Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ! 

 

 

Chciałbym zmienić swój stary telefon na nowy, oto specyfikacje na których mi zależy:

-Przede wszystkim wydajność ( telefon głownie to przeglądania internetu oraz gier,

-przynajmniej 4,5 calowy ekran,

-dobry jakość wyświetlacza( nie musi być HD),

-estetyka,

-dobrze by było żeby miał dual-sim,

-podstawowe przyciski (home,menu) był zawarty fizycznie na obudowie a nie na wyświetlaczu,

-cena nie przekraczająca 1000 zl,

-pamięć przynajmniej 8 GB

 

Oto smartfony które wybrałem :

-Prestigio MultiPhone 5508 DUO,

-Asus ZenFone 5,

-LG G2 Mini,

-ZTEBlade VEC 4G,

HTC Desire 610,

Samsung Galaxy S4 mini,

LG Optimus L9 II,

myPhone Cube

 

 

 

Czekam na porady co do smartfonów, chętnie ich wysłucham :)

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Lepiej dać sobie spokój z takimi wynalazkami jeśli nie ma serwisu i wsparcia.

Mało jest dobrych smartfonow w Polsce ? Lepiej kupić coś sprawdzonego i spać spokojnie, a nie sie potem wkurzać co zrobić i siedzieć przez pół roku z jakimś zastępczym złomem

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W ile to zrobili ? Bo mi np w Samsungu wymienili przedni panel w kilka dni. W piatek oddalem, we wtorek odebralem gotowego. Sugerujesz, że szybciej by trwało wysłać do GB i z powrotem albo do Chin włącznie z naprawą ? Nie wydaje mi się

Link to post
Share on other sites

 

 

Lepiej dać sobie spokój z takimi wynalazkami jeśli nie ma serwisu i wsparcia. Mało jest dobrych smartfonow w Polsce ? Lepiej kupić coś sprawdzonego i spać spokojnie, a nie sie potem wkurzać co zrobić i siedzieć przez pół roku z jakimś zastępczym złomem

 

I zapłacić 2x drożej za "dobry" smartfon, który rzeczywiście jest gorszy od 2x tańszego chinola. Z tym pół roku toś pojechał....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Albo nie odeslą w ogóle bo znam takie przypadki. Sąsiad Meizu jakiegoś zamowił, wypaliły się piksele, odesłał i już nie przyszedł z powrotem.

I co wtedy zrobisz ?

Jak Cię stać to kupisz nowy wiadomo, ale jak ktoś nie ma aż tak dużo kasy to nie polecam

Link to post
Share on other sites

Takie sprawy załatwia się przez aliexpress. Widzę, że u przeciwników chińskich smartfonów jedynym minusem (i całkowicie przekreślającym je) jest gwarancja i "możliwość" braku powrotu z naprawy. Wszyscy owi przeciwnicy mówią o jakiś kolegach, znajomych, znajomych - znajomych, którym się to podobno zdarzyło. Ale żaden z was tego nie doświadczył. Polecam przejrzenie kilku tematów na forum telchina. Rzeczywistość jest trochę inna niż tutaj opisujecie. No ale przecież "znajomy"....

 

 

P.S

Dalej przepłacajcie za swoje Samsungi, LG czy inne "topowe" marki, które są często 2 i więcej razy droższe niż chińskie telefony z podobną specyfikacją. Ja z Was i z waszych argumentów się tylko śmieję :lol:

 

Edit. Żeby nie było - napisał posiadacz chińskiego ZTE V975.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

Samsung to szmelc, tydzień z Samsung Galaxy Y mi wystarczył... To samo można napisać o Sony, Xperia E1, kilka minut mi wystarczy, Nokia 500 spojrzenie mi wystarczy.

ZTE jest bardziej pewną firmą aniżeli Xiaomi czy Meizu.

Obecnie używam ZTE V967s, wcześniej były też inne tele od ZTE i nigdy nie narzekałem ;) więc te Twoje argumenty, że budżetówka była słaba wsadź sobie w... Zeszyt.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ooo.. Ktoś tu ma ból końca pleców.

Problem z tylną częścią ciała to masz chyba Ty, przed chwilą zarzucałeś go mi, kolega wyżej też ma według Ciebie ten "ból du*y".. Współczuję.

 

 

 

Akurat ZTE to szmelc.

