Skocz do zawartości

Zmiana planów. Konkretnie do fps ( mionix, steel, zowie, func ? )


Recommended Posts

Od kilku dni męczyłem Was w sprawie myszki do biura i fpsów, ale posłuchałem użytkownika @Akcedi :menda: i doszedłem do wniosku, że najzwyczajniej na świecie nie da się tego pogodzić. Zorientowałem się też, że cuda na kiju typu Ouroboros, czy sensei wireless za blisko 600 zł nie mają sensu. Nie szukam już dużej liczby przycisków ( do tego będzie służyć inna mycha ;) ), ani nie zależy mi też bardzo na tym, żeby była bezprzewodowa. 

Po przeczytaniu / obejrzeniu kilkunastu recenzji mam kilku faworytów, ale oczywiście chętnie zapoznam się z każdą nową i ciekawą propozycją:

1. MIONIX AVIOR 8200 / AVIOR 7000
2. SteelSeries Sensei ( ewentualnie RAW choć nie wiem za bardzo czym one się różnią ... ) 
3. SteelSeries Sensei Rival
4. Zowie ec1
5. Func MS-2 

i jeszcze pytanie: jak bardzo przydaje się w strzelankach przycisk "snipe" ? jest to mus, jeśli chodzi o tego typu gry ?? ( do tej pory nie miałem możliwości wypróbowania czegoś takiego )

Raz jeszcze załączam nieco zmieniony wzór:

jaką obecnie myszkę używasz: noname za 50zł 
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: o ile się nie mylę 1600
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
czułość w Windows: średnia
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): brak danych
w co grasz (podaj tytuły gier): Battelfield 3/4 oraz CS
jaką masz obecnie podkładkę: nie posiadam 
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): obecnie 4, używam bocznych 
twój budżet: do 400 zł 
jaki chwyt stosujesz: cała ręka 
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 122
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20,3
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,8
czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki): wygodna i skuteczna ;)

Link to post
Share on other sites

Witam Pana :)

 

Jeżeli chodzi o przycisk Sniper jest to fajny bajer i służy głównie do określonego stylu grania. Czyli Sniper :)

Ja np. nie gram w ten sposób ale, jeżeli taka opcja takowego przycisku pojawi się na wyposażeniu myszy, jest to jak najbardziej  mile widziane. 

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę nikt z takich przycisków nie korzysta, bo niby w czym to ma pomóc?

Mionixy są strasznie drogie, płacenie 300zł za tą myszkę się nie opłaca, no chyba że kupisz taniej od kogoś kto kupił w promocji na massdropie.

 

 

SteelSeries Sensei ( ewentualnie RAW choć nie wiem za bardzo czym one się różnią ... ) 

RAW nie pamięta ustawień, nie ma wbudowanej pamięci. Poza tym avago 9500 dziwnie w niej działa.

 

Skoro proponujesz EC1 równie dobrze może Ci pasować deathadder oraz CM Alcor.

RIval oczywiście też się nada :D


Nie chcę reklamować, ale mam nowego Naosa 7000 na sprzedaż, zakupiony na massdropie, sprzedam za 220zł.

Mysz typowo pod palma z osobnym miejscem na palec serdeczny i mały.

Link to post
Share on other sites

Co do Mionix to 300zł jak na możliwości tej myszy, nie wydaje się wygórowana. Owszem można sobie zakupić mysz na Massdropie, lecz wychodzi tutaj sztuczna oszczędność z racji oddania 1 roku gwarancji. Nie sądzę czy na tym poziomie cenowym oszczędność kilku dych jest warta pozbycia się roku gwarancji. 

Link to post
Share on other sites

Dla mnie mysz jak mysz, nie czułem tej super jakości plastików wartych 300zł. Co do rocznej gwarancji...

Przecież płacę więcej za mysz, żebym się o to nie martwił, chyba że płacę tylko po to, żeby oddać komuś pieniądze.

 

Nie sądzę czy na tym poziomie cenowym oszczędność kilku dych jest warta pozbycia się roku gwarancji. 

