Skocz do zawartości

Restarty komputera podczas obciążenia GPU


Recommended Posts

Witam,

od pewnego czasu (kilku miesięcy) gnębi mnie pewien problem z komputerem. Konfig podany w sygnaturce.

Podczas spoczynku nie ma jakiegokolwiek kłopotu, schody zaczynają się przy grach. Kiedy gram w gry, które mocno obciążają sprzęt, czasami dochodzi do restartu komputera. Nie wyskakuje żaden błąd czy powiadomienie, po uruchomieniu nie przychodzi żaden raport, nic. Właśnie przed chwilą próbowałem zagrać w BF3 - po 15 minutach komputer zrestartował się. Tak samo jest przy Wiedźminie 2, ale już np. CS GO czy Trackmania nie powodują restartów. 

Aby sprawdzić, gdzie leży problem, wykonałem szereg testów, a przedtem sprawdziłem czy wszystko jest dobrze podłączone, czy temperatury są w porządku - jest ok. 

Procesor wielokrotnie obciążałem OCCT i nie wyrzucało jakiegokolwiek problemu. Przy Furmarku, czyli kiedy grafa pracuje na 100%, komputer restartuje się po kilku/kilkunastu minutach. Powtórzyłem to dla pewności kilka razy i efekt jest zawsze ten sam. Procesor żadnego problemu nie ma, a karta już tak. 

RAM również w porządku. 

 

Osobiście obstawiam, że zasilacz już po prostu nie daje rady, swoje lata ma, a i wybitną konstrukcją przecież nie jest. Jak wspominałem - kiedy karta nie musi szczególnie się pocić, jest w porządku. Kiedy już jednak pracuje dłużej na najwyższym poziomie wydajności - komputer się restartuje. 

Niestety nie bardzo jak mam sprawdzić czy to rzeczywiście wina zasilacza i chciałbym poznać Waszą opinię. Z góry dzięki, pozdrawiam,

 

PS. Nie proponujcie formatu jako rozwiązania - to nie pomogło :D

Link to post
Share on other sites

Tego się obawiam. Nigdy nie miałem z nim problemu. Karty też bym raczej nie podejrzewał o powodowanie problemu, bo zawsze spisywała się pod względem technicznym wzorowo. Ma zmienioną pastę, jest czysta, chłodna. Cała obudowa dobrze wentylowana. 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz na 90%

 

Kiedys mialem ten sam problem....ale co ciekawe np przy grze w Battlefielda 3 komputer restartowal sie kiedy dostawalem RPG na twarz albo granatal wpadal mi pod nogi :D ( czyli taki "realistyczny" GAME OVER) 

 

Oczywiscie wymiana zasilacza pomogla;)

Edytowane przez dawid0711
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz na 90%

 

Kiedys mialem ten sam problem....ale co ciekawe np przy grze w Battlefielda 3 komputer restartowal sie kiedy dostawalem RPG na twarz albo granatal wpadal mi pod nogi :D ( czyli taki "realistyczny" GAME OVER)

 

Oczywiscie wymiana zasilacza pomogla;)

A to miałeś szczęście w nieszczęście może tak powiedzieć :-D i prawdopodobnie u kolegi to zasilacz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Grafika leci na fabrycznych. Kiedyś, dawno temu była podkręcana, ale krótkotrwale. Mogę spróbować obniżyć i tak taktowania rdzenia i pamięci. 

 

 

EDIT

 

Hmm, zbiłem taktowanie pamięci i rdzenia o 50MHz i pograłem kilka godzin w BF3 bezproblemowo. Jutro obadam sytuację w innych grach. 


Nie, jednak to nie pomogło. Nowy zasilacz w drodze. Do zamknięcia. 


Nowy zasilacz (CM G550M) załatwił sprawę. Definitywnie do zamknięcia, dziękuję wszystkim za pomoc.

Edytowane przez Zulaga
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...