To wszystko jest to samo.

 

 

 

podobną specyfikacją

"Podobną" ...

Link to post
Share on other sites
"Podobną" ...

 

Podobna nie znaczy gorsza. Ba w wielu przypadkach jest lepsza.

 

 

 

To wszystko jest to samo.

 

Następna bzdura. Zapewne powiesz, że Xiaomi, który w 2014 roku był na 3 miejscu pod względem sprzedaży, to jest to samo co ZTE, Lenovo, Zopo czy OnePlus? Kolejny expert od smartfonów aka fanboy LG, Samsunga i Microsoftowej Lumii. Znów argumenty przeciwników są wyssane z palca. Jeszcze jakieś argumenty?

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

 

 

Zapewne powiesz, że Xiaomi, który w 2014 roku był na 3 miejscu pod względem sprzedaży, to jest to samo co ZTE, Lenovo, Zopo czy OnePlus?

Jasne że nie. Po prostu wszystkie są zbliżone specyfikacją, która w większości przypadków tylko na papierze jest taka wspaniała.

 

 

 

Kolejny expert od smartfonów

Miałem ich w rękach więcej, niż Ty na oczy widziałeś.

 

 

 

Ba w wielu przypadkach jest lepsza.

Podasz mi przykład urzadzenia tańszego niż SGS5 (którego można kupić poniżej 1300 zł nowego) który przebija go pod każdym względem z naciskiem na REALNĄ wydajność?

Nie wszczynam wojenek, jeśli podasz mi takowy smartfon to zasięgnę o nim opinii, a jeśli okaże się mocniejszy i tańszy to z ogromną przyjemnością przyznam Ci rację :)

Link to post
Share on other sites
Ba w wielu przypadkach jest lepsza.

 

Przeczytaj to jeszcze raz (ale tym razem na spokojnie bo język polski trudnym być), a później rzucaj tekstami w stylu pokaż coś lepszego od galaxy s5.

 

 

 

Jasne że nie. Po prostu wszystkie są zbliżone specyfikacją, która w większości przypadków tylko na papierze jest taka wspaniała.

 

Ot nowa teoria. Rozumiem, że chińscy producenci wkładają kamień zamiast procesora, który jest w specyfikacji?

 

 

 

Miałem ich w rękach więcej, niż Ty na oczy widziałeś.

 

Dzień dobry Panie wróżbito Macieju. Zawsze chciałem pana spotkać bo widzę duże umiejętności, skoro wie Pan ile miałem w życiu smartfonów. Tak na serio - wypowiedź na poziomie pożal się Boże pismaków, redaktorów artykułów na onecie czy innym pudelku. Tekst godny experta od smartfonów.

 

A tak na koniec zapytam: czy kiedykolwiek posiadałeś jakiegoś chińskiego smartfona( i nie mówię tutaj o jakiś budżetowcach za 300zł)?

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

 

 

posiadałeś

Niestety, tylko na kilka dni, nie na własność.

 

 

 

 

skoro wie Pan ile miałem w życiu smartfonó

Po prostu widzę, że pojęcia za wielkiego to Ty nie masz.

 

 

 

później rzucaj tekstami w stylu pokaż coś lepszego od galaxy s5.

Tak myślałem, że nie wskażesz ani jednego przykładu. Niniejszym dyskusję uważam za bezzasadną i zakończoną, szkoda mi czasu.

Link to post
Share on other sites

Brak Gwarancji, serwisu w Polsce dyskwalifikuje "Chińske" telefony.

 

24 Grudnia 2014 roku - ZMIENIŁA się bardzo Ustawa o Prawach Konsumentów - i pozbywanie się jej praw przez zakup "Chińczyka" to czysty debilizm.

 

Mój znajomy kupił "wychwalnego" Xiaoimi - i od pół roku się "buja" z roszczeniami gwarancyjnymi - PÓŁ ROKU. Jak by miał kupiony w Polsce to mógłby walczyć u Rzecznika Konsumenta a w ostateczności w Sądzie.

 

Kupił chiński szmelc i teraz liczy na "łaskę" Chińczyków i czy go nie oleją.

 

Chińczyk moze mieć podzespoły z diamentów i złota - ale jak nie będzie miał W POLSCE serwisu oraz przedstawicielstwa, ktore można "ścigać" prawnie jest szmelcem i dziadostwem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...