W cenie 300zł kupujesz takie dwie na massdropie i zostaje jeszcze kasa na szmaciaka po myche.

Link to post
Share on other sites

To czego byś się spodziewał za tą cenę? W świecie myszy dla graczy za 300zł nie jest wyznacznikiem najwyższego poziomu. Jest to dopiero średnia klasa myszy. Czasami płacąc 450zł nie daje gwarancji że przez 2 lata użytkowania nic się z tym produktem nie stanie. Biorąc pod uwagę w jaki sposób myszy gamingowe są eksploatowane. Nie bronie nikomu kupowania gdzie chce, ale tego typu argumenty nie na każdego działają. 

Link to post
Share on other sites

Weź mnie nie rozśmieszaj, za tę cenę mogę się spodziewać wszystkiego. Myślisz, że koszty produkcji są tak wysokie?

Pierwszego Deathadder'a sprzedawali po 120zł. To samo było z G400. Czasami myszki za 80zł mają podobne wykonanie (przykładowo IE 3.0).

Koszt omronów pod 5 przycisków to w detalu koszt 10zł z przesyłką, avago 9500 też jest tanie skoro w a4tech'ach za 60zł się znajdują.

 

Wszystko powyżej 250-300zł to skok na kasę i jeśli producent chciałbym sprzedawać więcej bez problemu zmniejszyłby cenę.

 

W świecie myszy dla graczy za 300zł nie jest wyznacznikiem najwyższego poziomu.

Cena nie jest ŻADNYM wyznacznikiem, najlepiej to widać po segmencie audio "dla graczy".

Link to post
Share on other sites

Ale to już nie jest nasza w tym sprawa by toczyć dyskusję na temat za ile producent sprzedaje sprzęt. Gdybym miał iść w tym kierunku prawdopodobnie nic bym nie kupił bo zawsze będę sądził że producent może sprzedawać taniej. Droga donikąd.

Link to post
Share on other sites

W prosty sposób zobrazowałem Ci sytuację w wyższym przedziale cenowym, a Ty uciąłeś dyskusję, ok...

Po prostu cena o niczym nie świadczy i nie należy się nią sugerować.

 

Gdybym miał iść w tym kierunku prawdopodobnie nic bym nie kupił bo zawsze będę sądził że producent może sprzedawać taniej

Genialne wnioski...

 

Wysokie ceny biorą się często z dużych sum przeznaczanych na marketing, sponsoring graczy. Obecnie wszyscy sponsorują jakiś zespół w lola/csa.

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku mam zupełnie inne podejście do tego typu kwestii. Jak dla mnie moment kiedy zaczynam kwestionować cenę danego produktu z wyjścia stawia mnie w sytuacji że najprościej mówiąc mnie na niego nie stać.Bo nie mówimy tutaj o czymś co kosztuje nad wyraz wysoko,  wyróżniając się tym zarazem, ze standardów jakie panują chociaż by na lokalnym rynku. Bo nawet jeżeli odniesiemy się do Mionixa to jego cena aktualnie w Polsce wynosi 300 no chyba że coś się zmieniło ale w Niemczech, UK, ogół UE cena tej myszy jest porównywalna. Na oficjalnej stronie kosztuje 79 euro. To 300 zł nie jest chyba skokiem na kasę skoro wszędzie w Uni tyle kosztuje ten produkt. Ściąganie natomiast towaru ze Stanów kosztem 1 roku gwarancji na tym poziomie nie ma dla mnie sensu. Sam osobiście znam osoby których podczas zakupów czegokolwiek i gdziekolwiek jest wyszukanie najtańszej alternatywy, nawet jeżeli kupiony towar minimalnie jest tańszy. No ja tego nie kupuję bo mam sporo ważniejszych rzeczy na głowie chociażby takie które zapewnią mi środki do tego bym nie musiał się zastanawiać czy dany towar jest wart tej ceny czy też nie, skoro dookoła mnie cena w zasadzie jest taka sama. Tak nawiasem mówiąc doskonale znam pojęcie "Lobbing" :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...