbym abyście podali mi 2 różne zasilacze (jeden pod SLI gtx 770 + max cena 550 zł a drugi pod single gtx 970+ max cena 350 zł , oczywiście oba jak najtaniej)

Link to post
Share on other sites

Przeznaczenie komputera?

I jeżeli wahasz się między gtx 970, a 770 to zdecydowanie 970,  bo 770 to już 3 letni rdzeń, i dodatkowo aktualnie nie wart swojej ceny


I przy SLI 770 może zrobić się gorąco oraz tu bedzie potrzebny sporo mocniejszy zasilacz 


LC od razu czy po jakimś czasie? 

Link to post
Share on other sites

 

 

http://www.morele.ne...50f14mg-626356/http://www.morele.ne...0b-befx-551118/ http://www.morele.ne...750-awt-429685/ Tu masz przykłady porządnych zasiłek(nie dawałem pod 1x970 bo w przyszłości Ci może wpaść do głowy dołożenie drugiej).
  

Budżet: Maksymalnie 350 zł (najlepiej jak najmniej)

 

Do tej kwoty i do  x2-970gtx bq l8 630w/ xfx 650w 

Link to post
Share on other sites

A więc po przeczytaniu waszych komentarzy wybrałem sobie 4 zasilacze. A teraz spośród tych 4 zasilaczy wybierzcie najlepszy w stosunku cena/możliwości :   

                        

bq l8 700w 80+ bronze

bq bqt l8-cm 630w 80+ bronze

sf golden green hx 80+ gold

xfx 650w 80+ sli

Edytowane przez seikishi
Link to post
Share on other sites

Witam.

To ja polecę coś takiego --->

http://proline.pl/?g=Zasilacze+i+listwy+zasilaj%C4%85ce&c_moc=1000&sort=cena&wektor=0

 

Klon Enermaxa, mam go już trochę i naprawdę jest ok, jedna silna linia +12V z czystym sumieniem polecam, a prądu nigdy dosyć ;).

 

EDIT. jak poszukasz znajdziesz taniej :)

Edytowane przez Remix7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz potężny zestaw za pare tysięcy a żydzisz na zasilaczu, mi się nie do końca to podoba ale zrobisz jak uważasz.

Moja propozycja http://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-80plus-gold-modularny-750w-sf-750f14mg-626356/

Może masz rację, ale nie chcę zasilacza za ponad 600zł, dopłacać 100 złotych lub więcej do certyfikatu 80 gold + skoro widzę lepszy w stosunku cena/możliwości zasilacz z certyfikatem 80 + sliver/bronze

Edytowane przez seikishi
Link to post
Share on other sites

 

 

bq l8 700w 80+ bronze bq bqt l8-cm 630w 80+ bronze

jedne z cichszych na rynku dobre bebechy

 

 

sf golden green hx 80+ gold

starczy ci tylko na wersję 550w mało bebchy na znakomite ale jest głośny. Wadą jest wentylator.

 

 

xfx 650w 80+ sli
 

 Również bardzo dobry osobiście wybrałbym BQ ze względu na modularność i wygląd   l8-cm 630w

Link to post
Share on other sites

 

 

płacić więcej za rachunk

Nie chodzi o rachunki tylko o to, że zasilacz z certyfikatem gold bądź platinum się mniej grzeje i można zastosować łagodniejsze obroty wentyla bądż zastosować tryb połpasywny lub w 100% pasywny. Rachunki to tam wiesz :P .

Jeśli nie jesteś maniakiem ciszy to możesz se wziąć tego XFXa(bebechy seasonica).

Link to post
Share on other sites

 

 

Sam już się w tym wszystkim pogubiłem dajcie mi tak z 30-60 minut zastanowienia, muszę przemyśleć czy chce płacić więcej za rachunki ale mieć większą wydajność czy też odwrotnie.

Nie na to się tak nie patrzy , to będzie różnica minimalna której nawet nie zauważysz  

Link to post
Share on other sites

Nie na to się tak nie patrzy , to będzie różnica minimalna której nawet nie zauważysz  

Mój błąd  :cry:  No to zaczynamy od początku; o moich poprzednich komentarzach zapomnijcie. Wybierzcie mi zasilacz do 460zł +/- 50.

Tak będzie najrozsądniej. Energii nie musi być na styk, lepiej aby był zapas.

Link to post
Share on other sites

Jak złożysz układ LC do gwarantuje ,że po max pół roku w każdym detalu będziesz szukał ciszy.Przy takim obciążeniu zasilacza będzie to najsłabsze ogniwo .Celował bym w pasywne \ pół pasywne  zasilacze. Zasilacz jest na lata ,warto to uwzględnić przy ewentualnej  dopłacie.

Link to post
Share on other sites

Trochę tu nie zaglądałem, ponieważ przez ten podpalony most (światłowody) miałem problemy z internetem i sobie klawiaturę zalałem :rotfl: . Ogólnie chciałbym spytać czy będzie mocno odczuwalny wzrost wydajności między zestawami z i7-4820k a i7-4790k/i5-4690k z gtx 970 . 

Edytowane przez seikishi
Link to post
Share on other sites

Wiem, ale jak człowiek leniwy  ;)


I znowu rozkopuję temat :

 

Osobiście brałbym to fractal r3 600w  zasilacz praktycznie bez wad  :)

 

Czy te 600 w wystarczy na gtx 770 i 970 ? Doszedłem do wniosku, że wolę kupić o około 1000zł mniej używaną grafikę a dopiero potem gtx 970 jak ceny 970-tek stanieją. Więc czy te 600w wystarczy, aby pociągnąć obie te grafiki (ewentualnie bym sprzedał 770-tke i byłoby 1 gpu)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...